BuzzerBeater Forums

BB Poland > Drużyna Narodowa [NT] - Sezon 25

Drużyna Narodowa [NT] - Sezon 25

Set priority
Show messages by
This Post:
11
248927.83 in reply to 248927.78
Date: 9/29/2013 3:04:18 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210

nie wiem jak Koźlik, ale starałem się właśnie tę podstawową bazę sam ogarniać i może dlatego inna część została zawalona...

Nie wiem jak było u Ciebie. Odnoszę się wyłącznie do tego co sam piszesz...Gdyby taki trend jak napisałeś był za Twojej kadencji i do którego namawiasz też Kaznodzieję dłużej się utrzymywał (ogarniana by była tylko ta podstawowa grupa powiedzmy 50 grajków, a reszta by była zaniedbywana) to gdzieś ten rozwój i dopływ nowych grajków by był zahamowany. W efekcie pewnie za kilka sezonów gdzieś by nam to wyszło bokiem. Osobiści uważam, że selekcjoner powinien się troszczyć nie tylko o teraźniejszość reprezentacji ale też o jej przyszłość.

Skoro Kaznodzieja nie jest w stanie sam wszystkiego ogarnąć (jak sam przyznajesz też nie byłeś), to chyba dobrze, że sobie wszystko tak organizuje by nic nie zaniedbać.

he? coś chyba się rozminęliśmy:) Sens wypowiedzi odnosił się do tego, że samemu to można ogarnąć i tak też było za moich i Twoich czasów. Nie przeinaczaj wypowiedzi.:)

Od przyszłości byli głównie skauci - tak za moich jak i za Twoich czasów. Znów chyba troszkę przeinaczasz wypowiedź. Zgadzam się z wypowiedzią o trosce. I nie wiem czemu to napisałeś? Przecież nigdzie nie napisałem, że zawalałem wszystkich grajków. Pisałem, że osobiście nie zajmowałem się programem. Bo to za daleka dla mnie perspektywa dla cotygodniowego ogarniania. Wiesz dobrze, że w takim sensie pisałem. Czemu próbujesz pokazać inny sens niż napisany?

Postępowanie takie, zostało szeroko opisane kiedyś (Koźlik miał wtedy inne stanowisko niż teraz, a po drugiej stronie barykady był BBKing)

Wtedy głównie chodziło o brak zaufania do Kinga. Przecież on tymi skillami grajków żonglował jak mu pasowało.
Widzę to i teraz.

W zasadzie to ciągle ktoś się zgłasza do mnie wklejając skille swojego grajka i prosząc o pomoc w treningu:D Z większością właścicieli kadrowiczów mam bardzo dobry kontakt i myślę, że nikt nie mieliby nic przeciwko żebym pomagał im w rozwoju grajków (Piotras też:P) Ewentualnie można to tak rozwiązać, że jeśli ktoś sobie nie życzy bym znał skille jego grajka to niech się zgłosi do Kaznodziei i wtedy to Kaznodzieja będzie się tym grajkiem zajmował:-)

Żyjesz w swoim świecie i zakładasz coś za innych.
nie jesteś jedynym asystentem..a jeśli nawet, to taka wypowiedź jak Twoja tutaj powinna paść ze strony selekcjonera i oczekiwać na akceptację właścicieli. A nie teraz musztarda po obiedzie. Dostałeś aktualne skile graczy z całej bazy? Napisz proszę jaką teraz masz wiedzę.

Generalnie tak jak pisałem wcześniej nie mam parcia by się tymi grajkami zajmować, ani nawet być w sztabie kadry:-) Swoje już zrobiłem i chętnie skupie się bardziej na swoim klubie... Natomiast prawda jest też taka, że teraz to Kaznodzieja rządzi, ma swój pomysł na prowadzenie kadry, a to wy mu w tym momencie narzucacie co ma robić;-) W każdym bądź razie na pewno bardziej niż ja:D

To odrzuć tę fuchę i skup się na klubie:) Daj się pobawić kaznodziei. Po prostu odmów.

A wyborcy mają prawo zapytać czemu gość startuje, jak nawet nie ma czasu na podstawy, a nie syganlizował o takim problemie w czasie debaty - albo nie dość mocno? Powtarzam. Nie sądzisz, że wyboory poszłyby inaczej gdyby napisał jak to będzie wyglądało? Gwarantuję Ci że tak by było. Kaznodzieja nie miałby szans w wyborach jasno sygnalizując jak to będzie wygląda. Wiesz o tym dobrze. A tak wyszło jak wyszło. O to Koźliku chodzi. Jak pisałem. Wyniki się obronią same. Ale pewne uczucie zatajenia (nie kłamstwa) pozostaje. Tylko po to by jak pisał, spełnić swój cel. To uważam, za lekkie nie fair. Twoim zdaniem tak powinno to wyglądać? Czemu wizja np BBKinga miałaby być gorsza? Przynajmniej sam by to ogarniał. A to już coś. i chyba faktycznie tyle w tym temacie powinno już być napisane. Niesmak - to jest to słowo, a nadzieja na wynik pozostaje.

