BuzzerBeater Forums

BB Ceska Rep. > Národní tým VII

Národní tým VII

Set priority
Show messages by
This Post:
00
297126.783 in reply to 297126.781
Date: 11/4/2023 8:09:21 AM
BC Velekoše
II.4
Overall Posts Rated:
11
Ahoj,to že domací prostředí je výhoda jsem si přečetl hned na začátku když jsem začínal,tomu rozumím,To že formy jsou další rozhodujicí faktor tomu taky rozumím.
Já navíc nic nekrituzuju, jenom mě ta odpověd prostě fascinovala,protože jestli repre funguje podle té odpovědi tak je za mě zbytečná.

From: vajns

This Post:
00
297126.784 in reply to 297126.780
Date: 11/4/2023 12:25:42 PM
Czech Young Boys
První liga
Overall Posts Rated:
143143
Second Team:
Czech Young Boys II
Evidentně jsi to pochopil špatně, nic co píšeš netvrdím a neodpovídá to realitě. Jenom jsem vysvětloval proč pro nás turnaj útěchy skončil neúspěchem.

Last edited by vajns at 11/4/2023 12:26:09 PM

From: kolenak

This Post:
00
297126.785 in reply to 297126.784
Date: 11/4/2023 1:14:43 PM
BC Velekoše
II.4
Overall Posts Rated:
11
Tak to promin,to sem rád že chyba je na mé straně.At se daří.

From: Youngovo

This Post:
00
297126.786 in reply to 297126.782
Date: 11/4/2023 2:57:41 PM
BK Slavia Praha
První liga
Overall Posts Rated:
4343
Bohužel manažér zapomněl nastavit sestavu na přátelák a dostal tak celý zápas navíc. Odehrál 120 minut za daný týden a neuděláš nic s formou. Stane se.
Ale manažéři, kteří trénují reprezentanty, to tolik časově neomezuje. Nepočítám rwystyrka. :-) I když trénuješ hráče jen ''pro sebe'', tak si taky musíš hlídat minuty, aby to mělo efekt a hráč(i) se ti zlepšovali co nejvíc.

From: Kivis

This Post:
00
297126.787 in reply to 297126.786
Date: 11/4/2023 3:13:04 PM
Nene & Faried Academy
První liga
Overall Posts Rated:
77
Aha. Díky za info. Jak píšeš, stane se. Škoda, že zrovna v takové chvíli. Jinak tu pochvalu jsem nemířil tolik na majitele repre hráčů. Ty to časově opravdu nic moc nestojí a mají z toho i adekvátní benefity. Pochvala za investovaný čas patřila právě rwystyrkovi (a případně jeho pomocníkům, pokud vůbec ještě někdo takovej existuje... nemám tušení).

This Post:
00
297126.788 in reply to 297126.778
Date: 11/4/2023 6:38:17 PM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Ahoj, víceméně to shrnul vajns a doplnil youngovo. Podrobněji to rozeberu po 22. listopadu, do té doby jsem jen přes telefon z Kolumbie, jak to signál a slabé wi-fi dovolí. Bohužel máme hlavně úzký kádr pod košem a výpadek Weisshauptovy formy jsem nevyřešil šťastně posunem Fuxy na PF. Když se podíváš na zápas úspěšnost střelby obou týmů byla srovnatelná, ale totálně jsme projeli doskok. A klíčové bylo postavení před play-off, což kluci taky zmínili.

From: rollland

This Post:
11
297126.789 in reply to 297126.779
Date: 11/5/2023 6:36:55 AM
Zlín Jaguars
První liga
Overall Posts Rated:
1414
Ahoj,

děkuji za odpověď. Rozumím, že vrchol generace nás ještě čeká, nicméně průměrný věk naší základní pětky byl kolem 29 let, přičemž Estonci měli základní pětku s průměrným věkem 27 let. Jak je možné, že jsme takto pozadu? To přeci nevyřeší dotrénování kondice a lepší práce s formami... Estonci se nejenže udrží před námi, ale díky dodatečnému tréninku nás rozdíl ještě víc zvýrazní.

Když se podíváme na týmy, které jsou na turnaji útěchy(!) bez porážky - Bulharsko, Turecko, Finsko, všichni mají hráče v podobném věku jak my. Proč bychom je měli za 1-2 sezony porážet?

r.

This Post:
00
297126.790 in reply to 297126.789
Date: 11/5/2023 8:27:13 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Bohužel ty formy jsou klíč a ty vyřeší hodně. Kdyby byl Weisshaupt ve své obvyklé formě, věřím, že by to byl i venku na stejné úsilí zcela otevřený zápas. Samozřejmě je špatně, že když vypadne z jakýchkoli důvodů (např. nedávno jednou chyběl pro zranění), že za něj nemáme rovnocennou náhradu. Tou měl být Zákipčaník, ale bohužel nebude.

