BuzzerBeater Forums

Hellas - III.8 > Season 20

Season 20

Set priority
Show messages by
From: Wade3
This Post:
00
216625.86 in reply to 216625.85
Date: 7/17/2012 6:44:01 PM
Overall Posts Rated:
1414
Συγχαρητηρια στον Α.Ο.Τ που παρολο που εδωσε λιγοτερα στον αγωνα και ακομα με μαν το μαν, ισως και να αξιζε τν νικη.. Μπορει να τραυματιστηκε ο παιχτης μου απο τν αρχη του παιχνιδιου αλλα και ο αυτος εχασε τον καλυτερο του με φαουλ στν μεση του αγωνα.. Αυτος ο αγωνας μπορω να πω οτι με ξυπνησε λιγακι ωστε να αλλαξω και καποια πραγματα στν αρχη της νεας σεζον..

From: apobel

This Post:
00
216625.87 in reply to 216625.86
Date: 7/17/2012 8:14:44 PM
Overall Posts Rated:
99
Wade τα συγχαρητήρια αξίζουν μόνο σε σένα(παίζει να έχω διπλάσιο μισθό παικτών από σένα- και ήσουν καλύτερος κερδίζοντας σχετικά άνετα χωρίς αλλαγές...)-αν και έτσι όπως πάω τελευταία ίσως να μην είναι και τόσο μεγάλη η νίκη σου.. :-Ρ! Ευτυχώς κατάλαβα τι φταίει στην ομάδα και τί αλλαγές πρέπει να γίνουν του χρόνου..έχει να φύγει πολύς κόσμος μέχρι την καινούρια σεζόν!

From: Wade3

This Post:
00
216625.88 in reply to 216625.87
Date: 7/17/2012 9:45:50 PM
Overall Posts Rated:
1414
Ε το ανετα ειναι σχετικο ημουν μεχρι και 16 πισω και στο μεχρι το τελευταιο 6 λεπτο 5 ποντους μπροστα.. Για μενα με τους μισθους που εχεις και ετσι οπως εξελιχθηκε το ματς τεραστια ηταν! Και γω σκεφτομαι να διωξω παιχτες ή να ενισχυσω με τν καταλληλο μισθο φυσικα ωστε να μν χανω τα κερδη μου.. Θα δειξει..

This Post:
00
216625.89 in reply to 216625.88
Date: 7/18/2012 3:11:54 PM
Overall Posts Rated:
1313
οι μισθοί του ΑΟΤ δυστυχώς για τον ίδιο είναι πλασματικοί , όπως και όλων των παικτών άλλωστε που έχουνε μεγάλη εμβέλεια (βλέπε τον παίκτη που πουλάει με όνομα "αρανζάμπαλ" ) . Για μένα η εμβέλεια πάνω από το διαπρεπής είναι τσάμπα λεφτά καθώς ο παίκτης γίνεται πιο ατομιστής αλλά και πιο άστοχος . Οι αντμινς του παιχνιδιού έχουνε ανακοινώσει επανειλημμένα ότι η μηχανή δίνει περισσότερο βάρος στην πάσα εδώ και καιρό αλλά και να προσπαθούμε να αγοράζουμε ισορροπημένους "λίγο απόλα" παίκτες και όχι μονοδιάστατους καθώς και πιο ακριβοί είναι αλλά και λιγότερο αποτελεσματικοί .

Ένας με 13 σε όλα τα περιφερειακά στατς για παράδειγμα είναι πιο αποδοτικός πιο φτηνός και θα βγάλει καλύτερες αξιολογήσεις από έναν που έχει 20 σουτ με άλμα και 17 περιφερειακή άμυνα αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι κάτω του 9 . Η τεράστια διαφορά που έχει το σουτ με άλμα σε σχέση με τα υπόλοιπα , στη μηχανή παιχνιδιού μεταφράζεται ως "έχω 20 στο σουτ και 7 στην πάσα 9 στο μπάσιμο " άρα θα σουτάρω ...ακόμα κιόταν υπάρχει ελεύθερος παίκτης για σίγουρη πάσα ενόσω τρως νταμπλ τιμ η το μπάσιμο ενδείκνυται γιατί υπάρχει ελεύθερος διάδρομος προς το καλάθι...

Θα πρέπει κάποια στιγμή η εμβέλεια να κλειδωθεί και να μην ανεβαίνει άλλο γιατί τσάμπα την προπονούν οι παίκτες που δεν ξέρουν ακόμα το παιχνίδι και επιπλέον γεμίζει η αγορά με "άχρηστους" μακροχρόνια παίκτες .

Ελπίζω να βοήθησα!

This Post:
00
216625.90 in reply to 216625.89
Date: 7/18/2012 3:48:16 PM
Overall Posts Rated:
99
Πάρα πολύ ωραίο το ποστ σου Side,αλλά μην βγάζεις συμπεράσματα από έναν παίκτη μου για όλη την ομάδα...Είναι ο μόνος με εμβέλεια πάνω από 10 που έχω... Εκεί που διαφωνώ είναι :
Στο ότι παίκτες με λίγο απ'όλα κατά τη γνώμη μου είναι πιο ακριβοί από αυτούς με 2-3 καλά χαρακτηριστικά. Δες πόσο πωλούνται τα ισορροπημένα 3άρια και κάποια 4άρια...
Για πλασματικούς μισθούς αυτό που για μένα έχει παραγίνει είναι με τα 5άρια...(ότι και να πω είναι λίγο)- και είναι ένας λόγος που μετά από πάρα πολύ καιρό σκέφτομαι σοβαρά να προπονώ 1-2 του χρόνου. Το περιθώριο κέρδους στους εξελίξιμους ψηλούς πιστεύω είναι πλέον μικρότερο.

