BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > A Reprezentacija

A Reprezentacija

Set priority
Show messages by
This Post:
00
306450.77 in reply to 306450.74
Date: 12/2/2020 12:29:08 PM
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
590590
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Malo sam gledao, pobjeda od 11 razlike minimum,donosi 2 mjesto 100 posto bez obzira na rezultat izmedju svaba i lala

Za prvo mjesto potrebna pobjeda svaba i nasa pobjeda minimum 12 i vise u zavisnosti sa koliko razlike ce biti pobjeda svaba


idemo dalje...
From: Tarikz
This Post:
22
306450.78 in reply to 306450.77
Date: 12/3/2020 1:04:18 AM
KK Zulfikars
II.1
Overall Posts Rated:
648648
Second Team:
Falcons BC
Zdravo svima,

Prije svega - izvinjavam se zbog malo zakasnjelog izvjestaja - BB je bio izuzetno nestabilan u prethodnih par dana i pravio mi je problem kad god sam imao priliku da se logujem.

Zelim da se zahvalim svima na cestitkama za ovu ogromnu pobjedu protiv njemacke reprezentacije - (57754)! Ovim trijumfom smo dosli nadomak nove medalje, ovaj put na Evropskom Sampionatu, a za ovjeru medalje ce nam trebati ugodna pobjeda protiv Srbije (ne bih o kos razlici, mislim da su to kolege prije mene vec pokrile )

Nijemci su u potpunosti deklasirani u taktickoj pripremi za mec, uz njihov promasen i nas pogodjen GDP, i to je nasim momcima dalo vjetar u ledja vec na samom startu utakmice. Odlicno smo sutirali izvana, a prednjacili su Agbaba, Brlic i Stekic. Na kraju prve cetvrtine smo vec imali +7, i to je nasim navijacima dalo nadu da bismo mogli gledati potpuni debakl njemacke reprezentacije.

Ipak, Njemacka je ekipa koja je uspjela prilicno lagano savladati Spaniju uz podjednako zalaganje, i vrlo brzo su nam poslali poruku da utakmica nece biti lagano krstarenje za nase momke. Uspjeli su da konsoliduju redove u odbrani - Agbaba i Stekic su neutralisani, a Egic se ispucavao losim i nerezonskim sutevima. Njemacka je dominirala u ofanzivnom skoku i tako pravila ogroman pritisak na nase unutrasnje defanzivce. Na poluvrijeme idemo sa prednoscu od tri poena, sto je unijelo odredjenu dozu nervoze u nas tim.

Medjutim, treca cetvrtina je postala jedan od zastitnih znakova nase reprezentacije pod mojim vodjstvom, a to se pokazalo i ovaj put. Momci su se vratili sa pauze ohrabreni i puni samopouzdanja, spremni da dokazu Nijemcima da ne mogu traziti vise od casnog poraza. Vratio nam se vanjski sut u odredjenoj mjeri, Stekic je fantasticno pogadjao sa poludistance a nasi centri su poceli da bolje stite vlastiti defanzivni skok. U posljednju cetvrtinu ulazimo sa osam poena prednosti i zeljom da to popravimo koliko je god moguce.

U cetvrtoj cetvrtini su nasi momci nastavili tamo gdje su stali u trecoj, odrzavajuci i lagano popravljajuci prednost stecenu u prethodne tri dionice. Na nasu srecu, nismo dopustili nikakvu rezultatsku napetost te nasa pobjeda nije dolazila u pitanje. Konacni rezultat je glasio 100-88, dakle pobjeda od 12 razlike protiv direktnog konkurenta za medalju.

U ostalim mecevima u grupi, Spanija je sa +37 (57753) deklasirala naseg sljedeceg protivnika, Srbiju, a Holandija je sa +16 savladala Hrvatsku: (57755).
Holandija je prva sa maksimalnim ucinkom, drugi su i dalje Nijemci sa 3-1 i nesto boljom kos razlikom od nas, a mi zauzimamo trece mjesto. Nijedna ekipa jos nije obezbijedila prolazak u drugu fazu, a interesantno je da smo mi vjerovatno u najboljoj poziciji, s obzirom da igramo protiv najslabijeg rivala - Srbije, dok ce Holandija i Njemacka u medjusobnom duelu vjerovatno traziti putnika u sljedecu fazu.
Kao sto rekoh, detaljne kalkulacije mozete pogledati u nekoliko postova prije mog.

Hvala svima na podrsci u ponedjeljak, te vas molim da pripazite formu za izuzetno bitan mec sa Srbijom.
Nadamo se sjajnim vijestima nakon sutrasnjeg treninga.