This Post:
11
297126.791 in reply to 297126.778
Date: 11/23/2023 10:48:02 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
S odstupem se pokusím obšírněji reagovat na tvojí zprávu. Nejprve se vrátím k tomu zápasu z Estonskem a pak se dostanu k obecnějším věcem. Prvně v playoff turnaje útěchy bylo zatím odehráno 30 zápasů a hosté vyhráli 3 z nich a z toho 2x na stejné úsilí Bosna v Bulharsku a Slovinsko v Rumunsku. Takže vyhrát v Estonsku nebylo nemožné, ale zejména když jsem se rozhodl hrát na stejné úsilí, tak by se muselo všechno sejít. Bohužel v tom týdnu měl výpadek formy Weisshaupt, který je náš nejlepší podkošák a nereagoval jsem optimálně na tuto skutečnost, volil jsem posun Fuxy místo něj na PF a na jeho pozici SF jsem posunul Točíka. Bohužel důsledek takového setupu byly totálně projeté doskoky 33:61, pod vlastním košem 28:22, pod soupeřovým 5:39. Takže při obdobné úspěšnosti střelby rozhodl počet střeleckých pokusů. Navíc jsme měli i o něco více faulů, byť počet trestných hodů úplně neodpovídá počtu faulů. Těžko říct, která z jiných variant by třeba vedla až k výhře na stejné úsilí nebo jestli bylo potřeba k výhře sáhnout k CT, což by ale byla stejně konečná v dalším kole ve Finsku, kde Estonsku prohrálo i po normalu na CT-TIE. Ty varianty byly dát prostor na PF/C prostor dvěma z trojice Krob, Dáňa, Branžovský a Fuxu dát klasicky na SF nebo tam nechat Fuxu, ale na SF hrát třeba Koláře. Nebo nechat PF i přes formu 7 Weisshaupta, protože by to i tak bylo lepší než to, co jsme hráli.
Takže pokud se budeme bavit o tom jednom zápase, tak jsem prostě optimálně nezvládl v dané situaci nastavení na zápas. Když se budeme bavit o těch dvou prohrách v základní části, tak v Iránu to byla hlavně smůla, dlouhodobě nám dělají problémy ty zápasy na začátku sezóny, kdy ještě nejsou formy po 1 tréninku dostatečně vysoko, ale i tam byl tehdy Točík na SF, tak to možná nebyla ideální volba, tehdy základní pětka svůj minizápas odehrála cca -10, zatímco lavička +10. A koneckonců i ta prohra v Rusku po prodloužení byla s Točíkem na SF. Asi je to ponaučení, že varianta s guardem byť relativně slušnými doskoky na SF není to pravé ořechové. Asi bych měl taky zvážit střídání při faulech jako standardní nastavení, vypadá to, že v tomto zápase faulující Bříza a Krob prohráli své minisouboje.
Pak ses ptal, proč bychom měli určité týmu porážet. Určitě je nebudeme porážet a mazat si celou Evropu či Svět na chleba jako v našem medailovém období mezi sezónama 17 a 26. Tam jsme tehdy udávali s ještě pár zeměmi trend a ostatní nás teprve následovali. Aktuálně ty trendy udávají jiní a my je spíše následujeme, ale špička je strašně široká, takže těch týmů, které mají šanci na medaili, když se jim všechno sejde, je v Evropě spousta. Kádr máme dobrý (na trhu je teď třeba Ital - bronzoví na MS, který hrává pravidelně v základu pod košem a Weisshaupt je lepší hráč), teď jde jen o to se vyvarovat zbytečných výpadků formy a lépe se připravit takticky. Takže nečekejte sérií medailí, když se všechno sejde, tak se povede třeba jen jedna nebo jeden postup na ME.

This Post:
22
297126.792 in reply to 297126.791
Date: 11/24/2023 12:51:15 PM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Kádr máme v zásadě dobrý, možná jsou tam drobné detaily, svět je hodně zaměřený na všech pozicích na vysoké JS, OD, IS, ID, možná ještě o něco vyšší, než máme u našich hráčů. To asi můžeme ještě trochu upravit u těch hráčů střední generace, kteří aktuální sestavu budou postupně doplňovat a následně obměňovat. Částečně je to tím, že jsme neměli v plánu ty hráče trénovat až někam k hodnotám 22, částečně proto, že se někteří hráči zasekli dříve, než jsme čekali či doufali, hodně je to i o štěstí, kde mezi 10.00 a 10.99 dostali do vínku nadělený potenciál. Někteří hráči byli krásně rozjetí a potenciál je nekompromisně zarazil mnohem dříve, než by se nám líbilo.

Největší úkol je teď určitě v tom naučit se nedělat chyby a být schopen vybrat nejlepší taktiku a sestavu v rámci daných možností. A to, ať už to budu po volbách zase já nebo jestli se najde někdo s chutí a odhodláním a bude to schopen třeba dělat lépe.

