BuzzerBeater Forums

BB Poland > [WybNT] kozlik4

[WybNT] kozlik4

Set priority
Show messages by
This Post:
00
209997.8 in reply to 209997.6
Date: 2/11/2012 3:42:05 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
Kozlik, czy gdy wygrasz/przegrasz będzie umiał współpracować z Kingiem jeśli będzie taka potrzeba, a na pewno będzie?

This Post:
00
209997.9 in reply to 209997.7
Date: 2/11/2012 3:44:27 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Czy widzisz miejsce w swoim składzie na trenowanie kadrowicza?

Głowny konkurent miał pewne teorie na temat rozkładu skilli gracza (odwróceni) co Ty na to?

This Post:
00
209997.10 in reply to 209997.6
Date: 2/11/2012 4:03:16 PM
Overall Posts Rated:
299299
Jaką 12 zawodników byś zagrał w sparingu z Grecją, kogo chciałbyś przetestować? jaka taktyką byś zagrał w ataku i obronie i dlaczego ;-)

This Post:
00
209997.11 in reply to 209997.10
Date: 2/11/2012 4:11:53 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
czy byłaby szansa zagrać jednego spara samymi SF-ami :)

This Post:
11
209997.12 in reply to 209997.10
Date: 2/11/2012 4:14:03 PM
Overall Posts Rated:
2828
jaki jest Twój ulubiony kolor?

This Post:
00
209997.13 in reply to 209997.11
Date: 2/11/2012 4:17:03 PM
Overall Posts Rated:
299299
czy byłaby szansa zagrać jednego spara samymi SF-ami :)


to pytanie do mnie czy do kozlika? ;-)

This Post:
00
209997.14 in reply to 209997.3
Date: 2/11/2012 4:18:12 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
1. Od jakiegoś czasu wyszło na jaw, że w kwestii wytrenowania graczy obwodowych odstajemy znacznie bardziej niż na innych pozycjach. Jak wg Ciebie jest tego przyczyna?

Przyczyn na pewno jest wiele.

Pierwsze co rzuca mi się od razu w oczy to według mnie zbyt mało gra tych obwodowych w Polsce. Brakuje tego komfortu treningu. Liczba reprezentacyjnych obwodowych w porównaniu do liczby podkoszowych w PLK wynosi 1:5 na niekorzyść obwodowych.

Niestety ale jak ktoś ma wybór to zwykle trenuje swoich, a nie obcokrajowców.

Po dwa to wydaje mi się, że trochę za mało w Polsce promuje się trening obwodowych. W zasadzie wszyscy teraz trenują PFów i SFów.
2. Co zamierzasz zrobić aby poprawić tą sytuację? Z czego ona wynika? Z zaniedbań scoutów? Niedopilnowania selekcjonera?

Trudno mi jest się wypowiadać na temat zaniedbań scautów, selekcjonerów tip., ponieważ nigdy jakoś nie byłem szczególnie blisko obwodowych. Jak wiadomo od lat jestem scautem podkoszowych. Mam swoją robotę i ją wykonuję;-) Trudno żebym wchodził w podwórko innym. Myślę, że to pytanie do selekcjonerów i scautów obwodowych.

Co zamierzam zrobić? Promować trening obwodowych i starać się by jak najwięcej grało ich w PLK. Promocja to bardzo szerokie pojęcie. Nie będę się jakoś szczególnie wywodził ale skoro z PFami się udało to i z obwodowymi się uda;-) Zapewniam, że jak wygram wybory to za jakiś czas w Polsce "robienie" multiskillowych PG i SG będzie równie popularne jak SFów i PFów;-)
3. Czy warto i do jakich poziomów trenować dolne skille dla graczy obwodowych?

Jasne, że warto! Nawet trzeba:-) Chyba nie muszę specjalnie do tego przekonywać. Siła multiskilli jest dobrze znana.

Do jakich poziomów? Analogicznie do tego co trenujemy podkoszowym. Skoro podkoszowym robimy OD 9-10, to tak samo powinniśmy SG i PG robić ID 9-10.

IS w zależności od tego czy grajek ma grać pod kosz, czy być bardziej neutralnym, czy może atakować z obwodu. Też nie wszystkim PFom trenujemy JR. Wiadomo, że wytrenować wszystkiego się nie da. Ogranicza nas czas więc trzeba coś wybrać. Uważam, że IS powinno być minimum 7, a przy graczach atakujących pod kosz nawet około 13. Oprócz tego uważam, że warto obwodowym trenować bloki do minimum 7 do nawet powyżej 10. Ten skill jest dla obwodowych za darmo.
4. Strefa 2/3 nie działa czy też brak odpowiednio wytrenowanych graczy?