LP

From: Tarikz
This Post:
11
306450.79 in reply to 306450.78
Date: 12/7/2020 5:32:38 AM
KK Zulfikars
II.1
Overall Posts Rated:
648648
Second Team:
Falcons BC
Pozdrav svima,

Veceras (Rim, 17:55) ce nasa reprezentacija odigrati mec posljednjeg kola druge faze Evropskog Prvenstva, a nas protivnik ce biti komsije iz Srbije.
Mislim da ne treba trositi mnogo rijeci o nasem danasnjem rivalu - Srbija je jedna od najtrofejnijih evropskih BB nacija i najtrofejnija ekipa iz bivse Jugoslavije, sa cak 11 odlicja osvojenih na velikim takmicenjima.
Ipak, ove a i sljedece sezone Srbija nece imati sansu da poboljsa svoj bilans, s obzirom da se vec oprostila od borbe za medalju na ovom Prvenstvu, a sljedece sezone ce ucestvovati na Utjesnom Turniru, gdje ce ukrstiti koplja sa drugim evropskim silama poput Poljske, Spanije i Litvanije.

Mislim da je svima jasna vaznost ovog meca - nasa reprezentacija se nakon 4 sezone vratila u borbu za medalje, a ugodna pobjeda protiv naseg danasnjeg rivala ce nam donijeti bronzanu medalju bez obzira na ishod danasnjeg susreta izmedju Nizozemske i Njemacke.

Ovaj mec ocekujemo u izuzetno dobroj formi, jer cak 13 od 18 igraca ima formu 9. Medjutim, ni Srbija se ne moze pozaliti na losu formu, s obzirom da imaju 12 igraca koji u maksimalnom raspolozenju docekuju danasnji susret.
U nasem timu ce svi igraci konkurisati za mec, a mojom odlukom su igraci proveli vikend u karantinu kako bi se neometano spremali za ovaj okrsaj.

Iz tog razloga nismo bili u mogucnosti da uzmemo izjavu bilo kojeg od trenutnih igraca, medjutim javili smo se Sulejmanu Dzihicu, jednom od najtrofejnijih igraca u historiji nase reprezentacije, koji je kratko prokomentarisao:

Prije svega, hvala na pozivu - drago mi je sto nisam zaboravljen od strane nasih zaljubljenika u ovaj sport! Izuzetno mi je drago kad vidim jednu ovako mladu ekipu koja daje svoj maksimum u svakom mecu i ostavlja srce na terenu za svoju domovinu, kao sto smo i mi to radili u svoje vrijeme. Mislim da je borba za medalju u ovako ranoj fazi karijere vecine nasih igraca izuzetno dobra stvar za stjecanje iskustva i da su najveci uspjesi ove generacije pred nama. Srbija nije nimalo naivan rival, ali mislim da smo favoriti u ovom mecu i vjerujem da ce nasi momci veceras obradovati naciju jednom fantasticnom pobjedom i novom evropskom medaljom.
Pogotovo mi je drago sto vidim Zijada (Brlic, op.a.) kao kapitena ove ekipe, 7-8 sezona nakon sto je sa nama osvojio svoje prve medalje u dresu sa drzavnim grbom. Tada je bio jedna od nadolazecih zvijezda, a danas je iskusni lisac i predvodnik nove sjajne generacije. Mi smo se vec culi privatno, a zelim i ovako javno da mu pozelim srecu i da povede nase momke do novog uspjeha. Ja cu u svakom slucaju biti prikovan za male ekrane, kao nas najvatreniji navijac veceras.


Sigurni smo da ce ovakve Dzihiceve rijeci biti dodatni vjetar u ledja za nase momke, koji veceras traze plasman u novo evropsko polufinale, gdje bi nas najvjerovatnije cekale Francuska ili Italija. Podsjecam da smo pobjedom protiv Njemacke u proslom kolu vec obezbijedili baraz za Evropsko Prvenstvo koje ce se odrzati naredne sezone.

Ovom prilikom vas pozivam da ispratimo veceras nasu reprezentaciju u pohodu na novu medalju i da zajedno ispisemo nove stranice nase BB historije.

Volim te Bosno!

This Post:
00
306450.80 in reply to 306450.79
Date: 12/7/2020 1:48:24 PM
Spartan 300
II.2
Overall Posts Rated:
52555255
Second Team:
Spartan Kids
Bronza je opet tu!
Bravo!!!

This is where we hold them!
From: Osvetnik

This Post:
33
306450.81 in reply to 306450.1
Date: 12/7/2020 2:37:39 PM
KK Osvetnici
II.4
Overall Posts Rated:
394394
Sve cestitke na rezultatima. Pokazao si da se moze. Prosle sezone nas predstavise kao da smo Zimbabve.

From: Ibro

This Post:
00
306450.82 in reply to 306450.79
Date: 12/7/2020 2:51:21 PM
KK Arsenal Lions
II.2
Overall Posts Rated:
121121
Čestitke! Zasluženo nema šta!!!

This Post:
00
306450.83 in reply to 306450.82
Date: 12/7/2020 5:35:25 PM
Overall Posts Rated:
479479
Čestitaj mu. :D

From: Tarikz
This Post:
33
306450.84 in reply to 306450.83
Date: 12/8/2020 2:48:52 AM
KK Zulfikars
II.1
Overall Posts Rated:
648648
Second Team:
Falcons BC
Hvala svima na cestitkama!

Nasa reprezentacija je sinoc, nakon 8 sezona pauze, osigurala bronzanu medalju na Evropskom Prvenstvu!

