BuzzerBeater Forums

Βοήθεια – Ελληνικά > Παίκτης ..αυτός ο Άγνωστος

Παίκτης ..αυτός ο Άγνωστος

Set priority
Show messages by
This Post:
00
240809.10 in reply to 240809.9
Date: 4/30/2013 5:36:37 AM
Overall Posts Rated:
1313
δεν εχετε δικιο κυριε mamu. αν εγω μαζευω χρηματα χτιζω γηπεδο επι 3 συνεχομενες χρονιες και καθε χρονο ειμαι απλα ανταγωνιστικος σε σημειο ωστε να γεμιζει το γηπεδο μου, αν μια χρονια κανω την υπερβαση (για να ανεβω) και εχω ελαχιστα εσοδα δν μπορει να μου πει κανεις οτι ηταν λαθος το πλανο μου και οτι δν ειχα αναπτυξη.

νομιζω οτι ειναι πολυ φυσιολογικο αυτο που λεω.ολα ειναι σχετικα..

This Post:
00
240809.11 in reply to 240809.9
Date: 4/30/2013 5:48:21 AM
ΠΑΟΚ ΚΑΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ
IV.6
Overall Posts Rated:
663663
Θα συμφωνήσω και εγω μαζί σου ότι το να μην υπάρχει οικονομική ανάπτυξη είναι καταστροφικό για μια ομάδα ,αλλά πρόσεξε το πλάνο αφορά τις ομάδες που θέλουν να πρωταγωνιστήσουν και να ανεβούν κατηγορία. Αφορά τις ομάδες που προσπαθούν να επιβιώσουν και να δημιουργούν με προοδευτικό υγειές οικονομικό πλάνο, σε βαθος χρόνου, διοτι δεν είχαν την τύχη να μπουν στο παιχνίδι από την σεζον 3 για να έχουν αυτό το οικονομικό προβάδισμα που το εχουν ομαδες της 1ης κατηγορίας …!!!

Έπειτα το εγχείρημα με το σχόλιο ΄΄ισα βαρκα ισα πανια ΄΄ θα λάβει χώρα για μια μόνο οικονομική σεζον , την σεζον που θα αποφασίσει ο χρήστης να ανέβει κατηγορία .
Δεν ξεχνάμε φυσικά το μπονους ανόδου που ίσως ισορροπήσει την εβδομαδιαία χασούρα των ισως 20.000 που θα λαμβάναμε.

Πέραν τούτου με ομάδα έτοιμη στη 2η κατηγορία χωρίς ουσιαστικές προσθήκες και φυσικά στην 2η κατηγορία τα πράγματα είναι διαφορετικά και αποκτάς πλέον θετικό πρόσημο στα οικονομικά σου από την αρχή της σεζον που θα πλησιάζει ,εφόσον εχεις ένα κατάλληλο γήπεδο, τής 100.000 $ !!!!! : ))



From: fd97

This Post:
00
240809.12 in reply to 240809.11
Date: 4/30/2013 6:26:40 AM
Overall Posts Rated:
6262
Δεν ξερω τι λετε αλλα το κυπελλο ισως να ειναι κατι που σε βοηθαει παρα πολυ οικονομικα.Οποιοι εχουν βαθυ ροστερ μπορουν να βγαλουν πολλα χρηματα και απο το κυπελλο παραλληλα ομως να πηγαινει καλα στο πρωταθλημα για να γεμιζει το γηπεδο.
Δεν ειμαστε ολοι οικονομολογοι, αλλα μπορουμε να δουμε καποια πραγματα.
Το γηπεδο ειναι το παν, οπως και να το κανουμε.Χωρις αυτο δεν πας πουθενα κι ας εχεις "παιχταραδες"...
Το εχω ξαναπει εδω τα λεφτα κανουν την ομαδα οσο καλοι γνωστες ειμαστε σε θεμα τακτικων.Εγω εχω περασει ενα ναυαγιο λογω κακης διαχειρισης οικονομικων και πλεον δεν το σκεφτομαι να κανω υπερβασεις κλπ. Μεχρι εκει που μπορω..!

* Πρωτα τα οικονομικα και το γηπεδο και μετα χτισιμο ομαδας.Και αφου γινει το χτισιμο να υπαρχει καλο τυπικο εισοδημα πανω απο 30.000 για να υπαρχει αναπτυξη.Αυτο λεει η δικια μου εμπειρια!

This Post:
11
240809.14 in reply to 240809.11
Date: 4/30/2013 9:07:02 AM
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Θα πώ και εγώ την ταπεινή μου άποψη...!

Η πλειοψηφία των χρηστών δεν αντιλαμβάνεται την χρησιμότητα του γηπέδου και πώς μπορεί να μεγιστοποιηθεί το κέρδος τους κάθε σεζόν και εδώ μιλάμε για ρόστερ 320κ για 3η κατηγορία...?

Θεωρώ ότι με ρόστερ 320κ κάνεις πάρτυ σε 3η κατηγορία αρκεί να γνωρίζεις το παιχνίδι (τακτικές,διαχείρηση ενθουσιασμού,αγ.καταστάσεις κ.τ.λ..)...

