BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT]

[NT]

Set priority
Show messages by
From: kozlik4
This Post:
44
316385.88 in reply to 316385.87
Date: 3/28/2023 5:17:09 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Odnieśliśmy wczoraj znaczące zwycięstwo z Włochami (68993) udanie rewanzując się za pechową porażkę z ubiegłego sezonu kiedy na początku straciliśmy dwóch kluczowych graczy: kontuzja Raźny i bugowe zejście Zygo. Niewiele pomogło im nawet wyższe nastawienie...i taka postawa Naszych na pewno cieszy przed kolejnymi meczami.

Za tydzień gramy z niepokonanym dotychczas Hong Kongiem. Bardzo proszę o dobre minuty bo rywal zacny, a do tego zawsze trzyma wzorowe formy.

Najwięcej punktów: Janocha - 25 PKT [11/22 FG, 1/3 3FG, 2/2 FT]
Najwięcej zbiórek: Zygo - 13 ZB
Najwięcej asyst: Zygo - 4 AST
Double-double: Zygo - 10 PKT i 13 ZB
(+/-): Bujała - (+20 w 11 minuty!!!)

MVP: ZYGO - 10 PKT [4/10 FG, 0/2 3FG, 2/2 FT], 13 ZB, 4 AST, -8 (+/-)
6th man: Podolecki - 11 PKT [4/7 FG, 1/2 3FG, 2/2 FT], 1 ZB, 3 AST, 2 STL, +14 (+/-)

MVP meczu przyznałem Zygo, bo odnotował największe liczby w aż dwóch kategoriach (zbiórki i asysty) + double-double. Natomiast warty odnotowania jest występ strzelecki Janochy, który po mojej krytyce jego skuteczności w ostatnim meczu zdobył tym razem aż 25 punktów na bardzo dobrej skuteczności 50%.

Na uwagę zasługuje również solidne wsparcie z ławki Podoleckiego.

Za to tym razem na bardzo słabej skuteczności grał Raźna (tylko 5/21). Mam nadzieję, że zareaguje jak Janocha i w następnym meczu poprowadzi nas do zwycięstwa;-)

Co słychać u innych?

W Izraelu ekstaza po zwycięstwie z nami jakby już conajmniej wygrali MŚ i jakby trochę bez znaczenia było to, że to oni są Mistrzami Europy;-) Natomiast wczoraj z Argentyną po raz kolejny poszli all-in w przewidywaniu (GDP i strefa)...i znowu im się to opłaciło. Wow. Imponujące. Powoli staje się to ich znakiem rozpoznawczym.

W walce o awans do kolejnej rundy pozostaje jeszcze Chile i USA, które zagrają za tydzień bezpośredni decydujący mecz. Pewni awansu mogą być już Izraelczycy mimo takiego samemgo bilansu co Chile, ponieważ mają dużo lepszy bilans małych punktów niż Chile i USA.

W drugiej grupie o awans zagrają w decydującym meczu Holandia i Grecja. Pewni awansu są Niemcy i Hiszpanie i Chiny.

From: kozlik4
This Post:
11
316385.89 in reply to 316385.88
Date: 4/3/2023 3:52:12 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
No ja nie mogę...Podjąłem świadome ryzyko (2-3 pokrywała fajnie niemal wszystkie taktyki, które realnie mogli zagrać w tym to PtB co zagrali, choć LI/LP wiadomo byłoby lepsze) bo tak jak zapowiadałem w wyborach przyszedłem, żeby wygrać zloto.

Wszystko fajnie ustawione, mecz układa się świetnie, wszystko pod kontrolą, Q4, +10, Hong Kongowi pozostał jeden czas, nam pięć (kiedyś to już zawsze oznaczało zwycięstwo), SUPER STATY (nie spodziewałem się że będą aż tak dobre)...i co????!!! -1 w samej końcówce😔

Jeszcze USA wygrywa o 3 punkty za dużo z Chile i przechodzi nam dalej wynik z USA zamiast lepszy z Chile...a Izrael wchodzi z dwoma wygranymi zamiast z jedną (musimy gonić jeszcze ich oprócz Hiszpanii...Niemcy i Hong Kong raczej poza zasięgiem) 🤦‍♂️ Brak BB szczęścia🤷‍♂️

Oby nam teraz kalendarz sprzyjał.

Włosi za to grają jakiś dziwny jak dla mnie mecz z Izraelem nie grając CT za to ustawiając jakieś mega ryzykowne GDP...w swoim ostatnim meczu przeciwko numerowi 1 na świecie, czyli mając piękne punkty do rankingu do zdobycia😁 No nic, jak tam sobie babcia życzy...mecz i tak bez znaczenia dla tabeli.


