BuzzerBeater Forums

BB Hellas > [ΕΘΝΙΚΗ U21] Συζήτηση

[ΕΘΝΙΚΗ U21] Συζήτηση (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
124403.90 in reply to 124403.11
Date: 1/11/2010 1:25:37 PM
Overall Posts Rated:
1414
ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ?

This Post:
00
124403.91 in reply to 124403.90
Date: 1/11/2010 1:28:22 PM
MACEDONIANS
III.14
Overall Posts Rated:
241241
75-64 χανουμε.....ακομη 2,50 για το τελος

This Post:
00
124403.92 in reply to 124403.91
Date: 1/11/2010 2:24:50 PM
Overall Posts Rated:
1414
μιας και τονισε τονησε ο παναγιωτης γιαννακης ενα πραγμα για τους παικτες θα ηθελα να τονισω καποια πραγματα.Πρωτα απο ολα θεωτω τον γιαννη μεγαλο προπονητη και εμπειρο σε οτι αφορα την U21,απο κανεναν.ωστοσο δεν ειναι δικο του θεμα η αναπτυξη παικτων που πλεον δεν εχουν σωστη διαχειρηση(οι νεοι παικτες απο τους χρηστες)και ετσι ξεμενει η ελλαδα απο παικτες...και 2ον μπορει να υπαρχουν καλοι ελληνες νεαροι παικτες αλλα να μην ειναι στο ροστερ.Ωστοσο θεωρω οτι ειμαστε πολυ αδυναμη και προβλεψημη ομαδα δυστηχως ΦΕΤΟΣ

This Post:
00
124403.93 in reply to 124403.1
Date: 1/11/2010 3:15:48 PM
xorafa-4-
III.1
Overall Posts Rated:
9797
Ωραια συνεχίζουμε εδώ το θέμα της μικρής.Τετάρτη η Πέμπτη θα σας αναλύσω τι κάναμε αυτές τις σεζόν μέχρι τώρα(Για να υπάρχει ένας διάλογος).Το ευχάριστω είναι ότι έχουν προστεθεί νέοι χρήστες που παρακολουθούν το φόρουμ έτσι ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε καλύτερη δουλειά στην συνέχεια στο κομμάτι των Εθνικών ομάδων.
Το μόνο πράγμα που θα αναφέρω σήμερα είναι κάνω ότι μπορώ να έχει η ομάδα μας ένα υλικό που να δίνει την δυνατότητα για καλύτερες πορείες στο μέλλον.Αυτή την στιγμή το πρόβλημα μας είναι η περιφέρεια σε σκοράρισμα κ άμυνα,όπως κ χειρισμός -πάσα σε 21αρηδες που εις γνώσεις μου τους βάζω.Το χειρότερο πράγμα είναι να ξέρεις αλλά να μην μπορείς να κάνεις τίποτα.
Λοιπόν ότι κριτική θέλετε να κάνετε κανένα πρόβλημα από Τετάρτη τα ξαναλέμε...

From: GEORGE
This Post:
00
124403.94 in reply to 124403.93
Date: 1/11/2010 3:34:18 PM
Overall Posts Rated:
00
re paidia parakoloutho tin ethniki neon u21 epidi tou xronou thelo na valo ipopsifiotita gia neos proponitis. enas xristis eixe pei kai protinei oti [nea sezon tora einai eukairia na poulisoume olous tous psilous kai na paroume kalous souter gia trekse kai soutare i mixani eunoei tous paiktes pou paizoun perifereiaka. opote ama kaname mia pentada kai vazame ston sf to ergaleio na exei per.amina ribs kai esot amina kai o kavala edeine entoli se enan na proponei mono sout me alma kai emvelia den tha itan kalitero gia na paizoume periferiaka sistimata]

oso gia to thema u21 pisteuo pos oi italoi pou eida oloi exoun parei ena italiko talento kai to proponoun pisteuo den einai kalo gia tis omades alla kalo tha itan na paroume enan paikti elina talento oxi kseno.

This Post:
00
124403.95 in reply to 124403.94
Date: 1/11/2010 3:40:33 PM
Overall Posts Rated:
1414
παιδια ξερετε ποιο ειναι το προβλημα οτι οι περισσοτερες ελληνικες ομαδες πονταρουν σε ξενους 23-30 ετων παικτες χωρις να κατσουν κατω 2-3 σεζον στην ιδια κατηγορια να βγαλουν ενα παικταρα και να τον μεταπουλησουν και θα βγουνε κερδισμενες...αυτο δε το κανουν πολλοι.Εγω θεωρω τον ευατο μου εναν απο αυτους διοτι ας ρωτησουν ολοι δυο σεζον τωρα στην ιν53 προπωνω τον καζατζη και το ξερει ο γιαννης ποιο πολλοι απο ολους....

