BuzzerBeater Forums

Hellas - III.14 > Season 26

Season 26

Set priority
Show messages by
From: PILIDER

This Post:
11
252543.80 in reply to 252543.79
Date: 3/16/2014 6:35:27 AM
Overall Posts Rated:
8585
δυστυχως δεν τα καταφερα χθες με τους αλιενς και ετσι εμεις οι 2 ομαδες θα αγωνιστουμε στα πλει αουτ.τα ζευγαρια ειναι agia sofia-apaixtos και aliens-tembeloskyla.ντερμπι τα ματσακια!!παντως κριμα για την παλληνη που επεσε γιατι ειναι μια πολυ δυνατη ομαδα με νεους παικτες...της ευχομαι γρηγορη επανοδο στην ΙΙΙ!

Ένας ολοκληρωμένος άνθρωπος έχει γαλήνη για να δέχεται τα πράγματα που δεν μπορεί να αλλάξει, έχει δύναμη για να αλλάξει τα πράγματα που μπορεί και σοφία για να μπορεί να καταλάβει τη διαφορά.
From: PILIDER

This Post:
11
252543.81 in reply to 252543.80
Date: 3/16/2014 6:38:33 AM
Overall Posts Rated:
8585
ακολουθουν τα στατιστικα ολοκληρης της σεζον 26!

Σεζόν 26 : Επιδόσεις (από (http://www.buzzer-manager.com))

Οι καλύτερες ομαδικές επιδόσεις της σεζόν
Πόντοι : 2243 : Corsairs
Ριμπάουντ : 1225 : S.H.A.P.E
Ασσίστ : 551 : TEQUILA B.C.
Κλεψίματα : 176 : Corsairs
Τάπες : 153 : Agia Sofia

Οι καλύτερες ατομικές επιδόσεις της σεζόν
Πόντοι : 61 : D. Baró (Olympiakos Volou B.C.)
Ριμπάουντ : 28 : K. Siket (aek1821)
Ασσίστ : 14 : L. Torre (TEMBELOSKYLA), G. Avalos (Βυζαντινοί)
Κλεψίματα : 8 : P. Dehui (Aliens_)
Τάπες : 8 : M. Chliaros (S.H.A.P.E), E. Okgüç (TEMBELOSKYLA)

Top 5 της σεζόν
Πόιντ Γκαρντ : B. Frame (Corsairs) (21.3 Πόντοι, 4.5 Ριμπάουντ, 5.5 Ασσίστ, 1.8 Κλεψίματα, 0.4 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 23.1
Σούτινγκ Γκάρντ : A. Fontoura (APAIXTOS B.C.) (18.1 Πόντοι, 4.8 Ριμπάουντ, 4.5 Ασσίστ, 1.3 Κλεψίματα, 0.5 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 16.3
Σμολ Φόργουορντ : T. Bécret (Βυζαντινοί) (15.4 Πόντοι, 4.3 Ριμπάουντ, 3.7 Ασσίστ, 0.9 Κλεψίματα, 1.3 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 19.1
Πάουερ Φόργουορντ : E. Okgüç (TEMBELOSKYLA) (22.6 Πόντοι, 10.8 Ριμπάουντ, 0.3 Ασσίστ, 0.7 Κλεψίματα, 2.2 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 25.1
Σέντερ : A. Gielażyn (GAVROKATASTASH) (21.9 Πόντοι, 12.6 Ριμπάουντ, 1.9 Ασσίστ, 0.8 Κλεψίματα, 1.8 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 27

Ο MVP της σεζόν
A. Gielażyn (GAVROKATASTASH) (21.9 Πόντοι, 12.6 Ριμπάουντ, 1.9 Ασσίστ, 0.8 Κλεψίματα, 1.8 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 27

Η χειρότερη επίδοση της σεζόν
T. Trompetas (Aliens_) (7 Πόντοι, 3 Ριμπάουντ, 0 Ασσίστ, 0 Κλεψίματα, 0 Τάπες) : Αποδοτικότητα : -18

