BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb U21] Debata wyborcza

[wyb U21] Debata wyborcza (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
231209.84 in reply to 231209.83
Date: 11/29/2012 5:57:46 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
Odp: Mario
Ilu zawodników doprowadziłeś do gry w u21 lub NT, albo przynajmniej do bezpośredniego zaplecza/ nie ważnego jakiego kraju? Jako skaut lub osobiście w twoim klubie.
Jak dobrze liczę to 5 C z poprzedniego sezonu w U21, Maleńczuk jako zaplecze do NT (obecnie), nawfali (U21 egipt) Motameni zaplecze Iranu U21 i w tej chwili pewnie 6-7 C, nie wiem ile miał pensji JW w kadrze ale Rudas będzie jednym z najdroższych w historii chyba :), a no i kilku HoFów pod NT jeszcze sobie w zaścianku hoduje :)
Jakie zdanie jest twoje na temat opłacalności treningu?
dla mnie trening jest opłacalny, ale są różne zdania na ten temat (kwestia podejścia do gry, ja lubię widziec strzałki w piątek)
Jakiego trenera posiadasz... level i specjałka?
lv5 od kiedy pamiętam, bez specjałki nie jest mi potrzebna
Czy trenujesz swoich graczy?
Tak
Planujesz grę innymi taktykami niż do tej pory?
w klubie gram PtB i inne również, w kadrze może ze słabszym zespołem się zdecydują na inną niż LI/LP
Kogo byś widział jako twoja pomoc/nowi skauci/ sztab u21 - prosiłbym już o konkrety?
np: Ciebie, pewnie będą jakieś negocjacje prowadzone :)
Jakie wytyczne do treningu dla nowych/starych skautów będą?
brak zmian, choć faktycznie chodzi mi po głowie poświęcenie jednego rocznik na zbudowanie graczy na obwód, jednakże trening jest dla obwodowych trudniejszy.
Masz zamiar umawiać się z rywalami?
Tak, po analizie wiarygodności :D
Jeżeli propozycję umawiania wpłyną do ciebie masz zamiar ich przestrzegać?
jestem słowny, jeśli potwierdzę to tak zagram.
Posiadasz wystarczającą ilość gotówki by w razie potrzeby zatrzymać kluczowego gracza u21 u siebie(w kluczowych etapach rozgrywki)? Czy jesteś gotów na taki ruch?
Nie
Czy masz w planie jakąś otoczkę stworzyć?
Tu muszę przyznać, że otoczki nie planuję niestety, choć pewnie jakieś raporty/statystyki się pojawią (VJ nie pobiję) Może miałby ktoś ochotę poprowadzić?
Ile czasu na BB jesteś w stanie poświęcić? :) - Dobra głupie pytanie bo siedzisz 24/h przy BB :)
Tu odpowiedziałem wcześniej

Odp: Nikobar
Jak zamierzasz prowadzić rocznik obecnych 18 latków i tych z kolejnego draftu?
Chodzi mi przede wszystkim o rozkład skilli, pozycje, taktyki itp.

Chciałbym poświęcić jeden rocznik na zmianę taktyki, ale to na razie luźny plan, trzeba to przemyśleć jeszcze.
Czy będą to zmiany kosmetyczne (jakie?), czy będzie pójście w kierunku mutowania (jak w USA), czy może zaryzykujesz i podejmiesz kroki po nieco innej ścieżce (trudniejszej, trenowanie zawodników pod inne warianty taktyczne, może brak bungi itp. jak/dlaczego?)
jest to możliwe, ogólnie jestem przeciwnikiem, ale się sprawdza :)

jakby były dodatkowe pytania, albo komuś nie odpowiedziałem to poproszę o ponowienie.

Pozdrawiam

Last edited by aMORFIczny at 11/29/2012 6:03:37 AM

This Post:
00
231209.85 in reply to 231209.44
Date: 11/29/2012 6:00:04 AM
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
Z całym szacunkiem, ale ja już mam nadmiar obowiązków i raczej nie zaszczyce Twój Team moja skromna osoba.

:)

coś mi się pomerdało w znaczeniu słów;)

This Post:
00
231209.86 in reply to 231209.84
Date: 11/29/2012 6:02:38 AM
Overall Posts Rated:
6565
Jeżeli propozycję umawiania wpłyną do ciebie masz zamiar ich przestrzegać?
jestem słowny, jeśli potwierdzę to tak zagram.


