BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.25 > ΣΕΖΟΝ 27

ΣΕΖΟΝ 27

Set priority
Show messages by
From: Cownboy

This Post:
00
256791.76 in reply to 256791.75
Date: 6/22/2014 3:44:29 AM
Overall Posts Rated:
4545
Τέλος κανονικής περιόδου. Και ο απολογισμός για την ομάδα των Ταύρων του Νησιού ήταν 12-10. Κατακτήσαμε όπως και πέρσι την τρίτη θέση του ομίλου και μπήκαμε στα play-off. Αυτό είναι ένα θετικό δείγμα ότι σιγά σιγά καθιερονόμαστε στα play off σε σχέση με τις πρώτες χρονιές που παλεύαμε για την σωτηρία.

Φέτος το budget μας ήταν από τα πιο χαμηλά (80.000$) και από ότι φαίνεται κάπου εκεί θα κινηθούμε και του χρόνου. Για να πετύχουμε κάτι καλύτερο από την 3η θέση θέλει πολύ δουλειά μιας οι δύο ομάδες από τον κόκκινο (ΠΑΛΛΗΝΗ, ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ) και 2 οι ομάδες από τον μπλε (Φώτης και John) έχουν μεγάλη διαφορά δυναμικότητας.

Δεν θα μπορούσαμε λοιπόν να καταφέρουμε κάτι καλύτερο από αυτό που πετύχαμε. Στα play-off πάμε χωρίς να έχουμε κάποιες πιθανότητες.

Του χρόνου θα συνεχίσουμε να κάνουμε προπόνηση στους παίχτες μας που ντραφτάραμε στην σεζον 25.

Ένα σχόλιο για το τελευταίο παιχνίδι με την ΠΑΛΛΗΝΗ. Γενικά η ομάδα μου κάνει πολλά φάουλ, και ειδικά στο τελευταίο παιχνίδι με την ΠΑΛΛΗΝΗ επέλεξα να κάνω πολλά φάουλ, κάνοντας ένα πειράμα για να δω πως αποκρίνεται η ομάδα μου. Τελικά έκανα τα πιο λίγα φάουλ που έχω κάνει μέχρι τώρα. Μώλις 10.

From: Nyther
This Post:
00
256791.77 in reply to 256791.1
Date: 6/23/2014 6:04:27 AM
Pilea United
IV.10
Overall Posts Rated:
00
Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα....Καλη επιτυχια σε αυτους που στοχευουν στην ανοδο αλλα και σε αυτους που στοχευουν σε μια καλη παρουσια και εκπληξη.
Εμεις ανηκουμε στους δευτερους.Δυσκολο παιχνιδι με τον Fotis BC αλλα θα μπουμε με καλη ψυχολογια καθως κλεισαμε νικιφορα την σεζον και στοχευουμε στο θαυμα...

From: BORBA

This Post:
00
256791.78 in reply to 256791.75
Date: 6/24/2014 10:08:57 AM
BORBA B.C.
II.2
Overall Posts Rated:
342342
Θα σου στείλω και ένα pm αν θες να σου πω την γνώμη μου.
Να μου στείλεις φίλε μου... άλλωστε κάθε γνώμη και συμβουλή είναι πάντα καλοδεχούμενη!

From: Dimos77

This Post:
00
256791.79 in reply to 256791.78
Date: 6/24/2014 1:55:39 PM
Overall Posts Rated:
11
to palepsame alla o BABY JOHN epekse pl kala kai t dinoume pl sugxarhthria
genika sta playoff dn eixame ekplhkseis perase oh 4ada p aksize

From: fd97
This Post:
00
256791.80 in reply to 256791.79
Date: 6/25/2014 6:08:08 AM
Overall Posts Rated:
6262
Η μεγαλη στιγμη εφτασε, χωρις εκπληξεις τελικα.Δικαια οι τεσσερις ομαδες που ξεχωρισαν βρισκονται εδω.
Εδω ξεκινουν ολα λοιπον με το μυαλο μας μονο στο ματς με τον Τζονυ.Τα δεδομενα εντελως διαφορετικα, ομως η εδρα ειναι η ιδια και εμεις απλα θελουμε να επαναλαβουμε την περσινη νικη.Φετος τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα και αν κερδισουμε τοτε θα μιλαμε για εναν θριαμβο.
Αγωνιστικα καμια απωλεια ενω και παλι ειμαστε το αουτσαιντερ.Σαφως πιο προσεκτικος ο αντιπαλος μετα την περσινη αποτυχια, ισως διψαει για εκδικηση, εμεις παλι θα παλεψουμε για να αποδειξουμε οτι δεν ηταν τυχαιο γεγονος το περσινο αποτελεσμα.
Θελω να ακουσω την γνωμη ολων και φυσικα του Τζονυ και για να δωσουμε και λιγο ενδιαφερον ακουω προβλεψεις.

