BuzzerBeater Forums

Hellas - III.12 > SEASON 28

SEASON 28

Set priority
Show messages by
This Post:
00
261113.78 in reply to 261113.77
Date: 9/28/2014 2:17:25 AM
green fighters
IV.8
Overall Posts Rated:
3838
Και τωρα αρχίζουν τα ωραία! Καλη επιτυχία στις ομάδες που συμμετέχουν σε πλέι οφ και πλέι άουτ!

This Post:
00
261113.79 in reply to 261113.78
Date: 9/28/2014 5:21:27 AM
Overall Posts Rated:
55
Καλημέρα και καλή εβδομάδα παίδες!!! Όντως τώρα αρχίζουν τα ωραία, και η σεζόν οδεύει προς το φινάλε της. Η φανταστική και πέρα απο κάθε προσδοκία πορεία της ομάδας μου που εκπλήρωσε τον στόχο της να παραμείνει στην κατηγορία, να επεκταθεί το γήπεδο και να ανανεωθεί ηλικιακά χωρίς ιδιαίτερο αγχος με χαροποίησε σαν μάνατζερ οπότε απο νωρίς μου δίνει τη δυνατότητα να σχεδιάσω την επόμενη σεζόν στην κατηγορία. Δεν θα ανέβω διότι δεν έχω το κατάλληλο ρόστερ ακόμα να μπορέσω να κοντράρω τις απέναντι ομάδες που είναι καλύτερες. Ελπίζω και στην επόμενη σεζόν να παραμείνω και να μην πέσω ώστε να προχωράω βήμα βήμα στο χτίσιμο της ομάδας. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!!

Message deleted
This Post:
00
261113.81 in reply to 261113.79
Date: 9/28/2014 8:18:23 AM
Volos Velvet Hammers
III.8
Overall Posts Rated:
105105
Καλημερα κι απο μενα παιδια...τελος της κανονικης διαρκειας χτες κ ετοιμαζομαστε για play off-out σιγα σιγα...
Στην κοκκινη μερια καθαρα απο αποψη ροστερ αλλα κ εδρας το μεγαλο προβαδισμα εχει ο Bombay...Απο κει κ περα μετα την αποδυναμωση της Πτολεμαιδας εγω και ο Συριανος θα δοκιμασουμε να απειλησουμε κ να σπασουμε την εδρα του πρωτοπορου...Παντως το εργο του Βombay μονο ευκολο δεν θα ναι ειδικα στο προημιτελικο μετα τις μεταγραφες βομβες της Συρου στο τελος σχεδον της μεταγραφικης περιοδου!
Οσο για τη μπλε πλευρα προβλεπεται να εχουμε επισης πολυ ωραια ματσακια με τον green fighters να εχει το ροστερ και τους Αλιγατορες την εδρα...φυσικα για να δουμε αυτο τον ωραιο ημιτελικο πρεπει να περασουν και οι δυο τα εμποδια των Dwarves και του δευτερου παναθα της απο κει 4αδας που μονο ευκολο δεν νομιζω οτι θα ειναι...
Για να δουμε τι μας περιμενει...Καλες μαχες σε ολους!

Last edited by Mike G -7- at 9/28/2014 8:21:53 AM

From: PanG11
This Post:
00
261113.82 in reply to 261113.81
Date: 9/28/2014 1:50:21 PM
Spartakos
III.8
Overall Posts Rated:
5959
Second Team:
Coffee Junkies
Καλησπέρα κύριοι,

καλή επιτυχία κι από μένα, ποντάρω κόκκινο όμιλο για πρωταθλητή! Μεγάλος ανταγωνισμός, απ' τους πιο δύσκολους ομίλους.

Πήρα την απόφαση, μετά από τραυματισμούς δύο βασικών, να τη ρίξω την ομάδα και να μαζέψω λεφτά. Ο Τσάκας ήδη πήρε τηλέφωνο και ενδιαφέρεται να αγοράσει! Όπως καταλαβαίνετε ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!

This Post:
00
261113.83 in reply to 261113.81
Date: 10/2/2014 8:03:12 AM
Overall Posts Rated:
55
O bombay έχει αναμφισβήτητα το πληρέστερο ρόστερ όσον αφορά το ολ ράουντ σαν κριτήριο για τα σκιλλς των παικτών αλλά και τις αλλαγές, μένει να δούμε αν θα μπορέσεις να του κάνεις ζημιά με τους πολύ δυνατούς ψηλούς σου.

Ο σύρος κακώς πήρε τόσο ακριβούς παίκτες καθώς βλέποντας τα σκιιλς του είναι πολύ μονόπλευροι και δεν αποδίδουν αντάξια των μισθών του (εννοώ σαν σύνολο) οπότε καλά κάνει και τους πουλάει, ίσως τους πήρε μπας και σπάσει την έδρα στα πλευ οφφ και κρίνοντας από το αποτέλεσμα τα δεν τα πήγε καλά (έχασε 12 πόντους με τον βομβαυ να παίζει χαλαρά, και ο σύρος είχε γομάρια ψηλούς, χωρίς να καταφέρει να βγάλει περισσότερα ριμπάουντ) αλλά από την άλλη ακόμα κιαν κέρδιζε είχε να αντιμετωπίσει εσένα πάλι εκτός έδρας οπότε δε νομίζω πως ήταν καλή κίνηση να αγοράσει τελευταία στιγμή τόσο υψηλόμισθους παίκτες

This Post:
00
261113.84 in reply to 261113.83
Date: 10/2/2014 1:50:06 PM
Volos Velvet Hammers
III.8
Overall Posts Rated:
105105
Η αληθεια ειναι οτι ο Συριανος ρισκαρε αρκετα και δεν του βγηκε...Το προβλημα ειναι οτι τους πηρε λιγο αργα και δεν προλαβαν να στρωσουν οι καταστασεις...ισως αν τους ειχε παρει μια βδομαδα νωριτερα να ειχε περισσοτερες ελπιδες!

