BuzzerBeater Forums

BB Srbija > Kosarka, analiza, taktika i diskusija

Kosarka, analiza, taktika i diskusija (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Dock
This Post:
11
235782.77 in reply to 235782.76
Date: 2/26/2013 12:51:52 PM
Hajlenders
III.10
Overall Posts Rated:
109109
Ovaj omaleni levoruki plejmejker je rodjen 1974 godine u mestu Little Rock u Arkanzasu. Draftovan je kao 24 pik i u svojih 17 sezona je prosecno belezio 8.6 poena, 2.1 skok i 3.6 asistencija. Sama statistika mu nije impresivna ali ako bi ste navijali protiv njegovog tima i utakmica se lomila niste zeleli da lopta u poslednjem napadu bude u njegovim rukama jer ce verovatno pogoditi. U cetvrtoj utakmici finalne serije 2009 protiv Orlanda promasio je 5 trojki u regularnom dellu utakmice, da bi 5 sekundi pre karaja pgodio trojku za produzetak i da bi ponovo u produzetku pogodio odlucujucu trojku za pobedu. Lejkerski su poveli u seriji sa kako se ispostavilo nedoztiznih 3-1 i osvojili NBA titulu, cetvrtu od njegovih ukupno osvojenih 5 titula.
Do sad vec verovatno znate da je u pitanju D-Fish, Derek Fiser.
Jos jedna legendarna utakmica je odigrao u polufinalnoj seriji protiv San antionia 2004 godine, 2-2 u seriji i Dankan sa vrha rekete pogadja neverovatan sut preko ispruzneog Sekila O nila za 73-72. Na semaforu je ostalo samo 0.4 sekunde do kraja, klupa Sparsa utrcava i grli Dankana, na licima Pejtona i Seka neverica . Lejkerski izovde loptu sa strane, Kobija pokrivaju Hori i Braun, Fiser istrcava iz guzve, prima loptu i iz okreta sutira preko odlicno postavljenog Djinobilija, 73-74!!!

Vest iz NBA je da je Derk Fiser potpisao ugovor sa Oklahomom do kraja sezone (njegove 18 te).

Redovno je potapao timove za koje sam navijao, kako nisam voleo kada bi ga protiv Divcevih i Pedjinih Kingsa Fil Dzekson vratio na teren u zadnjiha 2 minuta, zajedno sa Big Shot Bob-om garantovao je pogodjene trojke i borbu se za svaku loptu, ipak nisam uspeo da ga zamrzim naprotiv... 2007 njegovoj 10mesecnoj cerki je dijagnostifikovana retka vrsta raka , Fiser je dolazio iz bolnice pravo na treninge, cim bi avion sleteo sedao bi za web kamere i po licnom priznanju borio se sa zeljom da javi Filu Dzeksonu da nece doci na trening. U situaciji u kojoj bi svako drugi digao ruek od svega Fiser je ostao cvrst kakav je i na terenu, zasluzivsi samo postovanje


Evo i linkova nekih njegovih velikih pogodaka

http://www.youtube.com/watch?v=3TdZHffwOF8
http://www.youtube.com/watch?v=3dEQ_xYDBOg

From: Cone 94

To: Dock
This Post:
00
235782.78 in reply to 235782.77
Date: 2/27/2013 2:10:28 PM
Overall Posts Rated:
5757
samo cu reci Dusan Kecman!:)

P.S.bio bi dobar komentator majku mu...svaka cast na informacijama,pogotovo ako ih nisi isceprkao na netu nego su ti ostale u secanju.

From: bazerbiter

To: Dock
This Post:
00
235782.79 in reply to 235782.77
Date: 2/27/2013 2:37:32 PM
Overall Posts Rated:
4545
Samo cu reci da me je neverovatno razocarao ovom odlukom... Citiracu Marka Kjubana "verovatno je oklahoma bliza LA-u nego Dalas"... das obrazlozenje da hoces raskid jer treba dete bolesno( ne dao Bog nikom!!!) da ti se leci i da budes sa njim i covek ti izadje u susret,da raskid,u trenutku kad njegovom timu ne ide najbolje... i ON onda potpise za OKC...