From: Nyther

To: fd97
This Post:
00
256791.81 in reply to 256791.80
Date: 6/25/2014 6:21:00 AM
Pilea United
IV.10
Overall Posts Rated:
00
Συγχαρητηρια στον Fotis BC για την αξια και δικαιη επικρατηση του. Παλεψαμε οσο μπορουσαμε αλλα δεν καταφεραμε να κανουμε την εκπληξη (οπως εκανε χθες η εθνικη μας.Πολλα συγχαρητηρια μας κανανε παλι περηφανους ολους).Φετος η Pilea United καταφερε να ξεπερασει τους στοχους της, να βγει απο την επικυνδυνη ζωνη των play-out να κατακτησει την 3η θεση. Να ευχθηθω καλη τυχη στα παιχνιδια που ακολουθουν. Απ' οτι φαινετε στον ομιλο μας αρχιζει να χτιζετε ενα el classico αναμεσα στον Fotis BC και στον Baby John. Δυσκολη αναμετρηση και ακομα πιο δυσκολο να προβλεψει κανεις τον νικητη. Παντως πιστευω οτι ο Baby John θα φερει το σκορ στα ισια. Καλη επιτυχια και στους 4

From: Cownboy

To: fd97
This Post:
00
256791.82 in reply to 256791.80
Date: 6/25/2014 7:53:19 AM
Overall Posts Rated:
4545
Αφού το ζήτησε ο Φώτης ας πω την άποψη μου για τους ημιτελικούς.

Α)Johny-Fotis
Νομίζω είναι το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι από τα 2. Από την μια o Johny που έχει μια πεντάδα που σκοτώνει. Έχει μια πεντάδα ΙΙ κατηγορίας. Φέτος ο Johny έχει στήσει μια αμυντική ομάδα, με διαφορά έχει την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος. Όμως έχει ένα μεγάλο μειονέχτημα. Δεν έχει λύσεις από τον πάγκο και αυτό μπορεί να του στοιχίσει.
Από την άλλη ο Φώτης έχει μια πιο ισορροπημένη και ευέλιχτη ομάδα, που έχει περισσότερες λύσεις από τον πάγκο. Σαφώς μπορεί να δοκιμάσει περισσότερα πράγματα στον αγωνιστικό χώρο και να παίξει με τον ρυθμό του παιχνιδιού.

Β)ΠΑΛΛΗΝΗ-ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ
Εδώ έχουμε ένα ντέρμπι μιας πάλι ισορροπημένης ομάδας με βάθος στον πάγκο που είναι φυσικά η ΠΑΛΛΗΝΗ. Η ΠΑΛΛΗΝΗ είναι αήτητη φέτος και το μοναδικό τροτό σημείο της είναι οι βολές. Νομίζω είναι η δεύτερη πιο άστοχη ομάδα στο πρωτάθλημα στις βολές. Ποιος όμως θα τολμήσει να παίξει με φάουλ την ΠΑΛΛΗΝΗ? Από την άλλη ο ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ έχει παραδοσιακά μια άκρως επιθετική ομάδα με βάθος στον πάγκο. Με διαφορά έχει την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος.

From: Johnny

This Post:
00
256791.83 in reply to 256791.82
Date: 6/29/2014 1:05:46 PM
Overall Posts Rated:
00
Φίλε Φώτη sorry που δεν έγραψα πιο μπροστά αλλά δεν βρήκα χρόνο λόγω δουλειάς.
Λοιπόν το παιχνίδι κρίθηκε στην πολύ καλή λειτουργία της άμυνας μου. Καθώς στις 3 περιόδους που έπαιξαν οι βασικοί μου έβαλες μόνο 30 πόντους. Καλά το είχε γράψει ο Cowboy ότι η ομάδα φέτος βασίζεται πολύ στην άμυνα της.
Πάντως έχεις φτιάξει καλή ομάδα και το σημαντικό είναι ότι έχεις οικονομική ισορροπία στους μισθούς σου.
Και τώρα ο τελικός με τον Παλλήνη με μειονέκτημα έδρας.
Πολύ δύσκολος αγώνας αλλά πιστεύω αν δεν υπάρξει κάποιος τραυματισμός θα τα καταφέρω!!