Οσο για το ποιος ειναι το φαβορι δεν υπαρχει καμια αμφιβολια(το ειπα αλλωστε και σε προηγουμενο μηνυμα μου)...Η ομαδα του βομβαυ αν παρατηρησει κανεις ειναι πολυ προσεκτικα φτιαγμενη και πληρεστατη! Η λογικη και η εμπειρια μου λεει οτι το ματς θα παει περιπου στο +15 με+20...χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα κατεβουμε με ολες τις δυναμεις μπας και κανουμε το θαυμα!

Για να δουμε...

This Post:
00
261113.85 in reply to 261113.84
Date: 10/3/2014 4:50:29 AM
Syros Knicks
A1
Overall Posts Rated:
5656
Second Team:
Vaporia Ducks
Παιδια η αλλαγη στο ροστερ μου εγινε επειδη τραυματιστηκε ο βασικος μου σεντερ. Για να τον αντικαταστησω πηρα παικτη με χαμηλοτερο ριμπαουντ και ειδα οτι η ομαδα ειχε προβλημα... συν οτι δεν ειχα τις αγωνιστηκες καταστασεις... στο χαλαρο με νικησε ο bombay αλλα πιστευω οτι αν ο βολος εχει παικτες που μπορουν να μαρκαρουν huaida - fevga κατι θα κανει...

This Post:
00
261113.86 in reply to 261113.84
Date: 10/3/2014 6:47:55 AM
green fighters
IV.8
Overall Posts Rated:
3838
Σίγουρα το φαβορί οχι μονο του ημιτελικού αλλα γενικότερα της κατηγορίας ειναι ο παλιός μου γνώριμος (απο τη σεζόν 13) Bombay. Αλλα πιστεύω οτι δε θα νικήσει εύκολα στον ημιτελικό. Ο volos για μενα ειναι μεσα στις 2 πιο σταθερές και αξιόπιστες ομάδες του πρωταθλήματος. Αν είχε το πλεονέκτημα έδρας θα μιλούσαμε σε άλλη βάση βέβαια. Τωρα ειναι το αουτσάιντερ αλλα ποτέ δεν ξέρεις ;)
Όσον αφορά στο δικό μου παιχνίδι με τους αλιγατορες το φοβάμαι πολυ προσωπικά. Λιγο η έδρα, λιγο το περίεργο ρόστερ 3-4 καλών παικτών του αντιπάλου που όμως δεν τον προδίδει απο οτι φαίνεται με βάζουν σε σκέψεις αν και πιστεύω αρκετά στην ομάδα μου.
Η συνέχεια αυριο, καλη επιτυχία σε όλους!!

Last edited by andreas 13 at 10/3/2014 6:54:40 AM

This Post:
00
261113.87 in reply to 261113.86
Date: 10/3/2014 11:53:12 AM
Volos Velvet Hammers
III.8
Overall Posts Rated:
105105
Καμία ελπίδα παιδιά :D και δεν το λέω για να προλάβω τα αυριανά και να σας λέω μετά εγώ σας τα λεγα...Απλά πιστεύω οτι οι πιθανότητες ειναι δραματικά αυξημένες προς τη μεριά του βομβαυ και δυσκολα θα τις φέρω με το μέρος μου!

χαχαχα αυτό με τους Φευγα - Huaida που λες φίλε συριανέ το χω ψιλιαστεί κι εγώ αλλά ψάχνω να βρω την εντολή "αγκωνιά στο στομάχι του Φευγα" και δεν τη βρισκω! Αν τη βρει κανεις ας με διαφωτίσει πριν είναι αργά (j)

Όσο για τον από κει ημιτελικό φίλε Αντρέα για μένα θα πάρεις εύκολα την πρόκριση...Λογικό να φοβάσαι γτ ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται σ ενα ματς αλλά δεν βλέπω πως μπορει να σε κερδίσει η κατα τ άλλα συμπαθητική ομάδα των Αλιγατόρων...Άλλωστε όπως σωστά δήλωσε και ο φίλτατος katharma δεν είναι ακόμα έτοιμος να διεκδικήσει κάτι περισσότερο(και δεν νομίζω να επιχείρησε να κάνει ένα mind game...ε? B) )

Last edited by Mike G -7- at 10/3/2014 11:53:47 AM

This Post:
00
261113.88 in reply to 261113.87
Date: 10/4/2014 3:19:12 PM
Overall Posts Rated:
55
Η φανταστική σεζόν για την ομάδα μου έφτασε στο φινάλε της. Συγχαρητήρια στον άξιο αντίπαλο που όπου με πέτυχε με κέρδισε φέτος και απόδειξε οτι έχει καλύτερη ομάδα απο τη δίκη μου του εύχομαι καλή συνέχεια. Ελπίζω και εύχομαι να έχω ανάλογη συνέχεια.

Advertisement