BuzzerBeater Forums

Srbija - III.1 > Сезона 41

Сезона 41

Set priority
Show messages by
This Post:
11
291806.89 in reply to 291806.1
Date: 2/16/2018 8:41:26 AM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
da li trenirate i kako vam ide?
kod mene onako... glavni igrac, mackic, je zaglavio, nikako da dobije up na unutrasnjoj odbrani, prvi pratilac, rebraca, ga je pretekao odavno, i ove nedlje je dobio up na unutrasnjoj odbrai i pored povrede :D treci je mlada nada koji, za sada, gura svoju pricu, prosecno vise nego up nedeljno, ali ove nedelje nista.

This Post:
00
291806.90 in reply to 291806.89
Date: 2/16/2018 9:46:09 AM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Ја тренирам 3 играча, Калапотакиса, Ругеира и Спалевића.
Прву двојицу да бих извукао зараду, а Спалевића да бих око њега касније, градио тим и развијао будуће играче.
Остале, ако се за и њих нађе простора или закаче неки ап.

Ове недеље апови су изостали, али генерално сам задовољан резултатима тренинга.

Мачкићу је тек 22. и високог је потенцијала. Стрпљења само, има још много и простора и времена за његов развој.
А ситуације, налик овој са Ребрачом, нису баш честе али се дешавају.

И код мене је Спалевић, крајем протекле сезоне, повређен зарадио ап у категорији скока.
Али пошто је наравно, претходно одиграо 48+ минута на тренингом обухваћеној позицији.

This Post:
00
291806.91 in reply to 291806.90
Date: 2/16/2018 3:19:58 PM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
pojasnio mi je atlas1 malo u vezi tih podskilova. vec sam znao za to, samo nisam mislio da to toliko utice. kaze da bi trebalo od 11 do 12 da skoci mnogo brze. videcu, nastavljam sa treningom unutrasnje odbrane, sigurno ce dok je mlad lakse savladavati te unutrasnje vestine. plan je da mu unutrasnja odbrana bude 15, ako ove sezone izadje na 13, to ce biti sjajno. sada je 10 i ima vec 4 pune nedelje treninga unutrasnje odbrane na C!!!
rebraca nema potencijal za dobrog igraca, a kako prati mackica, napunice se pre nego sto razvije sut na pozeljan nivo (skok sut preko 15 i sut iz daljine bar 12). da sada pocnem da mu radim na tome, i dodavanju, za dve sezone bi bio vrhunski igrac u svom potencijalu, ovako, videcemo na sta ce da se da do kraja.
i ovogodisnja akvizicija, milivoj vujin, treniram ga za U21. imam srece jer mackicu nij evise prioritet jedan na jedan, pa ce dobijati treninge odbrana uglavnom. do 21 godine bi trebalo da ima obe odbrane preko 12 (to je 5 up - ova spolja i 4 unutra); dodavanje mu je vec 8, a taman ce u njegovoj dvadesetoj godini, za dve sezone, i mackic poceti da radi na sutu i dodavanju, tako da ocekujem da se lagano useta u U21. trenutno je medju boljima po ukupnom broju skil - poena... rebraca je na startu imao 64 poena, a ovaj je posle pola sezone na 63, ali dobro.

This Post:
00
291806.92 in reply to 291806.91
Date: 2/16/2018 6:08:54 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Добро, лепо, свака част. :)

Можда би могао да покушаш са тренингом спољне одбране, ако већ толико дуго ишчекујеш напредак унутрашње.
Неретко се деси, да у сличним ситуацијама, играч добије апове у обе категорије.

Мада опет, млад је, високог потенцијала и намераваш и даље да га тренираш, тако да ти и није журба и фрка око ишчекивања на исти.

Ја о тим подскиловима не знам пуно..
Знам да постоје, примарни, секундарни и терцијални скилови и да тренинг једне категорије, у нижем интензитеу прате и остале. (секундарни и терцијални скилови)
Е сад, колики је процентуално тај однос између примарних и осталих скилова, верујем да је прилично сложена прича јер у пракси може зависити и зависи од мноштва различитих фактора.