From: fd97

This Post:
00
256791.84 in reply to 256791.83
Date: 6/29/2014 1:14:25 PM
Overall Posts Rated:
6262
Το αναμενομενο ζευγαρι του τελικου, αξια και οι δυο ομαδες φτανουν στον τελικο.
Μπραβο στον Τζονυ, κερδισε ευκολα και για μενα ειναι το φαβορι για ανοδο.Αν και θα ειναι πολυ ενδιαφερον η σειρα των τελικων.
Παμε στα αγωνιστικα.Παιζαμε με εναν αντιπαλο που πληρωνει 45.000 παραπανω απο μας, λογικοτατο να ειναι το φαβορι.Απο κει και περα ομως, καθιερωσαμε στα τελευταια ματς το Λοου Ποστ, ενα συστημα που μπορουμε να υποστηριξουμε.Βλεπουμε ενα ματς με χαμηλο σκορ, αμυνες σκληρες αν και εδω ερχομαι να πω οτι ρισκαρα παραπανω απο οτι θα πρεπε.
Στην αμυνα επαιξα κατι εντελως ανισορροπο, δηλαδη το 2αρι μου να παιξει αμυνα στον θηριωδης σεντερ του Τζονυ.Ετσι, ανεβηκαν ολοι μια θεση στο μαρκαρισμα πλην του ασσου μου, βλεποντας τον Πετροβιτς να κανει παρτυ.Αυτο μην με ρωτησετε γιατι το εκανα και φυσικα σε ενα ματς σαν κι αυτο, ουσιαστικα πιστευα οτι θα γινονταν ολα γυρω απο τον Πατερ(τον σεντερ), ετσι προσπαθησα να περιορισω τον παιχτη αυτο, αφηνοντας ομως κενα στην αμυνα στις υπολοιπες θεσεις.Αυτο ειναι ολο!
Συγχαρητηρια στον Τζονυ, να μεινω ομως στο συνολικο απολογισμο της σεζον!
Νομιζω οτι δεν εχω λογο να ειμαι δυσαρεστημενος, ασχετα αν μετα την συμμετοχη στους περσινους τελικους οι προσδοκιες θα επρεπε να ηταν ξανα οι ιδιες φετος.Κρατησαμε το μπατζετ κατω απο τις 200.000, τα εσοδα ηταν τα δευτερα περισσοτερα στο πρωταθλημα και γενικα μια εξαιρετικη πορεια στο κυπελλο, που θα μπορουσε να ηταν κορυφαια αν δεν ειχαμε χασει για μολις 2 ποντους.Στο πρωταθλημα, αναμενομενα αποτελεσματα, χωρις κανενα τραυματισμο διαρκειας, ενω τα λεπτα συμμετοχης ηταν προσεγμενα με χειρουργικη λεπτομερεια, χωρις να ξεφευγουμε ποτε απο αυτα που θελαμε, ενω η πρωτη φορα που "εκαψα" τους παιχτες μου ηταν στο χθεσινο ματς.
Η ομαδα θελει φρεσκαρισμα, αλλαγες σε καποιες θεσεις ομως ακομα δεν κανουμε τιποτα, παραμονο να παμε διακοπες για λιγο καιρο ωστε να ξεκουραστουμε μετα απο μια γεματη σεζον.
Με λιγα λογια κερδισμενοι βγηκαμε οικονομικα, για αλλη μια σεζον ημασταν στα play-offs και προχωρησαμε αρκετα στο κυπελλο.Θα ηταν η τελεια σεζον αν δεν χαναμε χτες, αλλα δεν πειραζει γεμιζουμε μπαταριες για την επομενη και πλεον πιο κρισιμη για εμας σεζον!
Καλη τυχη σε ολους!

From: Johnny

To: fd97
This Post:
00
256791.85 in reply to 256791.84
Date: 7/5/2014 7:33:09 AM
Overall Posts Rated:
00
Το σπάσιμο της έδρας έγινε. Πλέον αρκεί μια νίκη της ομάδας μου για ανέβει πρώτη φορά στην ιστορία της στα σαλόνια της ΙΙΙ κατηγορίας.


From: Dimos77

This Post:
00
256791.86 in reply to 256791.85
Date: 7/5/2014 1:26:33 PM
Overall Posts Rated:
11
file johny sugxarhthria gia tn anodo s kalh epitixia stn nea s proklhsh!!!!!!

Advertisement