This Post:
00
248927.84 in reply to 248927.79
Date: 9/29/2013 3:08:56 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Pięknie napisane kolego asystencie :-)

Przepraszam ale jeszcze jedna sprawa, o której pisałem, a odpowiedź mogłem przeoczyć. Jak asystencie będa odnosić się do taktyki nie znając skili naszych grajków? Alicja nie zna nic poza tym co widziała na TL, a Koźlik ma 2 sezony straty w wielu nazwiskach.
Możesz odpowiedzieć?

From: kozlik4

This Post:
00
248927.85 in reply to 248927.80
Date: 9/29/2013 3:34:07 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
To dlaczego sam nie ujawniłeś skilli zawodników jak byłeś selekcjonerem, co Ci w tym przeszkodziło? Czasu Ci przez dwie kadencje na pewno nie zabrakło.

Możemy sobie pytania do bólu zadawać natomiast jaki sens człowieku ma to Twoje pytanie? Po pierwsze teraz nikt nie ma zamiaru ujawniać żadnych skilli... Dlaczego nie ujawniłem? A dlaczego miałem ujawniać? Zawodnicy i skille są własnością ich właścicieli. Dlatego.

Co do Kanady...Napisałem, że nie ciągnie mnie do prowadzenia reprezentacji Polski...na ten moment. To już znam i wiem z czym to się wiąże. Wiem, że nie mam teraz tyle czasu by to ogarniać na maksa. Na pół gwizdka nie chce... Natomiast ciągnie mnie by spróbować czegoś innego. W zasadzie ciągnie mnie do nieznanego:D Dlatego wystartowałem w Kanadzie. Niby nie wiedziałem co mnie tam może czekać ale nie wydaje mi się by prowadzenie Kanady było tak wymagającym czasowo zajęciem jak prowadzenie Polski. Liczba użytkowników dużo mniejsza, a co za tym idzie baza zawodników pewnie też sporo mniejsza. Forum też nie żyje tak jak u nas. W zasadzie wątek reprezentacji w ogóle nie żyje. Wymagania użytkowników na pewno inne.

Poszło niby całkiem nieźle bo po raz drugi 2 miejsce, ale rzeczywiste szanse na zwycięstwo miałem minimalne (jak każdy obcokrajowiec na obczyźnie), a miałem przynajmniej możliwość odkurzenia języka angielskiego:P
To co się tak bardzo zmieniło? "Ogromny" wpływ bloków, zmiana wysokości walkowerów, spadek formy grajka po transferze, czy dodatki dla supporterów? Która z tych modyfikacji tak bardzo zmieniła BB przez ten czas? ;)

Też już pisałem o tym wcześniej...Zmieniło się to, że teraz się gra bungą...a ta sprawia, że zawodnicy grają na różnych pozycjach w trakcie meczu. W związku z tym ciężko jest ukierunkować atak konkretnego zawodnika, na konkretnego obrońcę i na odwrót. Poza tym zawodnicy też są zdecydowanie lepszy. Trend treningowy się zmienił. Kiedyś nie było w zasadzie multiskillowych zawodników. Grajki byli dziurawi. Można było to wykorzystywać.
Rozumiem, że jak B.B. King ujawnił(by) skille zawodników to źle, ale co tam, że sama ich znajomość jest nieistotna i nie daje w zasadzie żadnej przewagi.
Wtedy jeszcze była istotna...Z resztą jeżeli chodzi o Kinga to miałem przede wszystkich zarzut o wykorzystywanie znajomości skilli do własnych gierek. Do szantażu, do zrobienia komuś na złość.

Bardzo radosne.
To się uśmiechnij...natomiast takie wpisy zachować dla siebie:-)

This Post:
11
248927.86 in reply to 248927.83
Date: 9/29/2013 4:06:08 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Napisałeś
nie wiem jak Koźlik, ale starałem się właśnie tę podstawową bazę sam ogarniać i może dlatego inna część została zawalona...
Jak można to zrozumieć skoro ja przeinaczam? Może Ty coś źle napisałeś;-) Natomiast takie coś mnie drażni, bo to zwyczajnie nie fair z Twojej strony:
Czemu próbujesz pokazać inny sens niż napisany?
i sobie takich wpisów grzecznie nie życzę:-) Zrozumiałem tak jak zrozumiałem. Może nawet źle...ale na pewno nie było w tym mojej złej woli.
To odrzuć tę fuchę i skup się na klubie:) Daj się pobawić kaznodziei. Po prostu odmów.