Message deleted
This Post:
00
124403.97 in reply to 124403.95
Date: 1/11/2010 6:09:07 PM
Athens Lions
III.1
Overall Posts Rated:
1313
Mias kai ton proponeis den ton bazeis kai ligo ligotero na ftiaksei kai to game shape tou?

Message deleted
This Post:
00
124403.99 in reply to 124403.1
Date: 1/13/2010 7:10:03 AM
xorafa-4-
III.1
Overall Posts Rated:
9797
Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Δυστηχώς αλλιώς είχα στο μυαλό μου τα πράγματα όταν ανέλαβα πριν 3 σεζόν κ αλλιώς μου ήρθανε.Θα κάνω μία ανάλυση για τον τρόπο οργάνωσης που έκανα στην θητεία μου μιας κ δεν θα ξανακατέβω στις επόμενες εκλογές.
1.Θέματα τακτικής:

Την πρώτη σεζόν είχα μία μέρα την εβδομάδα επικοινωνία με όλα τα παιδιά μέσω μσν.Αυτό δεν προχώρησε μιας κ όπως είναι φυσικό ο καθένας μας έχει διαφορετικές τακτικές στο μυαλό του.Ηταν δύσκολο για εμένα να καταλήξω κάπου.Ηταν μία προσπάθεια πάντως να ξεκινήσουμε να δώσουμε ζωή στο κομμάτι της εθνικής.
Κριτκές για τα αποτελέσματα δέχτηκα πολλές αλλά κανένας δεν έστειλε μήνυμα να μου πει αυτό είσαι λάθος κ να ανταλλάξουμε απόψεις.Εδω υπάρχει κ ο εγωισμός γιατί να σου πω αυτά που ξέρω να γίνεις μάγκας εσύ.Εντάξει όλα καλοδεχούμενα αλλά αφού ξέρεις τα πάντα γιατί δεν αναλαμβάνεις την ομάδα να γίνεις εσύ πρώτος μάγκας?(Αυτό πάει γενικά έτσι)Εκτος του Rotondo που θέλησε μετά να βοηθάει την Εθνική(θα ήθελα να τον ευχαριστήσω κιόλας) Ηθελα να πλαισιωθεί η εθνική από 2-3 έμπειρους χρήστες ώστε να έχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέσμα σε θέματα τακτικής.Ετσι νομίζω ότι είναι το ιδανικότερο για την Εθνική.


2.Ντραφτ:
Εδω θέλει πάρα πολύ δουλειά για τον προπονητή με την βοήθεια των χρηστών όμως.Εδω μπορούνε άνετα νεόι χρήστες να βοηθήσουν την εθνική να βρούμε τους ιδανικότερους για το μέλλον.
Σε σύντομο χρονικό διάστημα είχα από τα παιδιά τις λίστες με τους παίχτες που ήθελα.
Επίσης έβαλα 2 χρήστες να παρακολουθάνε την λίστα μεταγραφών ώστε εάν υπάρχει κάποιος καλός παίχτης να ενημερώνομαι άμμεσα να μην το πάρει ξένος χρήστης.Ευχαριστώ τα παιδιά για την καλή τους δουλειά balan1987 k thimiostoklis.
Εδω τα πράγματα ήταν δύσκολα.Εκανα μία επιλογή από 18αρηδες δυστηχώς τουλάχιστον το 1/5 ήταν σε μποτάκια ομάδες.Κάποιοι χρήστες βιαζόταν να πουλήσουν από την πρώτη ημέρα τα ντραφτ έτσι χάνονται πάλι πολλοί παίχτες.Βέβαια όταν πάει ένας παίχτης σε ξένη ομάδα δεν πάει να πει ότι τελείωσε.Είχα έρθει σε επικονωνία να κερδίσω τους ξένους χρήστες με επιτυχία θα έλεγα αλλά όταν οι παίχτες πήγανε 20 δεν τους ήθελαν γιατί ήθελαν να πάρουν παίχτες για την χώρα τους π.χ GM Damena έφτιαχνε τον δώνη κ τον παράτησε να πάρει πορτογάλλο.
Εδώ για καλύτερη λειτουργεία θα ήταν να συνεχιστεί η λίστα μεταγραφών κ να γράψουμε ανοιχτά ποιος χρήστης θέλει να έχει στην άκρη 1,5-2μ ώστε να πάρει έναν 18αρη την νέα σεζόν ,να τον δουλέψει αποκλειστηκά για την Εθνική.
Νομίζω 10 χρήστες αν μαζευτούμε μία παρέα ρε παιδιά να έχουμε κ μείς τα ντουβάρια μας.Να ξέρετε κάτι ότι η εμπειρία υπάρχει ώστε να έχουμε λιγότερούς μισθούς με σωστά σκιλς...
Εδώ πρέπει 2 χρήστες να βοηθήσουν τον προπονητή να αναλάβουν τους 18-19αρηδες κ να υπάρχει συνεργασία για την καλύτερη δυνατή εξέλιξη τους...
ΜΕΓΆΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΑ 2-10 ΟΜΑΔΩΝ ΑΠΟ ΧΡΗΣΤΕΣ ΑΦΟΣΙΩΘΗΤΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΧΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΣΑΜΠΑ ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΑΣ...
Αυτή την στιγμή έχουμε ένα υλικό με καλά στοιχεία σε τομείς που πονούσαμε όπως αντοχή- χειρισμό -πάσα αλλά είναι 20αρηδες.

