BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Mistrzostwa Świata- sezon 19

[U21] Mistrzostwa Świata- sezon 19

Set priority
Show messages by
This Post:
11
211672.9 in reply to 211672.8
Date: 2/28/2012 3:20:57 PM
This Post:
00
211672.10 in reply to 211672.7
Date: 2/29/2012 12:54:16 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Czy mógłbys zrobić małe porównanie obecnej kadry z tą z zeszłego sezonu?
Która według Ciebie jest lepsza? i jakie są plusy i minusy obecnej ?


Jak zrobię powołania to postaram się porównać.

This Post:
00
211672.11 in reply to 211672.9
Date: 2/29/2012 2:27:40 AM
LZS Niemyslowice
IV.6
Overall Posts Rated:
11161116
Second Team:
Wellingborough Town F.C.
Ja znalazłem fajna Chili'jkę...

http://www.skworcu.com.pl/files/papryczki-chili-suszone-2....jpg]


popraw tego linka :P

This Post:
11
211672.12 in reply to 211672.11
Date: 3/4/2012 3:29:54 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Pierwszy rywal naszych chłopców na MŚ w Hong- Kongu to Senegal. Teoretycznie wydaje się to rywal nieco mniej wymagający od pozostałych drużyn w naszej grupie, ale na pewno nikogo nie należy lekceważyć. Senegal bardzo szybko się rozwija, mimo, że do rywalizacji w BB przystąpił od 10 sezonu, to ma już na koncie 2 tytuły wicemistrza Afryki. Ostatnie MŚ odbywały się właśnie w Senegalu i również byliśmy razem w grupie. Zresztą grupa sprzed 2 sezonów różni się od obecnej tylko tym, że zamiast Izraela mamy Australię, tak więc sami dobrzy znajomi :-)
Selekcjonerem Senegalu jest Mangoose (Coach U21 Senegal) (35686), prowadzi Senegal drugą kadencję i jak wspomniałem z wielkimi sukcesami. Manager jest bardzo doświadczony, gra od 3 sezonu, a więc ładny kawałek czasu i większość swojej przygody spędził w II i III lidze francuskiej.
Senegal to na pewno nie jest drużyna gwiazd, ale Meïssa Bandiacky (19977786), nie powstydziłaby się żadna drużyna U-21 na świecie. Tak więc na pewno tkwi w nich potencjał, z sezonu na sezon są coraz silniejsi i być może na tych MŚ będą chcieli sprawić sensację i urwać komuś punkty. Oby nie nam :-)

Senegal


Przydatne linki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Senegal
http://www.panstwaswiata.pl/senegal/
http://www.wakacje.pl/przewodnik/senegal/
http://senegal.geozeta.pl/wizy

Ciekawostki

- Tereny dzisiejszego Senegalu były jednymi z najwcześniej zamieszkanych miejsc na Czarnym Lądzie. Świadczą o tym liczne narzędzia i kamienne kręgi.
- Zasolenie w jeziorze Retba jest większe niż w Morzu Czarnym, a wody jeziora mają kolor różowy.
- Przeciętnemu Polakowi Senegal na pewno skojarzy się ze słynnym rajdem Dakar. Nieopodal stolicy Senegalu w latach 1979-2008 znajdowała się meta niesamowitego wyścigu, gdzie dojeżdżają tylko najlepsi.
- Motto państwowe: jeden naród, jeden cel, jedna wiara.
- Nieopodal miejscowości Saly otwarty jest niecodzienny park rozrywki. Znajdują się w nim baobaby na których można się pogimnastykować. Do atrakcji należy liana Tarzana, pomost małpi, wspinaczka po drzewie od 2 do 17 metrów lub po prostu chodzenie z drzewa na drzewo.
- Dominującą religia jest islam wyznawany przez 94% mieszkańców.
- Muzyka w Senegalu odgrywa ogromna role. W słynnej kolonialnej miejscowości St Louis odbywa się corocznie światowej sławy Festiwal Jazzowy. Na światowe listy przebojów kilkanaście lat temu dostał się czołowy wykonawca muzyki pop- Youssou N’Dour z piosenką „7 seconds” wykonywaną wraz z Neneh Cherry. Warto zaznaczyć iż współpracował też z Peterem Gabrielem.

Znani Senegalczycy

Generalnie ja i chyba nie tylko ja, kojarzymy Senegal z MŚ w Korei Południowej i Japonii. Były to dla mnie najgorsze i najsłabsze MŚ jakie w życiu widziałem i pamiętam je z ogromnej ilości pomyłek sędziowskich, które miały na celu przepchnięcie Korei do strefy medalowej. Chyba jedynym pozytywnym elementem tych Mistrzostw była dla mnie ekipa Senegalu, która już w meczu otwarcia sprawiła sensację pokonując broniących tytułu Francuzów http://www.fifa.com/worldcup/archive/edition=4395/results.... Remisy z Danią i Urugwajem dały im sensacyjne drugie miejsce w grupie i awans do 1/8 finału, w którym sensacyjnie po dogrywce pokonali Szwedów (2 gole Camary). W ćwierćfinale ich rywalem byłą Turcja i również do wyłonienia półfinalisty była potrzebna dogrywka. Tam niestety zabrakło już szczęścia, to Turcy strzelili bramkę i Senegal musiał jechać do domu. Mimo wszystko pozostawił po sobie świetne wrażenie i zyskali mnóstwo kibiców na całym świecie. Do wyróżniających się zawodników ekipy Senegalu zaliczali się: El Hadji DIOUF, Bouba DIOP, Henri CAMARA, Salif DIAO i Tony SYLVA