Last edited by kozlik4 at 4/3/2023 3:52:58 PM

From: kozlik4
This Post:
00
316385.90 in reply to 316385.89
Date: 4/3/2023 4:05:15 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Wytłumaczcie mi proszę jak gracz z poziomem FT 32, doświadczeniem 19 i sprawną forma może spudłować 3 rzuty osobiste na 10? Tylko 70% skuteczności, kiedy w lidze w dwóch ostatnich sezonach ma średnią ponad 90% na próbie 132 rzutów.

This Post:
11
316385.92 in reply to 316385.91
Date: 4/3/2023 5:39:03 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Wiesz...to działa w obie strony...i w sumie dla gry jest ciekawe jak czasami teoretycznie słabszy wygra z teoretycznie lepszym.

Generalnie w dłuższym okresie czasu (na większej ilości próbek) czynnik losowy będzie miał mniejsze znaczenie, a bardziej umiejętności. Natomiast zgadzam się, że czynnik losowy jest za duży. W dodatku jeszcze dochodzi cała ta loteria związana z GDP.

Co do analizowania to nie zwracam już uwagi na rozmiar wygranych i porażek, bo to jest zupełnie loteria w zależności od scenariusza jaki wylosuje silnik. Analizuje jedynie mecze pod kątem wyciągania jak najwyższych statów (choć niby staty nie zawsze "grają" to jednak statystyki drużynowe mają potem wpływ na statystyki indywidualne graczy). Analizuje też jak działają poszczególne taktyki i co trzeba mieć by działały lepiej. No i analizuje słuszność własnych decyzji.

Ogólnie to pewnie analizuje trochę za dużo😜 Stąd rozumienie gry pewnie jest spore...ale BB to wciąż gra gdzie jednak bardzo duzo zależy od szczęścia na wielu, wielu różnych płaszczyznach (choćby od losowania terminarza).

Message deleted
From: kozlik4
This Post:
11
316385.94 in reply to 316385.89
Date: 4/4/2023 3:53:55 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Włosi za to grają jakiś dziwny jak dla mnie mecz z Izraelem nie grając CT za to ustawiając jakieś mega ryzykowne GDP...w swoim ostatnim meczu przeciwko numerowi 1 na świecie, czyli mając piękne punkty do rankingu do zdobycia😁 No nic, jak tam sobie babcia życzy...mecz i tak bez znaczenia dla tabeli.

A przepraszam. Zapomnaiłem, że w tej nowej formule ci co odpadają grają jeszcze w grupie między sobą o miejsca 9-16, więc entuzjazm się przyda.

From: kozlik4
This Post:
66
316385.95 in reply to 316385.88
Date: 4/6/2023 7:21:17 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Po meczu z Hong Kongiem

Najwięcej punktów: Tomala - 24 PKT [10/21 FG, 0/1 3FG, 4/4 FT]
Najwięcej zbiórek: Bujała - 19 ZB
Najwięcej asyst: Bujała - 6 AST
Double-double: Tomala - 24 PKT i 17 ZB
(+/-): Podolecki - (+6)

MVP: TOMALA - 24 PKT [10/21 FG, 0/1 3FG, 4/4 FT], 17 ZB, 3 AST, -4 (+/-)
6th man: Rylski - 8 PKT [3/6 FG, 0/0 3FG, 2/2 FT], 2 ZB, 1 BLK, +1 (+/-)

MVP meczu przyznałem Tomali za potężne double-double. Warto również odnować niezły debiut Charkiewicza i Wojdali, którzy już teraz dają jakość, a mam nadzieję będą się jeszcze dalej rozwijać i będą stanowić o sile reprezentacji w nabliższych sezonach.

Ławka niestety specjalnie nie pomogła w tym meczu:/

Za tydzień gramy z Hiszpanią. Zapraszam na ten ekscytujący mecz w Poniedziałek Wielkanocny, który mam nadzieję okaże się szczególnie "mokry" dla Hiszpanów po tym jak ich zlejemy

Korzystajać z okazji życzę całej polskiej społeczności BB: Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych!

Last edited by kozlik4 at 4/6/2023 7:41:23 AM

From: kozlik4
This Post:
44
316385.96 in reply to 316385.95
Date: 4/17/2023 3:35:20 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Znowu -1...ja się zastrzelę🤦‍♂️

Albo mam jakiegoś niewyobrażalnego pecha albo nagle zapomniałem jak się w to gra🤷‍♂️ Inna sprawa, że formy nie pomagają.

