BuzzerBeater Forums

Hellas - II.3 > Season 62 (τι να κάνω αδού η 61 τέλειωσε!!)

Season 62 (τι να κάνω αδού η 61 τέλειωσε!!)

Set priority
Show messages by
This Post:
11
319577.79 in reply to 319577.78
Date: 11/18/2023 4:18:50 PM
Aris b.c.t
II.3
Overall Posts Rated:
649649
Συγχαρητηρια για την προκριση στο τελικο και καλη επιτυχια στη μαχη της ανοδου. Μετα και την τελευταια σου μεταγραφη επρεπε να ρισκαρω με προβλεψη, δεν βγηκε και καλη επομενη σεζον. Το θετικο οτι η προπονηση παει καλα, οι νεοι μισθοι ιδωμεν.

This Post:
00
319577.80 in reply to 319577.79
Date: 11/19/2023 3:02:50 AM
Kolosseus
II.1
Overall Posts Rated:
221221
Ευχαριστώ πολύ tapoutos 7!!! Πράγματι όποιος έχει γνώσεις πάνω στο παιχνίδι καταλαβαίνει ότι έπρεπε να ρισκάρεις αρκετά... Ελπίζω σε δυνατούς τελικούς και μακάρι να καταφέρω να κερδίσω 2 φορές την αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος!!!!

This Post:
00
319577.81 in reply to 319577.80
Date: 11/19/2023 9:23:23 AM
Souseikos
II.2
Overall Posts Rated:
152152
Το 2ο και 3ο παιχνιδι είναι σε 6 και 7 μερες απο σήμερα, 1 και 2 μερες μετα το επομενο training. Τι σημαίνει αυτό ?
Σημαινει οτι ο Ολε με τους 35χρονους εως και 39χρονους, πιθανον να εχει συνολικα απωλειες σε σκιλλς από 5-6 έως 10 (ιδανικα για σενα ακομη πιο πολλα) κάτι που επηρεζει και το DMI. Αντίθετα εσυ πιθανον να εχεις και κέρδη

Μια χρονια που ειχα εναν βετερανο και μιλαμε για 34χρονο, στο τελος της χρονιας είχε μαγηθει στα pop-downs, θυμάμαι χαρακτηριστικα που ειχε χασει 2 μοναδες κατευθειαν στο ιδιο σκιλλ μια εβδομαδα, σχεδον έπαθα μελαγχολία.

Εκει που θέλω να καταληξω είναι ότι ναι μεν δεν γινεται τυχαία ενα 22-0, αλλά ο Ολε δεν είναι ΤΩΡΑ τόσο δυνατός όσο δειχνει το ρεκορ του. Επισης αν θυμαμαι καλα στις αλλαγες που εκανε προς το τελος της σεζον, ξεφορτωθηκε 2 βετερανους και πρόσθεσε μονον έναν, που σίγουρα είναι πιο ποιοτικός αλλα έχασε σε βάθος. Η τελευταία του επολογή ξεκάθαρα είναι και ενας συνδυασμός ορθοτερης οικονομικης διαχείρησης υπο το πρίσμα του 22-0 που φαινοταν να έρχεται (και το 21-1 θα του εκανε) κάτι που κλείδωσε την άνοδο και άρα δεν παίζει με την πλάτη στον τοίχο, αλλιως θεωρω θα είχαν αναπληρωθει και οι 2 παικτες που εφυγαν προσφατα.

Last edited by kouskouserovits at 11/19/2023 10:13:23 AM

This Post:
00
319577.82 in reply to 319577.81
Date: 11/21/2023 1:36:00 PM
Souseikos
II.2
Overall Posts Rated:
152152
3-0 οι Κοκκινοι τους μπλε και ο Σουσεικος στην 3η
Άξια η παραμονη του αντιπάλου μου LakeRess
Έπεσα έξω στην προβλεψη ότι θα την σώσει την κατηγορια ο Παρος, αποδείχθηκε πιο αδυναμος από όσο τον υπολογιζα ή/και ο Ηρακλής Αριδαίας πιο δυνατος από όσο περίμενα
Αλλά νομίζω ότι έπεσα μεσα στην προβλεψη του Πρωταθλητή