Last edited by bazerbiter at 2/27/2013 2:38:06 PM

From: Mod-LeBron

To: Dock
This Post:
00
235782.80 in reply to 235782.69
Date: 2/28/2013 7:28:32 AM
OKK Apatin
II.4
Overall Posts Rated:
171171
Sagledavsi trenutno stanje centara u NBA iskreno nikoga ne bih mogao da izdvojim za najboljeg, svako se izdvaja na sebi svojstven nacin, mozda Dwight odskace malo od ostalih ali buzzerbeater-aski receno treba da digne formu sa Prosecan na Odlican da bi se to moglo videti okom i statistikom.

Medjutim, mala digresija, opet po licnom misljenju najbolji centar svih vremena je Hakeem Olajuwon (originalno Akeem Abdul Olajuwon), rodjen 21. januara 1963.u Lagosu (Nigerija), visok 213cm i na zalasku karijere tezak 116kg. Tokom 18-godisnje karijere zasluzio je da ga smatraju jednim od najboljih svih vremena u NBA istoriji. Dugo smatran za fizicko cudo, sa svojim istancanim smislom za igru i produktivnosti koje su dosle do izrazaja sa dve uzastopne titule 1994. i 1995. godine.

Izabran kao 1. pik 1984. u svojoj rookie sezoni, Olajdzuvon je belezio prosecno 20.6 poena i 11.6 skokova uz odlican procenat suta iz igre 54% i zavrsio kao 2. najbolji rookie sezone po izboru zvanicnika iza kako ce vreme pokazati legendarnog Michael Jordana (3. pik na draftu 1984. godine). Njegovim dolaskom "Roketsi" su od ispodprosecne ekipe dosli do standardnog ucesnika plejofa i osvajaca titula. Svoju sportsku karijeru poceo kao fudbalski golman a nakon toga nesto kratko i rukometas sto strucnjaci smatraju da mu je donelo neverovatan rad nogama i spretnost. Ispostavilo se da ga je to u kombinaciji sa njegovom visinom i snagom iskristalisalo u jednog od najdominantnijih centara NBA lige.

1993./94. imao je sezonu iz snova, postao prvi igrac koji je zasluzio titule MVP-a regularnog dela sezone, najboljeg defanzivnog igraca lige i MVP finala NBA! Tada vec igrac sa desetogodisnjim stazom u NBA je bio naprosto brilijantan, u finalu je belezio 29.1 poen, 9.1 skok i 3.9 blokada i odveo Hjuston do prve titule "svetskog sampiona" kako amerikanci vole da kazu u istoriji fransize.

Naredne sezone navikavajuci se na prisustvo Klajda Drekslera, Hjuston je igrao nesto losije u regularnom toku sezone gde su pred PO bukirali "tek" 6. mesto. Medjutim to nije sprecilo Hakeem-a (MVP finala, 32.8 poena, 11.5 skokova i 5.5 asistencija) da odvede Hjuston do druge uzastopne titule ovog puta protiv Orlanda na celu sa buducim superstarom Shaq-om!

2001. godine trejdovan je u Toronto u kojem je 2002. zavrsio karijeru u kojoj je prosecno belezio 21.8 poena, 11.1 skok, 3.1 asistenciju i 3.8 blokada.

Priznanja koja je osvojio: NBA sampion (1994, '95); MVP finala NBA (1994, '95); MVP reg. toka sezone (1994); Najbolji defanzivni igrac (1993, '94); Clan idealne petorke (1987, '88, '89, '93, '94, '97); Clan druge najbolje petorke ('86, '90, '96); Clan najboljeg defanzivnog tima ('87, '88, '90, '93, '94); 12 puta ucesnik AllStara; Osvajac zlatne olimpijske medalje 1996. godine u Atlanti; Proglasen za jednog od najboljih 50 igraca svih vremena 1996.

