BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek debaty

[NT] Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
148681.91 in reply to 148681.90
Date: 6/30/2010 4:09:07 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
1. Jak oceniasz swój miniony sezon, co było przyczyną takiego miejsca?
Idąc do II ligi wiedziałem, że będzie ciężko się utrzymać. Awansowałem głównie po to żeby odżyć finansowo. Owszem po cichu liczyłem na utrzymanie i walczyłem do końca. Nie udało się i to na pewno nie jest na plus…choć uważam, że w kilku meczach całkiem dobrze się zaprezentowałem. Co było przyczyną spadku? Tak jak pisałem w mowie wyborczej głównie postawiłem na trening Węgrzyna i przez sporą część sezonu trenowałem go na nietypowej dla niego pozycji PG. To było spore osłabienie mojej ekipy. Poza tym dysponowałem bardzo wąskim składem jak na II ligę. To też jest efekt trzymania w składzie Węgrzyna, którego pensja stanowiła 2/5 całej kasy wydawanej na pensje moich graczy. Płacąc takie pieniądze jednemu graczowi nie miałem możliwości zatrudnić więcej graczy, a 5-ciu zawodników mogących powalczyć na II ligowych parkietach to jednak trochę mało. Jednym słowem kadra mojego zespołu była nie przygotowana na II ligę, ale awansując tam doskonale o tym wiedziałem. Dlatego też nie oceniam tego sezonu źle. Te 7 zwycięstw odniesionych na parkietach II ligi są dla mnie całkiem niezłym wynikiem…a utrzymanie na pewno byłoby dla mnie dużym sukcesem. Było blisko;-)

2. Mecze w których zaskoczyłeś taktycznie przeciwnika ?
Żeby móc zaskoczyć przeciwnika trzeba mieć czym;-) W minionym sezonie mówiąc szczerze nie bardzo miałem czym zaskoczyć rywala i praktycznie do każdego meczu podchodziłem w roli skazanego na porażkę. Tam gdzie się dało starałem się walczyć i mogę powiedzieć, że było kilka dobrych meczów w moim wykonaniu. Śmiało mogę stwierdzić, ze rywale nie spodziewali się aż takiego oporu. Np. tutaj 2079288. Taktycznie nie bardzo mogłem kogokolwiek zaskoczyć więc starałem się zaskakiwać w inny sposób;-) W tych meczach rywale na pewno byli zaskoczeni (20792851), (20792938) Cóż zwycięstwa po CT, ale jak nie można wygrywać normalnie to trzeba szukać inaczej punktów;-) Nie było łatwo ale ostatecznie ciężko zdobytymi zwycięstwami udało się wywalczyć baraże.
Najlepiej rozegrane taktycznie mecze grałem jeszcze w III lidze. W zasadzie wszystkie mecze finałowe były bardzo udane. Najlepszy był chyba ostatni 3 mecz o awans do II lig. (20271610)

3. Jak wpłynie ewentualna wygrana, na prowadzenie klubu?
Nie sądzę, żeby wygrana w wyborach coś zmieniła. Dalej będę trenował Węgrzyna i mam nadzieję wrócę szybko do II ligi:)

4. Mecze, które zagrałeś słabo taktycznie?
Wspominałem o barażach i mam do siebie odrobinę żalu, że w ostatnim meczu zagrałem mtm zamiast 3-2. Gdyby było 3-2 to bym pewnie wygrał. Rywal cały sezon atakował konsekwentnie z obwodu, czasami grał Princeton Przestraszył mnie trochę BO w drugim meczu barażowym i myśląc tez o tym Princetonie zaryzykowałem mtm uznając, że może wystarczy nawet na jego Motion. Pomyliłem się. To ten mecz (22706724).

5. Znając, a nawet współtworząc zaplecze kadry - jakie taktyki będziesz preferował w meczach reprezentacji?
Taktyka głównie zależeć będzie od przeciwnika. Z mocnymi ekipami, a z takim z całą pewnością przyjdzie nam mierzyć się w ME, będę raczej zwalniać tempo tym bardziej, że nasz RB nie powala . Myślę, że powinna nam pasować taktyka Princeton. Do tej pory w NT graliśmy nią bardzo rzadko, a moim zdaniem pasuje ona do graczy jakimi dysponujemy.


Last edited by kozlik4 at 6/30/2010 4:14:18 PM

From: Jax

This Post:
00
148681.92 in reply to 148681.89
Date: 6/30/2010 4:09:41 PM
Overall Posts Rated:
773773
Jeżeli chcesz dopiero takiego podkoszowca stworzyć czyli lepszego i tańszego , to czym zamierzasz grać teraz ??? Jeżeli są kandydaci do stworzenia takiego podkoszowego to na jakim etapie tego tworzenia jesteśmy ?? Powijaki , czy etap bliski końcowi ?? I ilu takich kandydatów jest ?