Last edited by kouskouserovits at 11/21/2023 1:37:51 PM

This Post:
00
319577.83 in reply to 319577.82
Date: 11/21/2023 2:04:19 PM
Kolosseus
II.1
Overall Posts Rated:
221221
Μεγάλη έκπληξη ο υποβιβασμός του Σουσεικου, όπως και αν αυτός ερχόταν.... Συγχαρητήρια στους νικητές των πλέι άουτ, κέρδισαν πανάξια ... Απλά έπρεπε και το ξέραμε ότι θα υποβιβαστούν 3 δυνατές ομάδες!!! Όσον αφορά τον 1ο τελικό, η θεά τύχη χαμογέλασε στον Κολοσσό... Σε τακτικά mind games και οι δύο μάνατζερς, απλά ο olyefsiniakos είχε την ατυχία να χάσει νωρίς τον καλύτερο ψηλό του, παρόλα αυτά όμως έμεινε πολύ κοντά στο σκορ και έδειξε γιατί έκανε ρεκόρ 22-0... Σε ένα ματς που οι ομάδες είχαν ίδια ριμπάουντς, ίδιες προσπάθειες, ίδια περίπου τρίποντα, ίδιες περίπου βολές, ίδιες ασσίστ, ίδια λάθη, ίδια κλεψίματα, ίδια επιθετική επικέντρωση, καταφέραμε να κάνουμε το πολυπόθητο break και να οδηγούμε τη σειρά στο Palazzo.... Πάντως θεωρώ ότι ο τραυματισμός του Rains έπαιξε σημαντικό ρόλο στην οικονομία του 1ου τελικού! Μεγαλύτερο ρόλο θα έπαιζε εάν έχανε τα επόμενα παιχνίδια, αλλά αυτό δεν συνέβη και όλα παραμένουν ανοιχτά ουσιαστικά!!!

Last edited by LACfiore at 11/21/2023 2:08:30 PM

From: TakisV

This Post:
00
319577.84 in reply to 319577.83
Date: 11/25/2023 2:00:13 PM
Buckets Galaxy
A1
Overall Posts Rated:
6666
Second Team:
Stars Galaxy
Συγχαρητήρια για τον τίτλο και την άνοδο! Οι αγωνιστικές καταστάσεις του olyefsiniakos ήταν κακές σήμερα, νομίζω αν δεν είχες επιλέξει 1-3-1 άμυνα θα ήταν ακόμη πιο εύκολη η επικράτηση σου!

From: LACfiore

This Post:
11
319577.85 in reply to 319577.84
Date: 11/25/2023 2:37:31 PM
Kolosseus
II.1
Overall Posts Rated:
221221
Ευχαριστώ πολύ TakisV!!! Η αλήθεια είναι ότι θα μπορούσα να ακολουθήσω μια πιο ασφαλή αμυντική τακτική, αλλά ουσιαστικά έπαιξα αυτή την ζώνη για την περίπτωση που με προέβλεπε σωστά... Θεωρούσα ότι χωρίς να προβλέψει την επιθετική τακτική μου δεν θα είχε τύχη... Έκανε την έκπληξη και δεν πρόβλεψε καθόλου, αλλά και έπαιξε εσωτερικά, κάτι το οποίο πραγματικά δεν περίμενα... Αλλά αυτό ήταν και το αλατιπιπερο της επικράτησης μου!!! Ανεβαίνουμε και οι δύο εν τέλει, η σεζόν κύλησε πολύ ευνοϊκά για εμένα καθώς διατήρησα όλη τη σεζόν ένα σχετικά νορμάλ ρόστερ, προπόνησα κάθε εβδομάδα και στο τέλος απέκτησα τον παίκτη που μου έλλειπε για να φτάσω στην κατάκτηση του πρωταθλήματος... καλή συνέχεια σε όλους, θα συναντηθούμε τις επόμενες σεζόν κάπου!!!

This Post:
22
319577.86 in reply to 319577.85
Date: 11/26/2023 4:02:12 AM
Renaissance
II.3
Overall Posts Rated:
5959
Συγχαρητήρια και από μένα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την επάνοδο στην Α1!
Προσωπικά, μετά και την απόκτηση του Ιταλού, το περίμενα και ήμουν από αυτούς που είχα ψηφίσει την ομάδα σου στο poll. Σίγουρα, ήταν ευνοϊκή συγκυρία ο τραυματισμός του Rains στο πρώτο ματς, αλλά για να έρθει μία επιτυχία πάντα χρειάζεται και λίγο τύχη. Παρ'όλα αυτά, θα μπορούσες να σπάσεις την έδρα και σε τρίτο παιχνίδι, καθώς υπήρχε μεγάλη διαφορά στις αγωνιστικές καταστάσεις αυτήν την εβδομάδα, αλλά και διαφορά στον ενθουσιασμό, καθώς ο olyefsiniakos μάλλον έπαιξε με κανονική διάθεση όλα τα τελευταία παιχνίδια στη regular season, για να μπορέσει να κάνει το 22-0.

Από εκεί και πέρα, δεν περίμενα τον υποβιβασμό του Σουσεϊκού, παρά το γεγονός ότι οι LakeRess έχουν πολύ καλό και έμπειρο μάνατζερ, με ικανότητα στο να μαντεύει σωστά την τακτική του αντιπάλου. Ελπίζω ο kouskouserovits να μην απογοητευτεί πολύ από την εξέλιξη αυτή και να ανακάμψει άμεσα. Σίγουρα, θα είναι απώλεια και για το φόρουμ, όπως και εσύ..