Из непознавања сличне тематике и сам се раније фокусирао на тренинг крилних позиција.
Међутим, збирно се никада нисам трудио да идем на преко 115 укупног скила, јер ми се исто није уклапало у неке друге сегменте игре. Тек сада сам у прилици да се конкретније посветим тако нечем, мада ме интересовање поново разапиње на неке друге стране и склонији сам експериментисању са тренингом него озбиљној игри. :)

Добро ће ти обојица доћи касније, то је сигурно.
Генерално се играчи нижег потенцијала брже развијају, ваљда из разлога, што менаџерима не зине задњица, да и од њих праве "врхунска крила". :)

Ја сам се овог Спалевића ухватио бзв., распродавао сам тим прошле сезоне, па ми је он једини, био ту при руци, а узгред је и "Србин".
Сад не могу да дочекам да узме 21. и вратим се ономе што волим, тренингу крила.

У међувремену сам узео да сређујем економију и градим трећелигашку, "ол араунд" екипу. :)

Поз.

This Post:
11
291806.93 in reply to 291806.92
Date: 2/17/2018 2:50:19 AM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Soljna odbrana je prioritet, ali ideja je da ih zavrsim unutra dok su mladi, kasnije, zbog visine, tek nece dobijati up - ove unutra. A desava se kod bas mladih igraca da dobiju i po 3 - 4 up - a u jednoj nedelji, jer su im neke vestine bile blizu napretka pa im i to malo sto dobiju nekim drugim treningom bude dovoljno za up. Kod starijih se to skoro i ne desava.
O podskilovima, mislim, niko i ne zna puno. Uglavnom je to gomila pretpostavki, i svi su blizu istine, a kako to stvarno funkcionise... Ko ce ga znati :D
Mislim da se to popunjava u minutima, a igraci dobijaju "ceo paket". Dakle, kada igrac, na primer pot 7 i 18 godina, odigra 48 minuta na treniranoj poziciji, neka bude presing, dobija, na primer 50 poena, za drugih 48 minuta, dobija jos toliko i onda dobija up na spoljnoj odbrani. On je vec imao, na primer 43 poena za tu vestinu, dakle sada ima 143. Nekada nece odraditi 48 minuta, pa nece dobiti tih 50, nego 25, pa tu nedelju zavrsava ne sa 143+50, nego sa 143+25=168.E sad, skilovi koji su u vezi sa spoljnom odbranom "povuku" malo, on dobije jos neki poencic, pa to i ne bude po samo 50 za 48 minuta. U pocetku, dok za napredak nije potrebno mnogo, dobijaju up - ove sedmicno, jer im je, mozda, za napredak sa slab na nedovoljan potrebno 60 bodova, a kasnije, sa epski na magican, na primer, potrebno je 500 bodova.
Mislim da prodornost i tehnika vuku najvise sve vestine, a da su sutevi i odbrane, skok i blokiranje, dodatno povezani. Kod starijih igrace se desava da dobiju dva, ili vise up - ova, redje jer se ti "viskovi" koje donose podskilovi vremenom istrose, odnosno njihov uticaj oslabi. I verovatno, sto su bolji, sto su im vestine uravnotezenije, to vise uticu ti podskilovi... Mozda igrac od 18 godina dobija 100 poena, od 19, devedeset i tako redom sve manje dok ne dodju do nule, pa predju u minus i pocnu da gube.

This Post:
00
291806.94 in reply to 291806.93
Date: 2/17/2018 3:26:53 AM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Zaboravih trenera... I tu tek pocinje zavrzlama. Na sve ono sto sam pisao treba dodati, ili oduzeti, neki procenat koji zavisi od lvl trenera. Dakle, neka trener lvl5 obezbedjuje tih 50 bodova sedmicno, onda bi trebalo da lvl7 doda jos desetak procenata, a lvl3 da oduzme toliko (lvl7 za 48 minuta "daje igracu" 55 poena, a lvl3 45). Njihove specijalnosti menjaju taj odnos za par procenata, verovatno manje od 5.