Το Triple-Double της σεζόν
L. Torre (TEMBELOSKYLA) (18 Πόντοι, 10 Ριμπάουντ, 14 Ασσίστ, 2 Κλεψίματα, 0 Τάπες), R. Boutaud (Βυζαντινοί) (34 Πόντοι, 19 Ριμπάουντ, 10 Ασσίστ, 2 Κλεψίματα, 2 Τάπες)

Στατιστικά όλων των ειδών
Ο παίκτης με τα περισσότερα λάθη στη διάρκεια της σεζόν : E. Okgüç (TEMBELOSKYLA) : 59 Λάθη

Ο παίκτης - στόχος των διαιτητών στη διάρκεια της σεζόν : A. Zeltinš-Briedis (APAIXTOS B.C.) : 79 Φάουλ

Ο ακρογωνιαίος λίθος (περισσότερα λεπτά) της σεζόν : L. Torre (TEMBELOSKYLA) : 965 Λεπτά

Ο σουτέρ της σεζόν : Z. Kotsolis (Olympiakos Volou B.C.) : 53 Τρίποντα

Ο καλύτερος της σεζόν : D. Runyao (Chaidari), C. Jer Shih (Corsairs) : Αξιολόγηση : 18.0

Ο χειρότερος της σεζόν : Y. Vlachopoulos (Βυζαντινοί) : Αξιολόγηση : 1.5


Ένας ολοκληρωμένος άνθρωπος έχει γαλήνη για να δέχεται τα πράγματα που δεν μπορεί να αλλάξει, έχει δύναμη για να αλλάξει τα πράγματα που μπορεί και σοφία για να μπορεί να καταλάβει τη διαφορά.
From: PILIDER

This Post:
00
252543.82 in reply to 252543.81
Date: 3/18/2014 1:36:24 PM
Overall Posts Rated:
8585
αααα ρε γαμωτοοοο!τι κωλοηττα η σημερινη...ημουν στο +10 και εφαγα 17 συνεχομενους ποντους,πηγαμε παραταση και με νικησε...κριμα απογοητευση το σημερινο...θα παλεψω τα αλλα 2 ματς και οτι βγει αν και μαλλον θα σας αποχαιρετησω...

Ένας ολοκληρωμένος άνθρωπος έχει γαλήνη για να δέχεται τα πράγματα που δεν μπορεί να αλλάξει, έχει δύναμη για να αλλάξει τα πράγματα που μπορεί και σοφία για να μπορεί να καταλάβει τη διαφορά.
This Post:
00
252543.83 in reply to 252543.82
Date: 3/18/2014 6:02:12 PM
terastiousp
II.1
Overall Posts Rated:
32143214
Second Team:
White Walkers
μην το λες αυτο... ποτε δεν τελειωνει μια σειρα απο το 1ο παιχνιδι..!! καλη επιτυχια το σαββατο για αρχη να φερεις την σειρα στο 1-1!!!!

Winter is coming...
This Post:
00
252543.84 in reply to 252543.83
Date: 3/19/2014 3:24:51 AM
Overall Posts Rated:
44
Μια απο τα ιδια στο ημιχρονο ειχα διαφορα 6 και εκανε ενα σερι... ασχετα με το τελικο σκορ... πανω απο 20 ποντους διαφορα...
ελεος
ψιλοστημενο το buzzer με φορτωσε φαουλ και βολες.....

This Post:
00
252543.85 in reply to 252543.84
Date: 3/24/2014 6:09:47 PM
Overall Posts Rated:
55
Τον πρώτο τελικό ανόδου, καθώς και το τελευταίο μπαράζ υποβιβασμού στην ΙV κατηγορία περιλαμβάνει το μενού αύριο. Τα Τεμπελόσκυλα ακολούθησαν τον Ολυμπιακό Βόλου και την Παλλήνη στην ΙV ενώ στον τελικό θα αναμετρηθούν οι 2 πρώτοι από κάθε όμιλο. Προβάδισμα για εμένα πάντως έχει η ομάδα μου όσον αφορά την άνοδο και ο Άπαιχτος όσον αφορά την παραμονή! Ελπίζω ο τίτλος του φαβορί που μου έχει αποδωθεί μετά την ψηφορία του πρωταθλητή να επιβεβαιωθεί....