This Post:
00
124403.100 in reply to 124403.99
Date: 1/13/2010 7:11:26 AM
xorafa-4-
III.1
Overall Posts Rated:
9797
Τμήμα σκάουτινγκ:
Θα είναι υπεύθυνοι για την κατασκοπεία των αντιπάλων ομάδων στην διάρκεια του τουρνουά, θα υπάρχει καταγραφή στοιχείων του αντιπάλου.(παίχτες, συστήματα).Εδώ πήγαμε καλά θα έλεγα.Η τελική απόφαση το σύστημα που θα κατεβάσει θα είναι του προπονητή μιας κ αυτός έχει την τελική ευθύνη.Εδω πρέπει ο προπονητής να βάλει παιδιά που να έχει συχνή επικοινωνία είτε με τηλέφωνο είτε με μσν.

Επίσης με 2-3 διαγωνισμούς που έκανα προσπάθησα να φέρω ακόμα περισσότερο χρήστες κοντά στην ομάδα μας.
Ευχάριστο είναι ότι πολλά παιδιά μπαίνουν πλέον στο φόρουμ συμμετέχουν ενεργά κ υπάρχει ενδιαφέρον για την ΕΘνική.Αρα μπορούμε κάλλιστα πιστέυω να βρεθούνε 6-10 παιδιά κ να πούμε πάμε να κάνουμε κάτι καλό για αυτό το κομμάτι που αγαπήσαμε.Εμπειρία στο να τρόπο να φτιάξουμε καλούς παίχτες υπάρχει όρεξη κ διάθεση να υπάρχει .
Αυτά ήταν λίγα πράγματα από εμένα αυτά προσπάθησα να κάνω δεν ξέρω πόσο τελικά τα κατάφερα η όχι.Από θέμα αποτελεσμάτων πάντως δεν είμαι ευχαριστημένος εγώ ο ίδιος.
Να ξέρετε κάτι πάντως η εθνική είναι όλων μας.Αυτό που έγινε στις εκλογές ήταν απίστευτο.Βρέθηκα κ εγώ εκτεθειμένος σε κλίκες.Εμείς κ εσείς αυτοί κ οι άλλοι.Η μόνη κλίκα να ξέρετε είναι η γυναίκα μου κ η κορούλα μου.Τίποτα παραπάνω Ημουν ανοιχτός για όλους.

Δεν είδα κανένα χρήστη που να θέλει να αναλάβει να γράψει κάποια πράγματα τι θα κάνει.Παρακάτω μπορείτε να γράψετε ότι θέλετε που μπορούμε να κάνουμε η κριτική σε αυτά που έκανα.Είναι η τελευταια φορά που γράφω για αυτό το κομμάτι ελπίζω να διαβαστεί από όλους.Αν τελικά αυτή η προσπάθεια φίλε Panagioth Giannakh θεωρείς ότι έκανα την ομάδα Ουγκάντα ευχαριστώ να είσαι καλά.Επίσης γαι τους χρήστες που γράφουν κοούτς βάλε κ εμένα κ εμένα κ εμενα ...θα ήθελα να αναφέρω ότι μήνυμα δεν έχω χρόνο δεν πρέπει να στέλνουν.Η μπαίνεις σε ένα κομμάτι η όχι...
Φίλε Cajjabar νομίζω θα διαπίστωσες δεν χρειάζονται πολλές ώρες δουλειάς μόνο.Χρειάζεται άρση του εγωισμού κ μυαλό να κρίνουμε σωστά τους ανθρώπους.

Τελειώνοντας θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που με έχουν βοηθήσει όλο αυτό το διάστημα στις δουλειές που τους έχω αναθέσει.Θα συνεχίσω την δουλεια μαζί με τον green monster k takis15 να αφήσω όσο το δυνατόν καλύτερο υλικό στο επόμενο προπονητή.
Θα κρατήσω τις ευχάριστες στιγμές που πέρασα σαν προπονητής .Θα βοηθήσω κ εγώ με την ομάδα μου με έναν παίχτη που πήρα για το μέλλον της Εθνικής.Θα χαρω ιδιαίτερα να δω 100-200 ποστ σε αυτό το θέμα ....

Καλη συνέχεια Ελλαδάρα ........

Last edited by kavala44 at 1/13/2010 7:14:24 AM

Advertisement