This Post:
00
291806.95 in reply to 291806.94
Date: 2/17/2018 9:57:05 AM
Overall Posts Rated:
1515
Ja treniram 3 igraca. Gianfranco Ronchi, Patryk Dziubak i Gilles Duparc. Patryk ima pop up svake nedelje prakticno, Gilles svake 2, dok Giafranco ima 1 pop up za celu sezonu. Jel je imao neko takvih situacija? Jasno mi je da nizi od Patryka, ali 208 cm za unutrasnje skilove, ne bi trebalo da bude toliko sporo, zar ne?

This Post:
00
291806.96 in reply to 291806.93
Date: 2/17/2018 3:07:02 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Добар ти је пример, лепо си објаснио.

Фора је у томе да је немогуће, или изузетно-изузетно тешко доћи до прецизног алгоритма за развој играча.

Примера ради, можеш се оријентисати на развој само једног скила у оквиру тренинга играча произвољног потенцијала извученог на драфту под тренером такође произвољног потенцијала не би ли на тај начин покушао да испратиш развој примарних, секундарних, терцијалних и осталих скилова, тренингом истог.

И опет ни до каквих, прецизнијих формула не можеш доћи, јер и поред различитих потенцијала тренера и играча, играче је могуће тренирати и на 20+ скила, а рукији, иако тек изашли са драфта, у себи би већ могли садржати и поменуте под-скилове о којима говориш.

Већ приликом одабира жељеног смера развоја за свог рукија, менаџери се опредељују за сопствени алгоритам, на тај начин се додатно удаљавајући од природе и ближег одређења саме формуле, сводећи њену општост на студију случаја.

Подаци којима располажу скаути, неупоредиво су прецизнији и ближи одређењу општости алгоритма јер су засновани на статистичким прорачунима различитих, мање или више успешних, студија случаја.
Али,

Шта је са ситуацијама када КЦ/Ц-у желиш истренирати спољни шут?
Беку шут изнутра/скок,/додавање...?

Такви играчи нису баш чести данас, а могу бити изузетно корисни, и сјајно се уклопити и у неке другачије тактике, које тренутно, и не слове за баш тако популарне.. Зашто, мислим да је то питање за статистику. :)

Невезано од ове тематике, ја сам слушао и читао приче о некаквим "скривеним" скиловима и склоностима играча, колико су оне тачне и да ли су пре предмет зајебанције искуснијих менаџера него збиље, нисам се баш уверио.

This Post:
00
291806.97 in reply to 291806.95
Date: 2/17/2018 3:37:35 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Ништа превише нерегуларно.

Само 4 тренинга прошла су му за целу сеозону.

Прве, није испунио неопходну норму, а у међувремену си му једну тренинг недељу и прескочио.

Требао би да добије ап ове недеље, тј. ако у четвртак добије неопходну минутажу.

This Post:
00
291806.98 in reply to 291806.96
Date: 2/17/2018 4:02:14 PM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165

Невезано од ове тематике, ја сам слушао и читао приче о некаквим "скривеним" скиловима и склоностима играча, колико су оне тачне и да ли су пре предмет зајебанције искуснијих менаџера него збиље, нисам се баш уверио.


Primetio sam da je statistika mnogo bitnija od onoga sto pokazuju ove boje od crne do zelene. Imao sam igrace, a na tl sam ih se bas nagledao, koji nemaju ni 100ubs, a igraju savrseno. Ubacuju po preko 20 poena prosecno uz procente preko 50!!! Bez izgubljenih lopti, minimalno faulova po utakmici. Jedno vreme mi je statistika bila glavno merilo za kupovinu (onda sam se okrenuo stednji i starcima, pa od tada i nemam neke spec rezultate, a nisam ni ustedeo $$$).

This Post:
00
291806.99 in reply to 291806.95
Date: 2/17/2018 4:04:02 PM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Samo strpljivo. Negde je zapelo, ali proci ce, i pocece da dobija normalno up - ove... U proseku svake druge nedelje.

Advertisement