Za kaj evo kako je Hakeem prezentovao svoju magiju:

http://www.youtube.com/watch?v=69EjLCWvgxI

Last edited by Mod-LeBron at 2/28/2013 7:30:36 AM

This Post:
00
235782.81 in reply to 235782.80
Date: 2/28/2013 7:54:09 AM
Overall Posts Rated:
178178
Uze mi rec iz usta za Hakima, uz Dzabara po meni najbolji centar svih vremena :)

This Post:
00
235782.82 in reply to 235782.81
Date: 2/28/2013 8:20:45 AM
ALE I NEMANI
Prva Liga
Overall Posts Rated:
408408
Uze ti meni celu poruku :)
Neverovatno.

This Post:
00
235782.83 in reply to 235782.82
Date: 2/28/2013 9:07:46 AM
Overall Posts Rated:
178178
Za Dzabara se vezuju neverovatne brojke, mislim da je u nekim sezonama bio najbolji u vise kategorija, poeni, skokovi, blokade, procenat suta.. I uz sve to mislim da ima i 6 titula, ali za sigurnost tih podataka bi morao malo da procesljam po netu :) sve u svemu, u to vreme apsolutno nezadrziv :)

From: Navaro

To: Dock
This Post:
00
235782.84 in reply to 235782.83
Date: 2/28/2013 9:09:45 AM
Overall Posts Rated:
178178
Kad ce konacno neki tekst o evropskoj kosarci, onaj o Teu sto si spremio :)

This Post:
00
235782.85 in reply to 235782.84
Date: 2/28/2013 10:00:01 AM
OKK Apatin
II.4
Overall Posts Rated:
171171
Top 5 sutera u skorijoj istoriji NBA lige

Neverovatan izazov je bio suziti izbor na samo 5. Kriterijumi za tako nesto moraju biti strogi jer izbor je neverovatan. Postoji toliko stavki koje definisu jednog izuzetnog sutera i sto dublje krenes u "kopanje" statistika postaje ti sve teze. Cilj je da se lista suzi na najbolje od najboljih, sutere koji pogadjaju sa svih pozicija na parketu.

Ako je igrac "tricas" a sa poludistance retko suta ili ne pogadja najbolje, on je vise specijalista nego suter.

Ako se kao kriterijum uzme broj pogodjenih suteva za 3 poena uzmite u obzir da je Jason Kid 3. po broju pogodjenih trica u istoriji NBA i bez obzira sto je to izuzetan podatak mislim da ga niko ne bi uvrstio na top 5 listu sutera.

Gledajuci statistiku mozete da naidjete na pogresan trag tipa da trazite igraca sa najboljim procentom suta iz igre u ligi za neku sezonu (Sakil O'Nil, za koga svi znamo da nije suter je nekoliko sezona predvodio ligu u procentu suta iz igre).

Opet, nemojte me kriviti sto na listi nema Dzerija Vesta ili nekog tamo Riki Berija koje je nekada davno MOZDA gledao moj cale a price kruze da su bili suteri ubice, kao i Pistol Pita Maravica. Mogu samo da sudim o onima koje sam gledao pa makar i na clip-ovima, o kojima se i dan danas prica na sav glas i koje gledam unazad 18-19 godina.

Suter je onaj koji pogadja sa distance, sa poludistance, koji zna sebi da stvori poziciju za sut, koji pogadja preko ruke i mnogo bitna stavka pogadja takozvane clutch suteve (za one koji ne znaju to su sutevi kojim se resava utakmica).

Onda kada dodjes do kraja istrazivanja i shvatis da na listi nema ubica poput Dzefa Hornaseka, Stiva Kera, Dela Karija, Denisa Skota, naseg Pejde Stojakovica, Krisa Malina i recimo od danasnjih igraca Stiva Novaka i Karmela Entonija,
zaista moze da se kaze da je na listi sama elita.

Evo kako ona po mom misljenju glasi:

1. Ray Allen (48.5% za 2p, 39.9% za 3p, 89.3 za 1p)
2. Regie Miller (51.6% za 2p, 39.5% za 3p, 88.8 za 1p)
3. Dirk Nowitzki (49.8% za 2p, 38.1% za 3p, 87.3 za 1p)
4. Kevin Durant (50.8% za 2p, 37.3% za 3p, 88.3 za 1p)
5. Lary Bird (50.9% za 2p, 37.6% za 3p, 88.6 za 1p)

Savrsena tehnika suta za koju mnogi smatraju da je posledica granicnog OCD-a (Opsesive compulsive disorder ili ti Opsesivno kompulzivni poremecaj) dovela ga je na tron moje liste.