No nie wierzę, że to napisałeś :)
Skoro już musisz, to czy możesz to chociaż tak napisać, żeby żaden translator nie miał szansy tego przetłumaczyć? :)

This Post:
00
231209.87 in reply to 231209.76
Date: 11/29/2012 6:23:02 AM
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
Dzieki , w zamian za to tez na ciebie oddam ;D
Nie zależy mi na wygranej w tym stopniu , bym wszystkich hejtował , po prostu każdy ma swoje zdanie i ja to szanuje ;D
Po prostu zdałem se sprawę z tego że trzeba pomóc naszemu kraju , bo jestem Polakiem i trzeba pomagać kraju .
I nie wiem czemu ale nie razi mnie to , że z 60 wpisów na forum dotyczy mojej osoby , i część z nich pisana jest z sarkazmem . Szanuje to , że menadżerowie z wyższych lig są bardziej doświadczeni , no ale wiadomo , że te doświadczenie zdobyć kiedyś trzeba ;D
I nikogo nie obrażam , bo to jest w pewnym sensie zabawa , a parę osób robi sobie ze mnie jaja i się wyśmiewa .
Ale ja mam to gdzieś . Chciałbym pracować przy reprezentacji i zostawić po sobie jakiś ślad nie tylko jako menadżer klubu , ale też jako członek sztabu reprezentacji .
Dzięki za wszystkie słowa otuchy ;DD



Dany - jeżeli zechcesz dowiedzieć się czegoś o U21 z innego niż selekcjonerski punkt widzenia. Wal śmiało. Proponuję byśmy nawiązali współpracę przy przyszłym roczniku kadrowiczów. Jestem w stanie...nie zdradzając personaliów graczy wciągnąć Cię tak, byś śmiało poobserwował co i jak z tym skautingiem. Taka wiedza plus podpytanie co w kadrze ma zrobić selekcjoner da Ci spokojną głowę za dwa sezony.

P.S.zdaniem nas skautów, selekcjoner to tylko drab co pierdzi w stołek, buja się po Holandii lub innym wakacyjnym kraju, piszę z komórki lub innego kalkulatora, a jak łaskawie sprawdzi już bazy to jeszcze dymi, że linków się nie dało, by łatwe mógł zrobić łatwiej) ;) - żarcik:)

Last edited by Astarotte at 11/29/2012 6:23:29 AM

From: Astarotte

This Post:
00
231209.88 in reply to 231209.81
Date: 11/29/2012 6:24:36 AM
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210

Kurde tyle roboty??? A już miałem się zgłosić...

To w pierwej zmień logo no to stare :) Na to ładniejsze :)



nie tykać! robota pierwszej wody specjalisty od logo i avatarów;) (przynajmniej w przycinaniu)

This Post:
00
231209.89 in reply to 231209.88
Date: 11/29/2012 6:40:48 AM
Warsaw Mutants
II.2
Overall Posts Rated:
10801080
Pytanie do Morfeusza:
Dlaczego jesteś przeciwnikiem bungi skoro jak sam napisałeś sprawdza się?

From: kozlik4

This Post:
00
231209.90 in reply to 231209.82
Date: 11/29/2012 7:27:14 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Mam wątpliwości czy to jest wątek na taką dyskusję ale jeszcze raz Ci odpowiem;-)

No ale listy od scoutów twórzą scouci, a nie selekcjoner, zgadza się? Gdyby było inaczej to by się te listy nie nazywały listami od scoutów, tylko listami od selekcjonera.

Listy tworzy selekcjoner, a scauci je uaktualniają

To znaczy, że najpierw trzeba przez x sezonów (no właśnie - ile?) "przyglądać się z bliska" kadrze, żeby potem móc wysłać te 20 maili tygodniowo? Przypominam, że właścicieli jest zwykle kilkunastu.

To znaczy, że wypadało by chociaż z sezon wnikliwie popatrzeć na wszystko z boku by mieć w ogóle jakiekolwiek pojęcie z czym to się je i jakie są obowiązki selekcjonera.

Właścicieli jest kilkadziesiąt.

Tak, jasne, właściciele zawodników do stado baranów, którzy gdyby nie selekcjoner reprezentacji nie daliby sobie rady z wytenowaniem i utrzymaniem w formie zawodnika. Przecież to chyba głównie właścicielom zależy żeby ich zawodnik był jak najlepszy i miał jak najlepszą formę bo to właśnie u niego w klubie ma pewne miejsce w składzie i często jest filarem drużyny.

Byś się zdziwił jak wielu właścicieli nie czyta nawet instrukcji. Wielu nie ma pojęcia o tym jak dbać o formę, co trenować, jakiego trenera zatrudnić, w ogóle jak prowadzić klub. Z resztą co tu się dziwić. Właściciele często są mało doświadczeni, a są też tacy którzy zwyczajnie lubią się radzić.
Ile jest tygodniowo maili od menadżerów z pytaniem o sznase na grę w kadrze. ?

O tego jest najwięcej. Dziesiątki w tygodniu.

No to jak jest - gramy bungę i niech silnik decyduje kto gdzie gra, czy sami chcemy decydować?

Gramy bungę ale nie bezmyślnie, tylko z możliwie największą kontrolą. Sztuką jest tak dobrać zawodników by każdy grał mniej więcej tak jak sobie założyliśmy i by wycisnąć z tego ustawienia maksimum. Co Ty myślisz, że wrzucasz kogo popadnie i gra gitara? Równie dobrze można wrzucić 12 zawodników, a w meczu wystąpi np. 8.
Może się zdarzyć, że na SF będzie Ci wchodził np. na 18 minut zawodnik z OD 2, a rywal akurat gra z obwodu i ma na SFie super strzelca. Chyba nie o to chodzi?