Niestety już po jabłkach😔

Jutro napiszę więcej...

From: kozlik4
This Post:
88
316385.97 in reply to 316385.96
Date: 4/21/2023 5:36:32 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Jestem Wam winny podsumowanie meczów z Hiszpanią i Niemcami...

Hiszpania jest wg. mnie na dzisiaj mocniejsza od nas. Mają po prostu więcej bardzo mocnych zawodników z TSP>160, a jak zawodnik ma TSP ponad 160 to znaczy, że ma wszystko, czyli zarówno skille główne na poziomie mutanckim jak i bardzo dobre skille poboczne. Generalnie ciężko z nimi wygrać grając "zwyczajnie" tzn. bez próbowania czegoś dającego przewagę. W mojej opinii ich atak pokoszowy nie jest topowy (choć obwodowi mają masę ISa). Stąd pomysł na strefę 3-2, która miała być właśnie tym co da nam ewentualną przewagę (przy teoretycznie niewielkim ryzyku), w dodatku pozwalała przykryć jeden z naszych mankamentów przy konfiguracji ustawienia zawodników na ten konretny mecz. Kolejną niewielką naszą przewagą był entuzjam. Na tych dwóch rzeczach budowałem szansę na zwycięstwo w tym meczu.

Niestety fromy nie były naszą przewagą, a Hiszpanie również zagrali 3-2, co w nasz Princeton (też miało to być pewne zaskoczenie dla rywala, który zwykle przewiduje nasze inside) wpasowało się zdecydowanie lepiej niż nasze 3-2 na ich LP. Sam wynik -13 biorąc pod uwagę wybory taktyczne całkiem optymistyczny...ale to może na przyszłość ewentualnie, bo ta porażka mocno oddaliła nas od wymażonego złota

Fun fact: Ponoć jednym z głównych czynników dla których zdecydowali się na 3-2 (napisali o tym na forum (317075.155)) było rzekomo bardzo wczesne powołanie Charkiewicza, który jest trenowany przez dobrze znanego hiszpańskiego użytkownika mickmacka. Zawodnika uznają za typowo podkoszowego, a ten rzekomy ruch odczytali za blef z mojej strony...tyle, że ja go powołałem na wcześniejszy mecz z Hong Kongiem ...

Niemcy byli zdecydowanie bardziej do ogrania. Zdecydowałem się na Inside Isolation, ponieważ zawodnicy którzy byli akurat w formie (choć niestety formy naszych kluczowych zawodników Raźny, Ciechana i Janochy były bardzo słabe) pasowali do tego, a poza tym (to nawet ważniejsze) spodziewałem się, że będą typować, a nie chciałem by nas gdzieś pocelowali. Jak sobie to przeliczyłem to uznałem, że powinno wystarczyć. Poza tym ich wcześniejszy mecz z Izraelem gdzie Izrael grał ISO i w dodatku chybił totalnie GDP inside, a oni zagrali swoje najmocniejsze Motion, a mimo to Izrael wygrał tylko mnie do tego ISO jeszcze bardziej zachęciło.

Po rozpoczęciu meczu okazało się zgodnie z przewidywaniami, że rzeczywiście typowali i spudłowali GDP, a wiec byliśmy w zdecydowanie lepszej sytuacji niż Izrael z nimi....a mimo to przegraliśmy Był to mecz o podtrzymanie realnych szans na półfinał.

Teraz to już tylko jakaś matematyka wyższa daje nam iluzoryczne szanse na medal...

Dużym rozczarowaniem jest dla mnie ten sezon bo władam w to wszystko naprawdę sporo wysiłku. Jak ktoś lubi gdybologię to można się pozastanawiać jak pięknie by było gdybyśmy wygrali choćby te dwa przegrane -1 mecze...ale to nie ma teraz większego sensu. Taki jest Buzzerbeater...po prostu.

Pozwólcie, że statysytki zawodników już sobie odpuszcze po tych przegranych meczach.

W poniedziałek Holandia na przełamanie.

From: Karlson

This Post:
22
316385.98 in reply to 316385.97
Date: 4/21/2023 6:56:21 AM
PGE Dębe
PLK
Overall Posts Rated:
4747
Second Team:
NieMogęMówić
No szkoda, w BB szczęście jest ważnym czynnikiem, a nam zdecydowanie w poprzednim i w tym sezonie nie dopisywało. Mam nadzieję, że w Twojej następnej kadencji będzie go trochę więcej


Advertisement