Svjedocili smo jednom izuzetno tvrdom i muskom mecu (57756), i iz tog razloga ova medalja ima jos vecu draz.
Utakmicu je obiljezilo mnogo faulova reprezentacije Srbije i slobodnih bacanja za nas tim, te nevjerovatnih 29 asistencija u nasoj ekipi.

Poceli smo susret na odlican nacin - Low Post protiv Look Insidea, bez ikakvog GDPa sa obje strane.
Nasim momcima je to dalo velika krila te smo u napadu bili izuzeno dobro raspolozeni, uz veliki broj asistencija citave ekipe. Pored maestralne napadacke partije Crnogace od samog pocetka, solidno smo branili pokusaje Srbije pod kosem te se na pauzu nakon prve cetvrtine otislo sa +7 za nas nacionalni tim. U drugom mecu dana, Nizozemci i Njemci su izjednaceni isli na pauzu nakon prve cetvrtine, uz vece zalaganje Njemacke, ali pogodjen GDP i povredu Nizozemske na samom startu.

Nakon fantasticne prve cetvrtine se ocekivao nastavak u istom tempu, medjutim nasi momci nisu bili u stanju da nastave tamo gdje su stali prije pauze. Srbija je konsolidovala svoj napad i nasa odbrana nije imala odgovore na odlicno raspolozenog Vujevica. Igralo se uglavnom kos za kos, a Srbija ovu dionicu pobjedjuje sa 2 razlike i smanjuje rezultat na poluvremenu na -5.

Uvukla se nervoza u redove nase ekipe i navijaca u tom trenutku, jer je Nizozemska u svom mecu gubila od Njemacke sa -1, te je u tom scenariju nasa reprezentacija bila izvan polufinala na racun kos razlike. Bez obzira na vatreni motivacijski govor naseg strucnog staba na poluvremenu, nasi momci nisu mogli da probiju bedem reprezentacije Srbije u trecoj cetvrtini. Igralo se kos za kos, a nas tim ponovo pobjedjuje cetvrtinu sa +1, povecavsi razliku na +6. Na nasu srecu, motivacijski govor njemackih kolega je bio mnogo ucinkovitiji, jer je Njemacka izasla na teren u fantasticnom raspolozenju i razbila Nizozemce sa +13 u toj cetvrtini i povecala svoju prednost na +14. Nasu reprezentacija je bila na korak od polufinala!

U posljednjoj cetvrtini nasi igraci odlucuju da ostave i posljednje atome snage na terenu, pogotovo u napadu, gdje je skoro svaki posjed nase ekipe rezultirao poenima ili slobodnim bacanjima za nase igrace. U takvoj situaciji je patila odbrana, jer je Srbija poenima odgovarala na skoro svaki posjed. Medjutim, u zadnjih 4-5 minuta posljenje cetvrtine, uspjeli smo konsolidovati redove u odbrani i iskusno privesti ovu utakmicu kraju za konacnih +13! Ovaj rezultat je znacio da je nasa reprezentacija obezbijedila polufinale bez obzira na rezultat utakmice izmedju Nijemaca i Nizozemaca, na racun kos razlike. U tom mecu (57758) je na kraju pobijedila Njemacka sa +12, koja je tako ostavila Nizozemsku bez polufinala i medalje, bez obzira sto su Nizozemci neporazeni usli u ovo kolo.

Nasa reprezentacija ce vec u petak odmjeriti snage sa Francuskom u polufinalu ovog Sampionata. Francuska igra fantasticno prvenstvo, te jos uvijek nisu dozivjeli nijedan poraz, a na putu do polufinala su lagano uspjeli da savladaju i domacu Italiju. U drugom polufinalu ce upravo Italija odmjeriti snage sa Njemackom, i sve su prilike da cemo svjedociti finalu izmedju Francuske i Italije.

Bez obzira na sve, i ova medalja je od izuzetnog znacaja za nas tim i pokazatelj da se vracamo u sami vrh evropskog i svjetskog BBa.

Zelim da se zahvalim svima na lijepom druzenju na chatu, ukljucujuci i kolege iz Srbije koji su upotpunili ugodjaj.
Cujemo se pred utakmicu sa Francuskom.

Volim te Bosno!


This Post:
11
306450.85 in reply to 306450.84
Date: 12/8/2020 3:50:37 AM
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
590590
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Cestitke, tebi i cjeloj ekipi na velikom uspjehu
Ovo je dodatni podsticaj za buducnost
Sretno u nastavku

idemo dalje...
This Post:
11
306450.86 in reply to 306450.84
Date: 12/8/2020 7:41:16 AM
HKK TOMISLAV Tomislavgrad
III.1
Overall Posts Rated:
1919
Čestitke, samo jako. Ovo je stvarno poticaj svima da se potrude i za igrače i za repku. ;))))
Svaka čast još jednom!!!

This Post:
22
306450.87 in reply to 306450.84
Date: 12/10/2020 10:00:32 AM
kk naprijed
III.1
Overall Posts Rated:
754754
Second Team:
KK Sloga Gornji Podgradci
Rekoh ja da će faliti 4 poena
Sad je zlatna pusta želja

Advertisement