Last edited by rwystyrk at 11/25/2023 11:54:26 AM

This Post:
00
297126.793 in reply to 297126.792
Date: 11/26/2023 10:06:12 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Doplním ještě seznam sledovaných hráčů, tentokrát to udělám po skupinách, začnu u guardů, uvedený věk v závorce z jménem je věk v nové sezóně, tedy od příštího týdne:
Štěpán Bříza (29) - teoreticky nás nejlepší guard, ale zatím v zápasech často zaostává za mým očekáváním, zkusím se zaměřit na to, proč tomu tak je a vymáčknout z něj výkony více odpovídající jeho schopnostem, v tréninku měl nejvíce štěstí na potenciál a skákal dále, když jsem ze zkušeností s jinými hráči dávno čekal jeho zaseknutí, v sezóně druhá minutáž mezi guardy, ale občas mu úplně nevyšla forma, mohlo to být ještě lepší
Oldřich Prochotský (28) - hráč, který by nově mohl dostávat nějaký prostor a pokud se mu povedou ještě nějaké klíčové skoky, tak by se mohl stát dalším důležitým guardem, stejně jako Bříza občas mívá problémy s fauly, což bych chtěl prakticky pravidelně řešit střídání v případě problémů s fauly
Jan Točík (31) - už dlouhé sezóny důležitý hráč reprezentace, bohužel jeden z těch, který neměl úplně štěstí na podlevel potenciálu a asi jsem doufal, že bude mít o nějaký skok na primárkách více, i tak je to ale kvalitní hráč, byť analýzou zápasů jsem zjistil, že prakticky žádný pokus s jeho nasazením na SF neskončil dobře, takže se bude muset rvát s ostatními o prostor hlavně na SG, tak uvidíme, jak to ovlivní jeho minutáž v porovnání s předchozími sezónami, letos měl mezi guardy třetí nejvyšší, ale spoustu těch minut zaskakoval na SF
Pavel Helmich (29) - 2 sezóny zpátky měl velký boom v tréninku a vletěl do národního týmu, čekal jsem, že půjde dále, bohužel u něj potenciál zaúřadoval nakonec ještě rychleji než u Točíka a rychlý boom zarazil, i tak patří do rotace a když dostane šanci, obvykle je na jeho výkony spolehnutí, čtvrtá minutáž mezi guardy je asi jeho limit, který si bude snažit udržet
Adam Čelechovský (31) - další spolehlivý hráč do rotace, byť skillově za Břízou zaostává, protože potenciálu dostal naděleno průměr, většinou jsem naopak s jeho výkony nadmíru spokojený, občas mu úplně nevyšla forma, jinak by jeho využití bylo ještě vyšší
Radim Sekanina (29) - vytrénovaný na Ukrajině, před pár týdny se vrátil do českého klubu, uvidíme zda stabilizuje formu a dostane v rotaci více prostoru, letos jen 2x v nominaci na zápas, minulou sezónu 7x, ale určitě s ním počítám, byť má určité nedostatky, které jsou dány tím, že v zahraničí měl rychle vyjeté primární skilly a až pak doháněl sekundární, doma to praktikujeme spíše naopak
Miloš Oplatek (30) - postupně taky dorostl do NT rotace na perimetru, byť nějaké mouchy má a mohl by být ještě lepší, na potenciál měl asi největší smůlu ze všech jmenovaných, byť to může být i kombinace s věkem a v začátku kariéry mu moc nepomohlo, že trénoval 1/1 s Weisshauptem na SF/PF, více muziky by u něj udělalo PG/SG
Miroslav Tichý (31) - na něm si potenciál zahrál podobně jako u Oplatka, přesto je to na guardu jeden z nejužitěčnějších hráčů našeho NT, jeho výkony jsou pro mne obvykle vysoce nad tím, co bych dle skillů očekával, předpokládám, že si bude nadále držet silnou pozici v rotaci, v této sezóně měl největší minutáž z celého týmu
Vladimír Burián (30) - když končil v U21 byl to velmi nadstandardní hráč, ale ostatní ho postupně tréninkovou píli předehnali, pořád mu chybí ještě pár klíčových skoků, aby vůbec mohl být zařazen do rotace, letos ještě měl 5 skoků, je otázkou, zda je reálné, aby ještě dohnal vše potřebné
Michal Pokus (26) - šlape do toho v tréninku o 106, teď na ME ještě ne, ale možná už další sezónu by mohl začít nakukovat a postupně si budovat silnější a silnější pozici, doufejme, že z pohledu potenciálu bude patřit mezi ty šťastnější a zvládne toho ještě hodně v tréninku
Evžen Vlček (26) - je trochu v pozici, ve které byl Sekanina, krásný (téměř hotový) vnějšek, ale aby mohl pomýšlet na NT, musel by podstoupit hodně drillu v podkošových skillech

Advertisement