This Post:
00
211672.15 in reply to 211672.14
Date: 3/4/2012 11:15:54 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Pewnie tak, ja się na tym nie znam ;-)

This Post:
22
211672.16 in reply to 211672.15
Date: 3/6/2012 3:47:01 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Za nami pierwszy mecz z Senegalem wygrany 122-65. Nie ma się co jednak oszukiwać, ten mecz nie będzie miał większego znaczenia dla naszych dalszych losów, Senegal jest outsiderem naszej grupy, dlatego tym bardziej szkoda, że graliśmy z Senegalem jako pierwszym rywalem. No ale terminarza już nie zmienimy, więc trzeba grać jak nam polosowało. Nad tym meczem nie ma się co specjalnie zatrzymywać, wygraliśmy prezentując niezłą dyspozycję. Każdy kadrowicz sobie trochę pograł i każdy zdobył punkt, co nie zdarza się za często.
Tak naprawdę MŚ dla nas rozpoczną się w poniedziałek od starcia z gospodarzami. Hong Kong udowodnił wczoraj, że będzie się liczył w stawce, pokonując naprawdę silną w tym sezonie Hiszpanię. Na faworyta Mistrzostw na dzisiaj wyrastają według mnie obrońcy tytułu Amerykanie, którzy mają najciekawiej zbudowaną ekipę.
W sąsiedniej grupie chyba nieco niższy poziom. Dużą klasę pokazali Włosi, którzy będą tradycyjnie bardzo silni. Niemcy i Szwajcarzy są słabsi od Italii, ale również i oni bez problemu powinni awansować do drugiej rundy.
Mistrzostwa zapowiadają się ekscytująco i mam nadzieję, że będziecie trzymać za naszych orzełków mocno kciuki!

Do boju Polska!


PG:

Maciejczak- fajny mecz naszego czołowego rozgrywającego. Przeciwnik nie był wymagający, ale bardzo cieszy zwłaszcza wysoka dyspozycja rzutowa. Ocena 8

Spierewka- na pewno potrafi grać lepiej, z Senegalem wyraźnie dała znać o sobie debiutancka trema :-) Ocena 7

Żebrak- grał krótko, ale zdążył się pozytywnie pokazać na parkiecie. Ocena 7,5

SG:

Kaliszczak- pociągnął naszą grę. Świetny w ofensywie, dodatkowo zaliczył aż 8 asyst. Super wejście w mistrzostwa. Ocena 9

Cala- bardzo fajna skuteczność rzutowa i dołożenie 5 zbiórek składa się na bardzo przyzwoity występ. Ocena 8,5

SF:

Kordyl- pensja nie gra ;-) Cieszy, że załapał wysoką formę na starcie rozgrywek. Może być bardzo cennym zawodnikiem, ale zobaczymy jak będzie sobie radził na tle silniejszych rywali. Póki co występ świetny. Ocena 9

PF:

Sniecikowski- bardzo liczymy na podkoszowy duet litwy. Jacek w pierwszym spotkaniu zagrał na wysokim poziomie w ofensywie i mam nadzieję, że poniżej tego poziomu nie będzie już schodził ;-) Ocena 8,5

Miszkiel- świetny zawodnik, chociaż brakuje mu trochę potencjału. Mam nadzieję, że pokaże jeszcze więcej ze swoich nieprzeciętnych umiejętności w kolejnych spotkaniach. Ocena 8,5

C:

Siwecki- nie imponował w ofensywie, ale myślę, że jeszcze pokaże że stać go na naprawdę efektowne wsady do kosza. Póki co debiut taki sobie w ofensywie, za to rewelacja jeśli chodzi o zbiórki. Ocena 8

Cesarczyk- powołany nieco na wyrost, głównie ze względu na formę. Musi poprawić swoją grę, jeśli chce być nadal częścią tej kadry. Ocena 6

Zawodnik meczu: Remigiusz Kaliszczak- nie mogło być inaczej. Wczoraj był prawdziwym liderem naszej ekipy.

This Post:
22
211672.17 in reply to 211672.16
Date: 3/6/2012 2:05:07 PM
Overall Posts Rated:
1919
Fajne streszczenie, ocena zawodników itp. Mam nadzieje, że po każym meczu umieścisz coś takiego :)

Świetna Robota :)

This Post:
00
211672.18 in reply to 211672.17
Date: 3/6/2012 2:20:27 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
VJ zawsze umieszcza :)

Advertisement