Για την δική μου ομάδα, η σεζόν αυτή ήταν από τις δυσκολότερες στην ιστορία της. Λόγω κάποιων λανθασμένων χειρισμών στο οικονομικό κομμάτι, λίγο μετά το ξεκίνημα της σεζόν βρέθηκα κυριολεκτικά ένα βήμα από την χρεωκοπία. Αυτός ήταν και ο λόγος που πουλήθηκαν άρον-άρον οι 2 υψηλόμισθοι περιφερειακοί-κολόνες της ομάδας στις τελευταίες σεζόν. Αναγκαστικά, έπρεπε να πορευτώ με ένα χαμηλόμισθο ρόστερ, να στοχεύσω σε μία καλή πορεία στο κύπελλο και να χτυπήσω συγκεκριμένα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, λόγω κοντού ρόστερ. Ευτυχώς, δεν είχα τραυματισμούς και μπόρεσα να πάρω σχεδόν όλα τα παιχνίδια που "σημάδεψα" και να παραμείνω στην κατηγορία. Η ομάδα είναι σε φάση ανασύνταξης προκειμένου να μπορέσει σταδιακά να επανέλθει σε υψηλά στάνταρ.

Καλή συνέχεια σε όλους!

This Post:
11
319577.87 in reply to 319577.86
Date: 11/26/2023 4:40:18 AM
Souseikos
II.2
Overall Posts Rated:
152152
Δεν υπάρχει το παραμικρό που θα μπορούσα να διαφωνίσω από την αναλυση του Sorcerer.

Να προσθέσω ότι όπως αποδείχθηκε και από τα φιλικό παιχνίδι που έπαιξα με τον LakeRess, παρόλο την σημαντικη διαφορά στους μισθούς των παικτών μας, είναι φανερό ότι η ομαδά του ματσάρει πολύ καλά στην δικιά μου. Δηλαδή ενω κατέβηκα με την καλυτερή μου 5αδα και αυτός έπαιξε χωρίς τον βετεράνο του PG (που σαφώς τον έφερε για να κρατησει τα μποσικα και να σωσει την παρτιδα και τωρα φευγει) πάλι έχασα. Τα συνολικά ratings από το φιλικό παρόλο αυτα ήταν 152 για τον Σουσεικο, 139 για τον LakeRess, δηλαδή αρκετά σημαντικη διαφορά, κάτι όμως που δεν μεταφέρθηκε στο παρκέ και στο σκορ ---> με ματσάρει πολύ καλά.

Και ΝΑΙ φέτος ο Αναγγενησιακός ήταν ο πιο αδύναμος Αναγγενησιακός (παρόλο που πάλι με νικησε) που έχω δει από τότε που έχουμε κοινη πορεία στην κατηγορία. Επισης ήταν και ο πιο γεραασμένος κατι που μαρτυρα και την αναγκαστική όπως εσυ ο ίδιος μαρτυρας ανασύνταξη που ανακοίνωσες.

Και φυσικά θα είμαι απώλεια γιατί με είχες και πελάτη σου, 5-1 το ρεκορ στα μεταξύ μας και εντάξει βοηθα και λίγο ότι από αυτα τα 6, τα 4 τα παίξαμε στην έδρα σου

Αντίθετα εγώ δεν έχω οικονομικό πρόβλημα αν και μάλλον θα κλειθώ να αντιμέτωπίσω την νέα σεζόν, ούτε έχω παίκτες που χρηζουν αντικατάστασης λόγω ηλικίας. Πλήρωσα κάποιιες αδυναμίες στο ρόστερ μου, τις οποίες τις δουλευα κατα την σεζον και αφορουσε και παικτες να παίζουν εκτος θέσης και έτσι δεν δούλεψα και τα core skills. Θεωρώ ότι θα πάω τρένο στη III γιατί έχω ομάδα Α2, Μάλλον θα πουλήσω τον εσθονό SG/SF, αν και θα λείψουν τα 120 σκιλλακια του.

Last edited by kouskouserovits at 11/26/2023 4:52:59 AM

This Post:
00
319577.88 in reply to 319577.87
Date: 11/26/2023 5:10:25 AM
Aris b.c.t
II.3
Overall Posts Rated:
649649
Συγχαρητηρια για την ανοδο. Δεν επαναπαυτηκες την κυνηγησες και δικαιωθηκες. Μπραβο και στον αηττητο olyefsiniakos. Καλη πορεια στα σαλονια της Α1.

This Post:
00
319577.89 in reply to 319577.88
Date: 11/26/2023 11:18:25 PM
Kolosseus
II.1
Overall Posts Rated:
221221
Ευχαριστώ πολύ!! Πάντως μετά το πρωτάθλημα εμφανίστηκαν κάποια σκιλς παικτών των δύο ομάδων... Σοβαρά τώρα, εσωτερική επικέντρωση στον τελικό, με τους ψηλούς να έχουν εσωτερικό σκοράρισμα τρομερός, αξιοσέβαστος και απαίσιος;;; πολύ χαμηλά σκιλς για τον olyefsiniakos.. αυτό σημαίνει ότι η εμπειρία παίζει πολύ μεγαλύτερο ρόλο από αυτό που πίστευα...