Πολύ λίγες ομάδες αντέχουν στην 3η κατηγορία το ρόστερ αυτό αλλά και να το αντέχουν δεν σημαίνει ότι πρέπει να το έχουν...

Επόμενως εδώ έρχεται και το εξής ερώτημα... Το πόστ σε ποιούς ακριβώς αναφέρεται...?

Στους χρήστες εκείνους που είναι στην 3η και έχουν γήπεδο 5ης κατηγορίας ή σε αυτούς που έχουν το γήπεδο και δεν ξέρουν πώς να ανέβουν...?

Πιθανολογώ ότι ο χρήστης που έχει στο μυαλό του ένα υγιές οικονομικό πλάνο αντιλαμβάνεται και το πώς πρέπει να είναι το ρόστερ του μισθολογικά για να ανέβει κατηγορία...Από την άλλη ο χρήστης που έχει ακόμα 50 πλα'ι'να στην 3η κατηγορία δεν θα μπορέσει ποτέ να σηκώσει τους μισθούς αυτούς...Με λίγα λόγια χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ νομίζω ότι σε ένα έμπειρο χρήστη ή αν θές σε ένα καλό μανατζερ το πόστ αυτό δεν λέει και πολλά αλλά η αντίφαση προκύπτει στο ότι στο πόστ αυτό αναφέρεσαι αυσιαστηκά στους καλούς-έτοιμους για άνoδο μανατζερ...

Υγ:Μη θεωρηθεί το ποστ επιθετικό...Κουβέντα κάνουμε και εκφράζουμε απόψεις...!!! :-P

This Post:
11
240809.15 in reply to 240809.13
Date: 4/30/2013 10:08:04 AM
Overall Posts Rated:
6464
Πρόσεξε, δε λέω ότι δεν μπορείς να το κάνεις κι έτσι. Για μένα όμως παραμένει λάθος, γιατί δεν υπάρχει λόγος να κάνεις υπέρβαση για να ανέβεις κατηγορία. Κάθε οικονομική υπέρβαση που κάνει ένας μάνατζερ κάνει άμεσα αλλά και μακροπρόθεσμα κακό στην ομάδα του.

Μια άνοδος "πρέπει" να είναι η φυσική εξέλιξη της πρόοδου μιας ομάδας. Αν γίνεσαι κάθε χρόνο καλύτερος αγωνιστικά αλλά ταυτόχρονα και οικονομικά υγιής δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανέβεις κατηγορία. Και δε χρειάζονται ούτε σκιλσετ να προτείνουμε ούτε τίποτα.
;)


Προσεξτε αυτο που λεει ο μαμου,ειναι πολυ σημαντικο αλλα σχεδον κανεις δεν το κανει ;)

From: Getho
This Post:
11
240809.17 in reply to 240809.15
Date: 4/30/2013 10:55:49 AM
Overall Posts Rated:
162162
Το καλό με το παιχνίδι παιδες ειναι οτι σου δινει απειρες επιλογές...

Εχω δει ομάδες να πετυχαίνουν με πολλούς και διαφορους τρόπους οπότε υπάρχουν πολλοι δρομοι να ακολουθησει κανεις.. Σημασία εχει να το παίζει ο καθένας οπως αυτος το απολαμβάνει καλύτερα.. Άλλωστε τα παιχνίδια ειναι για να διασκεδάζουμε ;)




Just my 2 cents

This Post:
11
240809.19 in reply to 240809.14
Date: 4/30/2013 11:37:15 AM
ΠΑΟΚ ΚΑΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ
IV.6
Overall Posts Rated:
663663
Γουαααου ,σας ευχαριστώ παιδιά κυριολεκτικά ,αλλά οκ τι να λεμέ τώρα ,10 μέρες σχεδόν περάσανε από την δημιουργία αυτού του νήματος και ήμουν σκεπτικός από την μη συμμετοχή ..θεώρησα , ότι πλέον οι χρηστές δεν ασχολούνται με το φόρουμ και σήμερα βλέπω αυτήν την συμμετοχή οπότε φίλε μου kung flu τι να παρεξηγηθώ μην περνάει αυτό το μυαλό σου.(μάλλον θέλατε να μεστώσει το νήμα …να πάρει το καιρό του ….) : ))

Λοιπόν για τα ερώτημα τα σου νομίζω ότι οι απαντήσεις κρύβονται πίσω από την εισαγωγή του αρχικού παρθενικού μου ποστ ...αναφερομαι στους χρηστες που εχουν ένα στοιχειώδες οικονομικό πλάνο και δεν ξερόυν τι παίκτες να διαλέξουν ….!!!
Μην νομίζεις ότι ένας χρήστης που έχει στην 3η κατηγορία ένα γήπεδο 13.000 θέσεων και μια οικονομική ευρωστία μπορεί να διαλέξει άνετα και εύκολα καταλλήλους παίκτες . δεν είμαι μονό σίγουρος αλλά γνωρίζω ομάδες που ‘’ψάχνονται’’ αναφορικά με την επιλογή των παικτών ,μάλιστα έχουν στο παρελθόν πέσει στην λούμπα να αγοράσουν Και να ακριβοπληρώσουν στους μισθούς ντουκια και να πάνε χαμένοι οι κόποι τους …

Δεν πρέπει να τα θεωρούμε όλα δεδομένα

Advertisement