Nie dość, że Kaznodziei coś narzucasz to i jeszcze mi:P Ty się mi swego czasu nie dałeś...Też nie jestem taki żeby sobie coś dać narzucić:-)

To ja jestem problemem, że mam zrezygnować czy ogólnie pozycja asystenta, który ma dostęp do skilli? Bo jeśli ja to nie ma problemu. Zrezygnuję. Natomiast jeśli nie odpowiada Ci, że ktoś inny niż selekcjoner ma dostęp do skilli to przecież moja rezygnacja niczego nie zmieni bo Kaznodzieja znajdzie kogoś innego kto mnie zastąpi.

Skoro już wygrał Kaznodzieja, a on potrzebuje tego asystenta to może warto mu jednak pomóc? Sam napisałeś, że jest o tyle dobrze, że to jestem ja:-)

Daj zadecydować Kaznodziei. Napisałeś co Ci nie pasuje...decyzja należy do niego, a nie do mnie czy do Ciebie. On za to teraz odpowiada.

BTW Ja też miałem zaufanego asystenta, który miał dostęp do skilli. Mój poprzednik Leszek z tego co pamiętam też miał. Jego poprzednik chyba też miał:-) Vinnie, Banan, Joa, którzy odnosili największe sukcesy w U-21 też bodajże mieli. Niektórzy z tych wymienionych mieli z tego co kojarzę nawet po dwóch. Także Kaznodzieja nie jest wyjątkiem:-)
BTW2: Skoro wyborcy decydują zaufać się selekcjonerowi dając mu swój głos to chyba tak samo ufają jego wyborom?

From: Kac100

This Post:
00
248927.87 in reply to 248927.86
Date: 9/29/2013 4:16:53 PM
Overall Posts Rated:
435435
BTW2: Skoro wyborcy decydują zaufać się ... dając mu swój głos to chyba tak samo ufają jego wyborom?

To tak jakby pisać, ze wyborcy akceptują reformę OFE. ;)

From: kozlik4

This Post:
00
248927.88 in reply to 248927.87
Date: 9/29/2013 4:20:56 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
:D

From: Pewu

This Post:
00
248927.89 in reply to 248927.88
Date: 9/29/2013 4:38:35 PM
Overall Posts Rated:
914914
Nie przerywajcie tej dyskusji, piszcie dalej. Jest co czytać.

This Post:
00
248927.90 in reply to 248927.86
Date: 9/29/2013 4:43:00 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
nie zgodzę się z ostatnim...a resztę już pochowałem bo i tak nie ma to sensu - gadamy o niczym w zależności jak zawieje wiatr
Sam starłeś się z zachowaniem, które brzmi dobrze, a wygląda inaczej w rzeczywistości (pod pewnymi względami - bo sukcesy ta osoba miała co nie?). Sam pisałeś o takiej osobie w poprzednich wypowiedziach. Przecież brzmiał dobrze w kampanii, a Ty rywalizowałeś, bo wiedziałeś jak to może się skończyć. Tutaj niektórzy nie wiedzieli jak to będzie po wyborze...
Jak dla mnie nie przedstawienie całości sytuacji generalnie zmieniło wybory i to sprowadzasz do lakonicznego, że głosy były ale na co?
Proszę - kolejny raz - odpowiedz jak Twoim zdaniem by było w wyborach, gdyby Selekcjoner jasno przedstawił co zamierza? hę? Widzisz. Ja jestem jednym z kilku głosów..którzy widzą pewne niedomówienia. Ty ich nie widzisz?

This Post:
00
248927.91 in reply to 248927.86
Date: 9/29/2013 4:46:00 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210


To ja jestem problemem, że mam zrezygnować czy ogólnie pozycja asystenta, który ma dostęp do skilli? Bo jeśli ja to nie ma problemu. Zrezygnuję. Natomiast jeśli nie odpowiada Ci, że ktoś inny niż selekcjoner ma dostęp do skilli to przecież moja rezygnacja niczego nie zmieni bo Kaznodzieja znajdzie kogoś innego kto mnie zastąpi.




i jeszcze to - to będzie odpowiedź na moje pytanie, po trzykroć chyba już zadane selekcjonerowi.
Odpowie to będzie jaśniej.Nie wnikam komu ale czy..