From: PILIDER
This Post:
11
252543.86 in reply to 252543.85
Date: 3/25/2014 1:28:20 PM
Overall Posts Rated:
8585
Δυστυχως η ομαδα μας δεν τα καταφερε και με μια αδικαιολογητη διαφορα κατα τη γνωμη μου πεφτει κατηγορια.οπως βλεπετε εχω βαλει ολη την 5αδα προς πωληση με αρχικη τιμη 1000.Στοχος για τις επομενες 3 σεζον ειναι το γηπεδο να φτασει τις 20000 και παραλληλα θα ασχολουμαι με την προπονηση μικρων παικτων.Καλη συνεχεια σε ολους και μακαρι να ξανασυναντηθουμε!

Ένας ολοκληρωμένος άνθρωπος έχει γαλήνη για να δέχεται τα πράγματα που δεν μπορεί να αλλάξει, έχει δύναμη για να αλλάξει τα πράγματα που μπορεί και σοφία για να μπορεί να καταλάβει τη διαφορά.
This Post:
11
252543.87 in reply to 252543.86
Date: 3/25/2014 1:37:53 PM
Overall Posts Rated:
55
Πραγματικά αδικαιολόγητη η διαφορά... Καλή συνέχεια σου εύχομαι και μακάρι να τα ξαναπούμε (σε υψηλότερη κατηγορία βέβαια)! Στον τελικό η ομάδα μου κέρδισε, παίζοντας ωστόσο με διαφορά διάθεσης... Μία νίκη ακόμα που ελπίζω να έρθει το σάββατο να ξεμπερδεύουμε...

This Post:
00
252543.88 in reply to 252543.87
Date: 3/25/2014 4:17:31 PM
Overall Posts Rated:
66
Καθόλου αδικαιολογητη η διαφορά καθώς στο γήπεδο του Απαιχτου η Αγία Σοφία έπαιξε σοφά. Δηλαδή έπαιξε χαλάρα και έτσι ανέβασε τον ενθουσιασμό των παιχτών της για να παίξει στο γηπεδό της την κατηγορία.

This Post:
00
252543.89 in reply to 252543.88
Date: 3/26/2014 3:33:46 AM
Overall Posts Rated:
99
Καλημέρα σε όλους! ευτυχώς φίλε μου που κάποιος το πρόσεξε γιατι μερικές φορές οι υπερβολές που γράφονται δεν υπάρχουν.

Καταρχήν πρέπει να πώ ότι η φετινή χρονιά ανεξαρτώτως έκβασης ήταν ένα μάθημα για το πως παίζεται το παιχνίδι για μένα. Από την περσινή περίοδο στην iv. που ουσιαστικά βρέθηκα χωρίς μεγάλο ανταγωνισμό στην πρώτη θέση βρέθηκα στην III κατηγορία με καλύτερες ομάδες και έμπειρους αντιπάλους. Διαβάζοντας και το αρχικό πόστ του apaiktou κατάλαβα ότι είχα και το φθηνότερο budget στην κατηγορία.παίζουν όμως οι μισθοί απο μόνοι τους μπάσκετ? εγώ έχω επιλέξει να έχω 5 Ελληνές προπονήσιμους και 2 ξένους αρχικά ενώ κανένας παίκτης μου δεν ήταν πάνω από 29 ετών!! επομένως εν μέρει αυτό δικαιολογεί τους μικρούς μισθούς! μέσα στην περίοδο αυτή έκανα μόλις μια προσθήκη ενός ξένου 30 ετών με σχετικά μικρό μισθό για να ενισχύσω την περιφέρεια, και άν δεί κάποιος τους αγώνες μου με εξαίρεση τα 4πρώτα ματς που λόγω ασχετοσύνης έχασα πολύ εύκολα όλα τα υπόλοιπα τα χτύπησα όσο μπορούσα. Εξάλλου από τις ομάδες και των 2 ομίλων που είχαν στην κανονική περίοδο λιγότερες νίκες από ήττες είχα την μικρότερη αρνητική διαφορά πόντων.