Może być tak, że rywal jest silniejszy i wiesz, że grając standardowo nie wygrasz, a na utratę entuzjazmu też nie możesz sobie pozwolić i trzeba coś wymyślić.

To absolutnie nie jest tak, że strategia rozgrywania meczu zamyka się wyłącznie w ustawieniu taktyki. Jest mnóstwo strategicznych detali i przed meczem naprawdę jest nad czym się głowić.

Na końcu o medalu często decydują małe punkty i trzeba wszystko tak rozplanować by wyciągnąć maksimum. Według mnie doświadczenie jest przydatne.

Z resztą warto tak elementarną wiedzę jak np. ile drużyn awansuje z grupy, ile do baraży, kiedy resetuje się ent., jaki jest mniej więcej rozkład sił na świecie zdobyć przed zostaniem selekcjonerem, a nie wdrażać się we wszystko w trakcie.

Rzeczy do ogarnięcia jest sporo. Moje zdanie jest takie, że przebywanie nazwijmy to "w pobliżu kadry" bardzo dobrze przygotowuje do bycia selekcjonerem i jest w moich oczach wielkim atutem kandydata na selekcjonera.

Kolega dany1000 nie jest nowicjuszem

Z całą sympatii dla danego1000 i jego ambicji ale sam staż w BB nie czyni z niego profesora;-)

Last edited by kozlik4 at 11/29/2012 7:29:30 AM

This Post:
00
231209.91 in reply to 231209.89
Date: 11/29/2012 7:35:13 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
Dla mnie jest to błąd w implementacji taktyk, brak ustawienia powinien powodować losowość w wyborze pozycji, a okazuje się, ze silnik ustawia pod wybraną taktykę optymalne ustawienie zawodników wybranych do 12meczowej, co według mnie jest bug'iem, ale trzeba by zapytać BBków jaki mieli cel w pozostawieniu takiej furtki. poza tym jest wiele elementów niedopracowanych w tej grze, dających silnikowi pole do popisu, lub ograniczających go, co za tym idzie gra jest prosta i nie wymaga dużego zmysłu taktycznego, rozumienia taktyk, jaki skil ma na co wpływ itd.

This Post:
00
231209.92 in reply to 231209.84
Date: 11/29/2012 8:09:53 AM
Overall Posts Rated:
137137


Odp: Nikobar
Jak zamierzasz prowadzić rocznik obecnych 18 latków i tych z kolejnego draftu?
Chodzi mi przede wszystkim o rozkład skilli, pozycje, taktyki itp.


Chciałbym poświęcić jeden rocznik na zmianę taktyki, ale to na razie luźny plan, trzeba to przemyśleć jeszcze.


Dlaczego pójście w treningu w taktyki obwodowe jest najwyżej w Twojej hierarchii zmian taktycznych?



Czy będą to zmiany kosmetyczne (jakie?), czy będzie pójście w kierunku mutowania (jak w USA), czy może zaryzykujesz i podejmiesz kroki po nieco innej ścieżce (trudniejszej, trenowanie zawodników pod inne warianty taktyczne, może brak bungi itp. jak/dlaczego?)
jest to możliwe, ogólnie jestem przeciwnikiem, ale się sprawdza :)


Tutaj odpowiedziałeś w zasadzie tylko na bungę.
Rozumiem, że bardziej zajmujące byłoby Tworzenie własnych ustawień składu, a nie częściowo pasywne oczekiwanie na efekt bungi.
Jak myślisz, można tak ukształtować młodzież by bunga funkcjonowała jeszcze lepiej? tzn. byśmy pokonywali usa...
Jakie zmiany w rozkładzie skili w stosunku do obowiązujących w poprzednim sezonie byś wprowadził?


I pytanie dodatkowe:

Czy jeśli zostaniesz selekcjonerem u-21, kolejny rocznik draftu w całości przekażesz pod moją opiekę?
Oczywiście po uzgodnieniu i zaakceptowaniu chodzącego mi po głowie wariantu kształtowania zawodników i związanej z nim zmiany ustawień taktycznych młodzieżówki?


This Post:
00
231209.93 in reply to 231209.92
Date: 11/29/2012 11:18:11 AM
Overall Posts Rated:
1111
Zrozumcie , że moja kandydatura jest moim CV , i to co przedstawiłem wam na temat tej gry , ale to nie znaczy. , że nie musicie mnie hejtować (nie wszyscy) . Przedstawiłem wam co myślę , a to czy zagłosujecie to wasza sprawa ;D Chciałbym wygrać , ale dla mnie najważniejsza jest praca przy kadrze i pomoc nawet ;D

Last edited by dany1000 at 11/29/2012 11:21:49 AM

Advertisement