Ja uważam, że nie ma odpowiednich graczy. Ciężko dzisiaj ze 100% pewnością powiedzieć czego brakuje...ale najbardziej chyba po prostu dolnych skilli obwodowym i BL w całej drużynie. Bloki to w tym momencie chyba najbardziej niechciany skill w BB. Jak ktoś oszczędza na pensji podkoszowych to na 99% przypadków rezygnuje z BL.
5. Masz jakiś pomysł na poskromienie dominacji IS?

Trenowanie bloków i dolnych skilli obwodowym:-)
6. Czy będąc selekcjonerem będziesz wykorzystywał możliwości wynikające z tej funkcji dla celów prywatnych? Np. aby pokazać jaki z Ciebie kozak, sprawdzisz skille zawodnika i ujawnisz jego braki na czacie czy forum? Dodam ze nie chodzi o zawodnika będącego obecnie w żadnym wypadku w zainteresowaniu kadry. Jak coś takiego może wpłynąć na chęć treningu takowego gracza, bo ja np. nie trenowałbym.

Sam swego czasu byłem ofiarą złośliwego ujawnienia skilli Węgrzyna na forum, także jako ofiara mam szczególną wrażliwość na tego typu występki. Na pewno nie będę ujawniał skilli zawodników. Chyba, że taki grajek będzie na sprzedaż, a ja będę miał pozwolenie właściciela by szukać zawodnikowi drugiego domu.
7. Czy jeżeli w Twojej lidze, w innych zespołach będą grali kadrowicze polscy, będziesz im odpuszczał mecze?

Ci którzy mają w kadrze polskich kadrowiczów mają na tyle silne kadry, że połkną mnie bez problemu bez specjalnego odpuszczania z mojej strony;-) Natomiast na pewno nie będą mieli u mnie żadnych przywilejów z racji tego, że posiadają kadrowiczów. BBcy pomyśleli o tym by docenić ich poświęcenie i wynagradzają im to kasą z gadzetów. To

This Post:
00
209997.15 in reply to 209997.14
Date: 2/11/2012 4:23:43 PM
Overall Posts Rated:
179179
Pierwsze co rzuca mi się od razu w oczy to według mnie zbyt mało gra tych obwodowych w Polsce. Brakuje tego komfortu treningu. Liczba reprezentacyjnych obwodowych w porównaniu do liczby podkoszowych w PLK wynosi 1:5 na niekorzyść obwodowych.

Zauważyłeś to samo co ja, ale dla porządku wrzucę to pytanie:

Nie wnikając w personalia, jednak z tymi SG był i jest problem. Kiedyś tak było też odnosnie C. A zobacz ilu teraz gra w PLK i trenuje na różnych dziwnych pozycjach. Może warto by wysnuć z tego jakieś wnioski i zacząć promować modę na trening SG?

Może warto powrócić do tego typu rozwiązania, jakim były wątki z treningiem dla każdej z pozycji? Gdzie będzie łątwiej odnaleźć się skautom oraz trenującym. Bo później na skutek braku komunikacji i przemilczania, wychodzą różne kwiatki jak np:
- za kadencji Matiego, chwalono jak to Perko nie jest trenowany a jak pokazał się na TL to wyszło ze to było DV i HN
- Trening kadrowiczów w Bocie PLK, czyli jaki on był i czy marketing nie był bardziej rozbudowany niż rzeczywisty rozwój graczy?
- gracze ni stąd i zowąd lądują na TLu, a podobno wszystko szło tak świetnie.




Dzięki za odpowiedzi.

This Post:
00
209997.16 in reply to 209997.4
Date: 2/11/2012 4:28:39 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Czy w przypadku przegranej i wygrania wyborów przez Twojego największego konkurenta, wypniesz się na kadrę?

Już raz była taka sytuacja i wówczas się nie wypiąłem mimo, że sytuacja między nami była bardziej napięta. Jak to się mówi czas leczy rany;-) Dzisiaj potrafię mieć dużo więcej dystansu do jego osoby i myślę, że gdyby King chciał żebym mu pomagał to z chęcią robiłbym to co do tej pory, czyli "pilnował" treningu podkoszowych.

This Post:
00
209997.17 in reply to 209997.7
Date: 2/11/2012 4:29:22 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Czy za głos odpuścisz mi mecz ligowy?
:D

Niedługo będzieci pytać czy dam du..:D Spadówa;-P

Last edited by kozlik4 at 2/11/2012 4:29:56 PM

Advertisement