Φθάνοντας στα playoff αντιμετώπισα την ομάδα απαικτος που μέσα στην σεζόν ο χρήστης της ήταν πολύ ενεργός και βασικά η ψυχή του φορουμ. οπότε δυστυχώς αντιμετώπιζα ένα χρήστη που με τίποτα δεν θα ήθελα να μην είναι και του χρόνου στον ίδιο όμιλο με εμένα.
Παρόλα αυτά όμως κοιτάζοντας τις δύο ομάδες υπερείχα ξεκάθαρα στον τομέα των ψηλών και κατά συνέπεια στον τομέα των ριμπάουντ και ο αντίπαλος στο εξωτερικο σκοράρισμα. επομένως εγώ αποφάσισα να εκμεταλευτώ το πλεονεκτημά μου. επίσης βασική στρατιγική για μενα εφόσον κέρδισα το πρώτο ματς ήταν το χαλαρό στο δεύτερο ματς ώστε να διεκδικίσω την παραμονή στην έδρα μου! επομένως δεν θεωρώ ούτε υπερβολική ούτε τυχαία την παραμονή μου βάσει στατιστικών και στρατιγικής.
Πλέον το δύσκολο είναι να καταφέρω να έχω μια διάρκεια στην III κατηγορία. Πάντως όσο μείνω θα το απολαύσω.

Καλή συνέχεια σε όλους!!

This Post:
00
252543.90 in reply to 252543.89
Date: 3/27/2014 8:28:36 AM
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Ειχα ψηφισει Αγια Σοφια και Αλιενς για παραμονη για 2 λογους. Ο Ανδρεας των Αλιενς ειναι πολυ εμπειρος παικτης και εκανε τις σωστες κινησεις για να μεινει κατηγορια, οσο και αν καποια αποτελεσματα των αντιπαλων για παραμονη ειχαν μια δοση τυχης. Απο τη στιγμη που μπηκε στα playout, ημουν σιγουρος οτι θα μεινει.
Την Αγια Σοφια την ψηφισα γιατι ο Μητσος εκανε σωστη διαχειριση και αυτο φαινοταν και στη διαρκεια του πρωταθληματος. Εκανε μερικες λαθος επιλογες σε μερικα ματς, η ομαδα του ομως το παλευε αρκετα τηρουμενων των αναλογιων. Εκει που εκανε την διαφορα ηταν οταν αρχισαν τα χιαστι, επιασε μερικους που τον ειχαν ευκολο στον υπνο. Ακολουθως πηρε τα ματς που μπορουσε και ηθελε, εκανε παλι μερικα λαθακια τα οποια τελικως δεν του κοστισαν οσο θα περιμεναν οι αντιπαλοι.
Ειδικα για την Αγια Σοφια, η συμβουλη μου ειναι να κανει αλλαγες στην ομαδα χωρις φοβο. Ο φοβος των αλλαγων κρατα στασιμες τις ομαδες. Γνωμη μου ειναι πως θα ξανακινδυνεψει εαν δεν κανει καποιες αλλαγες στις θεσεις που αντιμετωπιζει προβλημα. Το πειραμα πετυχε μια φορα με ισορροπια στην κοψη του ξυραφιου, την επομενη φορα θα κοπεις.
Εν κατακλειδι και οι 2 ομαδες που παρεμειναν ειχαν πλανο και στοχο. Ισως λιγοτερο πλανο ο Ανδρεας που ερχομενος απο ψηλοτερα επρεπε να συνελθει κατ' αρχας απο το οικονομικο σοκ του υποβιβασμου.
Τελος, η διαρκεια ερχεται με οικονομικη αυτοδυναμια, σωστη αναζητηση παικτων, σωστες αγορες και διαρκη αναζητηση ευκαιριων. Εαν μπορει καποιος μαλιστα να προπονει και να παιρνει χρηματικη επιβραβευση γι' αυτο, τοτε ειναι σε καλο δρομο.

Χαιρετισμους και προωρα συγχαρητηρια στον ηδη γνωστο πρωταθλητη, πραγματα και θαματα πρεπει να γινουν για να χασει την ανοδο. Με την ευκαιρια, Δημητρη δεν ξερω αν το ειδες, αλλα στον ασσο σου κατεβασα ενα ανυπαρκτο παικτη για την πλακα μου. Σκεφτηκα να το κανω με ολη την ομαδα, φοβηθηκα ομως μη με στειλουν για διακωμωδηση του αθληματος. :P

Advertisement