This Post:
00
216625.91 in reply to 216625.90
Date: 7/18/2012 9:25:54 PM
Overall Posts Rated:
1313
nai alla oi isorropimenoi paiktes exun toso ftino mis8o , pou kaneis aposvesi makroxronia kai syn tois allois epidi me aftous kerdizeis ta paixnidia kai oxi tous monodiastatous , fernis kosmo sto gipedo kai emporika esoda ara perissotera lefta. nai einai akrivoi stin agora tous alla en telei einai oi pio apodotikoi paiktes . oso gia tus psilous proswpika pote den pairnw psilo me pasa katw apo adexios , psiloi xoris pasa einai dwron adwron

This Post:
00
216625.92 in reply to 216625.85
Date: 7/20/2012 4:05:48 AM
aris 2009
II.4
Overall Posts Rated:
2828
Χα, χα.... μαυρογατα δεν ειμαι σε καμμια περιπτωση, αντιθετα οσοι με γνωριζουν με θελουν γιατι με θεωρουν γουρλη.( εκτος αν αλλαξε ξαφνικα η αυρα μου). Στο παιχνιδι δεν παιζει κανενα ρολο η τυχη, ακομα και οι τραυματισμοι ειναι προκαθορισμενοι πριν αρχισει το παιχνιδι. Το ανακαλυψα μια φορα οταν στο τελευταιο τεταρτο πριν το παιχνιδι πατησα στην συνθεση του επομενου παιχνιδιου και μου εμφανιζε τραυματια παικτη και οντως τραυματιστηκε στην διαρκεια του παιχνιδιου. Εκτοτε δεν το εχω ξανακοιταξει. Οσο για τον ΑΙΑΝΤΑ φαινεται οτι προσπαθει να φτιαξει την ομαδα με την παλια του συνταγη οταν και δεν μπορουσες να του βαλεις καλαθι. Δεν εβαζε πολλους ποντους αλλα ετρωγε πολυ λιγοτερους. Πολυ δυσκολη ομαδα και θα το καταλαβει αυριο και ο φιλος μου ο ΑΟΤ, εγω το καταλαβα ηδη στο μεταξυ μας παιχνιδι.

From: apobel
This Post:
00
216625.93 in reply to 216625.92
Date: 7/24/2012 10:49:40 AM
Overall Posts Rated:
99
Φωτιά έχει πάρει το πρωτά8λημα κα8ώς βαδίζουμε προς το τέλος. Εκεί που λέγαμε όλοι για το Σανσίτυ, μάλον το γκαντεμιάσαμε το παιδί και πάρτον κάτω... επίσης ανοιχτές και άλλες θέσεις προς τα κάτω, εμένα πάντως η εκτίμησή μου είναι πως θα τελειώσουμε ακριβώς όπως είμαστε τώρα με τον αίαντα 4ο και τον τέρορ 5ο. Για τους κόκκινους δεν λέω τίποτα :-P Το μόνο που θέλω είναι να αποφύγω τον Ολυμπιακό από τα μπαράζ...

άντε και καλή τύχη μάγκες !!!

This Post:
00
216625.94 in reply to 216625.92
Date: 7/28/2012 12:51:19 PM
Overall Posts Rated:
99
Φίλε zauberer τελικά κατέληξα....ΝΑΙ είσαι μαυρόγατα. Από τη ώρα που με έχρισες φαβορί, πάω από ήττα σε ήττα. Το αποκορύφωμα είναι σήμερα...τραυματίζεται ο playmaker μπαίνει η αλλαγή του και ταυματίζεται και αυτή (περιμένω να τεέιώσει ο αγώνας να δω αν θα μείνουν τραυματίες).
Αν είχε μερικούς αγώνες ακόμα θα με έβγαζες και εκτός playoff.

Υ.Γ. Χαβαλέ κάνουμε μην το πάρει κανείς σοβαρά. Και ειδικά εσύ μαυρόγατα :)

From: apobel
This Post:
00
216625.95 in reply to 216625.94
Date: 7/28/2012 7:14:35 PM
Overall Posts Rated:
99
Πάντως suncity δεν νομίζω ότι έγινε κάτι με την ήττα σήμερα, πάλι νίκη θες με τον Στόουν και όλα καλά δεν άλλαξε κάτι σημαντικό. Πάντως προσωπική μου άποψη είναι και να μην τραυματίζονταν πάλι θα σε κέρδιζα. Από την αρχή ήμουν μπροστά και πιστεύω ότι η διαφορά διάθεσης έπαιξε τον πιο σημαντικό ρόλο.

From: sorazal

This Post:
11
216625.96 in reply to 216625.95
Date: 7/29/2012 4:52:27 AM
Overall Posts Rated:
99
Συμφωνώ σε όλα όσα λες. Η ήττα δε με απασχολεί καθόλου. Όπως λες πάλι νίκη χρειάζομαι με τον στόουν. Και για τους τραυματισμούς έχεις δίκιο. Δεν τους ανέφερα για να δικαιολογήσω το αποτέλεσμα. Δίκαια νίκησες. Ανησύχησα για τα playoff. Και δυστυχώς ο ένας τραυματίστηκε για 2 εβδομάδες οπότε τα χάνει.

Advertisement