Jedan dosta zanimljiv clanak o njemu na engleskom jeziku i video clip sa takmicenja u sutiranju za 3 poena.

http://www.boston.com/sports/basketball/celtics/articles/...

http://www.youtube.com/watch?v=veEm8zRxROc

Voleo bih da vidim kako izgleda vasa lista...


From: Dock

This Post:
00
235782.86 in reply to 235782.80
Date: 2/28/2013 12:01:33 PM
Hajlenders
III.10
Overall Posts Rated:
109109
Medjutim, mala digresija, opet po licnom misljenju najbolji centar svih vremena je Hakeem Olajuwon


Ne mogu suditi o Wiltu Cembrlenu, Bilu Raselu i Dzabaru jer ih nisma nikada gledao (ne racunam ono malo video klipova ma Youtube-u) ali zato mirne duse mogu da kazem da je Hakim najbolji cenatar kojeg sam gledao

Evo jos par zanimljivosti o njemu:

-1984 je na draft izasla verovatno najbolja klasa igraca ikada. Hakim je bio prvi pik ispred Sema Bovija (2 pik) Dzordana (kao sto je Lebron vec napisao 3 pik) Barklija (5 pik) Stokttona (16 pik) i Kevina Wilisa (11 pik). Mladji ljubitelji NBA kosarke se verovatno pitaju: Who the f**k is Sam Bowie? Pa ako je druga najbolja klasa na draftu bila ona 2003 sa Lebronom, Vejdom , Karmelom i Darkom, onda je Bovie Darko iz 1984 :)
Hakim je sasvim zasluzeno izabran kao prvi pik na draftu jer je u to vreme ligom dominirala igra na centre a tu je Hakim bio neverovatan, ali izabrati ga pre Barklija, Stoktona i Dzordana izabrati Bovija je najveci proamasasj u istoriji drafta (izvini Darko ni u ovome ne mozes biti prvi ma kolliko se trudio)

-Hakim je svoju igru bazirao na naeverovatnoj tehnici za centra i jos neverovatnoj radu nogu. Zbog toga u Rokitsima dobija nadimak "Akeem The Dream" a njegov najprepoznatljiviji potez je nazvan "Dream Shake", koliko igraca moze da se pohvali da je jedna potez nayvan po njima :) Sledeci snimak je verovatno najbolji Dream Shake ikada, videli ste ga sto puta u raznim emisijama i spotovima za NBA ali i dan danas kad naletiim na njega zastanem da jos jednom pogledam kako Hakim salje Robinsona ''po burek'', uzivajte

http://www.youtube.com/watch?v=jc02Z4-0wDM
http://www.youtube.com/watch?v=JmMCPw_djNo

-poznata je cinjenica da svakog leta napravi red NBA zvezda koje zele da treniraju sa Olajdzuvonom. Do sada su kroz njegove ruke prosli: Dvajt HAuard, Dzaval Mekgi, Emeka Okafor, Tajson Cendler, Amare Stodemajer, Karmelo Entoni kao i izvesni Kobi Brajant i Lebron Dzejms

This Post:
00
235782.87 in reply to 235782.85
Date: 2/28/2013 2:50:00 PM
KK Mordor
Prva Liga
Overall Posts Rated:
259259
Second Team:
Mount Doom
Ih bre Lebrone, veliki propust, kakvi veliki, ogroman propust je izostavljanje, po meni najboljeg sutera ove igre ikada, pokojnog Drazena Petrovica...
Njegove procente, kako u Evropi, tako i u NBA tesko ce neko ponoviti.Ne treba zaboraviti da je "sam" igrao, vise je voleo da sutira iz driblinga nego iz bloka, te stoga 45% za 3pts i 52% iz igre, u NBA ligi, su fenomenalni!

Advertisement