Last edited by Astarotte at 9/29/2013 4:46:11 PM

This Post:
11
248927.92 in reply to 248927.90
Date: 9/29/2013 6:20:17 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ok...Jedno pytanie: Dawałeś skille scautom? Zakładam, że tak. Piszesz o mnie, że żyję w innym świecie i zakładam coś za innych. Czy dając skille scautom nie założyłeś czegoś za właścicieli? Pytałeś ich (każdego z osobna) o zgodę? Czy pisałeś w debacie wyborczej, że tak zrobisz?

Do czego zmierzam z tymi pytaniami? Chodzi mi o to, że selekcjoner nie może o wszystko pytać ludzi. Opinie zawsze będą podzielone, a wszystkich zadowolić się nie da. Selekcjoner musi możliwie sam podejmować najlepsze decyzje dla kadry. Nie da się też o wszystkim powiedzieć w trakcie wyborów. Czasami niektóre rzeczy wydają się tak oczywiste, że nawet nie przychodzi do głowy, że to może stanowić problem.

Ba, w trakcie wyborów można powiedzieć jedno, a później przychodzi rzeczywistość i okazuje się, że nie do końca się tak da jak się powiedziało, albo że jednak lepiej będzie inaczej i trzeba zrobić inaczej. Dzieje się tak ponieważ często dla potencjalnego kandydata na selekcjonera to co go spotka, co zastanie po wyborach to większa lub mniejsza niewiadoma. Prawdopodobnie Kaznodzieja nie zdawał sobie sprawy, że to aż tyle roboty (tak przypuszczam). Podobnie pewnie Borczi nie zdawał sobie sprawy ze wszystkiego co go czeka po wyborach... Dlatego zawsze jestem za kandydatami, którzy jednak już mieli jakąś styczność z kadrami...ale mniejsza o to.

W zasadzie to nawet Ty, który jednak już sporo działasz przy kadrach i te realia są Ci pewnie bliższe niż Kaznodziei nie spełniłeś wszystkich obietnic z debaty wyborczej. Broń Boże nie piszę tego jak zarzut do Ciebie (w tym przypadku wręcz przeciwnie)...ale w trakcie wyborów obiecałeś m.in. że będziesz grał innymi taktykami niż LI, a jak było wiemy. Czy można Ci to zaliczyć jako minus? Zależy jak kto na to patrzy. Ja zaliczam Ci to na plus:-) Z resztą wynik mówi sam za siebie. Ktoś inny mógłby powiedzieć, że nie zagłosowałby na Ciebie gdyby wiedział, że będziesz tłukł dalej LI.

Generalnie przypieprzyć można się do wszystkiego:D Osobiście w wyborach nigdy nie kieruję się obietnicami kandydatów, tylko potencjałem kandydata i zaufaniem.
Sam starłeś się z zachowaniem, które brzmi dobrze, a wygląda inaczej w rzeczywistości (pod pewnymi względami - bo sukcesy ta osoba miała co nie?)
No tak ale wtedy miałem mocne podstawy do braku zaufania. Kaznodzieja nie zrobił nic co pozwalałoby wątpić w jego zamiary i zmuszałoby do wywoływania alarmu...a jednak ten alarm dzwoni:-)

Myślę, też że Kaznodziei należy się zaufanie. Wygrał te wybory i trzeba dać mu szansę. Przez to całe zamieszanie ma już i tak mocno utrudnione na starcie (patrz procent poparcia)...a chyba sobie na to nie zasłużył. Póki co (wbrew pozorom i ogólnemu odczuciu ludzi na forum) robi naprawdę sporo.

BTW uważam, że można to było wyjaśnić przez BBmaila tak jak np. ja załatwiłem to z Tobą. Pewnie gdybym rozniecał ogień na forum to też mógłbyś mieć ten start trochę utrudniony;-) Dobra atmosfera znaczy naprawdę bardzo wiele. Dlatego myślę, że nie ma co wzniecać ognia, tylko warto pomóc Kaznodziei na tyle ile kto może/ma czas i wspólnie cieszyć się z kolejnych sukcesów:-) Do tego zachęcam.

This Post:
00
248927.93 in reply to 248927.91
Date: 9/29/2013 6:22:24 PM
Warsaw Mutants
III.4
Overall Posts Rated:
10801080
Astarotte w kampanii wyborczej przecież to oczywiste, że każdy stara się pokazać jak najlepiej. Wiążę się to z tym, że pokazuje się to co ma się najlepszego a o niektórych rzeczach się nie wspomina, jeśli ma się obawy, że może to popsuć wyniki. To nie jest żadne oszustwo. Zresztą to oczywiste, że selekcjoner może sobie wziąć kogo chce do pomocy.
Czyli nie zmieniam zdania i oczywiście dalej chcę by mój dobry kolega Kozlik był moim asystentem :-)

Advertisement