This Post:
00
148681.93 in reply to 148681.91
Date: 6/30/2010 4:11:33 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
6. W jakim miejscu w Twojej opinii jest nasza reprezentacja? Co jest wg Ciebie przyczyną braku medali na MŚ ?
Uważam, że nasza ekipa jest w tym momencie typowym średniakiem. Ani tak dobra żeby nas się bano, ani tak słaba żeby pękać przed kimś:) Czyli mówiąc obrazowo nie powinniśmy dostać łomotu od takiej ekipy jak np. Czechy, a w pojedynku z takimi ekipami jak Hiszpania, Francja, Niemcy, Włosi, czy Chiny potrzebujemy sporo szczęścia żeby wygrać;-) Dlaczego tak jest? Ponieważ nasi zawodnicy nie są trenowani po U-21, albo nie są trenowani tak jakbyśmy sobie tego życzyli…albo inaczej: tych którzy dalej trenują jest zbyt mało. W wielu przypadkach brakuje po prostu potencjału. Na to dlaczego nie są trenowani, lub nie są trenowani tak jakbyśmy chcieli składa się wiele spraw. Między innymi brak transferowania młodych graczy do najwyższych lig i zatrzymanie treningu ze względów finansowych. Na to, że nie przechodzą do klubów z wyższych lig z kolei, składa się niechęć do rozstawania się ze swoimi wychowankami + ewentualnie zbyt wysokie oczekiwania finansowe z jednej strony, niechęć do kupowania polskich zawodników z drugiej strony. Na tą niechęć do kupowania też wpływa wiele spraw np. zbyt wysokie oczekiwania finansowe dotychczasowych właścicieli, zbyt duże pensje, zbyt mało rozwinięte boki itp.;-) Także jak widać problem jest dość złożony:)

W ogóle ostatni rocznik prowadzony w U-21 przez vinniego_jonesa jest dość wyjątkowy, ponieważ jest w nim wyjątkowo dużo zawodników z fajnym potencjałem w kontekście NT. Do tej pory był z tym problem. Gdybym miał powiedzieć dlaczego Ci z najlepszym potencjałem gdzieś po drodze giną to wydaje mi się, że jest to po części efekt mało wyedukowanej w realiach BB społeczności z najniższych lig. Scaut tak w jednej chwili nie wytłumaczy wszystkiego. Tego jest naprawdę dużo: finanse, formy, ustawianie składu, trening, rozbudowa hali…a w niektórych przypadkach powiedzenie raz o tych sprawach to o wiele za mało. W efekcie coś nie zaskoczy, pojawi się jakiś problem np. natury finansowej i zawodnicy się wykruszają. Według mnie scaut powinien być tylko do pomocy i jego rola powinna skupiać się jedynie na podpowiedziach, odpowiednim ukierunkowaniu. Rozwiązaniem jest edukowanie społeczności. Dlatego według mnie im więcej podejmiemy prób edukowania społeczności tym lepiej…i ja podczas swojej kadencji będę chciał to robić:) Jak bardzo będzie działo się coś w tym kierunku, to zależy od tego czy będą chętni żeby mi w tym pomagać. Jak wspomniałem w mowie wyborczej obiecuję wprowadzić konkurs, który będzie przeznaczony dla lig III-V i mówiąc w skrócie będzie polegał na pilnowaniu formy.

7. Twój cel to zdobycie MŚ czy miejsce w pierwszej trójce?
Mój cel to rozwijanie zawodników po U-21 i budowanie silnej ekipy na przyszłość. Jak uda się awansować do MŚ to będę bardzo szczęśliwy. Na medale przyjdzie mam nadzieję jeszcze czas.

8. Dlaczego obwodowi gracze powinni trenować skille podkoszowe?
Ponieważ to nie podbija im pensji, a jest przydatne. RB przydaje się każdemu zawodnikowi, natomiast IS jest bardzo przydatne przy ataku pod kosz. Z resztą wszystkie nazwijmy to boczne sille pomagają w zdobywaniu punktów w momencie kiedy taktycznie mecz nie ułożył się najlepiej. Samo IS w zasadzie nie wiele daje obwodowym ale w połączeniu z DV jest już bardzo groźne. Z reszta osobiście bardzo lubię obwodowych potrafiących wejść pod kosz i wykończyć akcję, ponieważ centrzy zazwyczaj nie mają odpowiedniego SB i przy próbie wejścia pod kosz takiego obwodowego, bardzo często faulują:)

9. Co sądzisz o obustronnych PIC-ach (umawianych), będziesz z tego korzystał?
Nie mam nic przeciwko…ale bardzo ostrożnie. Zdecyduję się na umawianego PIC-a tylko jeśli i tak będę chciał zagrać TiE. Jeśli mecz będzie miał o czymś decydować i nie będę miał przekonania żeby zagrać TiE, na pewno nie będę ryzykował. Nie chciałbym przegrać jakiegoś ważnego meczu i później tłumaczyć się, że ktoś nie dotrzymał słowa.

This Post:
00
148681.94 in reply to 148681.93
Date: 6/30/2010 4:12:08 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
10. Co sądzisz o tym iż taktyki obwodowe są skuteczniejsze? Co wg Ciebie jest tego przyczyną?
Popularność taktyk obwodowych jest według mnie spowodowana wieloma czynnikami. Po pierwsze wysokie pensje podkoszowych…a dlaczego są to taktyki skuteczniejsze? Ponieważ zawodnikom obwodowym łatwiej jest wypracować sobie pozycję rzutową niż zawodnikowi podkoszowemu. Zawodnik podkoszowy musi dostać piłkę żeby z niej coś zrobić lub ewentualnie sam ją sobie wywalczyć na tablicach. Do tego trzeba bardzo dobrych zawodników rozprowadzających piłkę (dużej płynności). Generalnie po prostu nie ma dobrych zawodników do skutecznej gry pod kosz i dlatego taktyki te zawodzą. Wystarczy popatrzeć na zawodników jacy pojawiają się na TL-u. Rzadko można tam spotkać jakiegoś PG, czy SG do LI, czy LP. Z drugiej strony za takiego zawodnika nie wiele można dostać więc się nawet nie dziwię, że ich nie ma. W reprezentacji też nie ma takich zawodników. Tworzy się zawodników bardzo podobnych, lub nawet identycznych. Jest taki schemat, że jak już ktoś bierze się za trening obwodowego to zaczyna od rzutów i obrony bo to najszybciej daje efekty w postaci wyników. PS zostawia się na koniec i zazwyczaj w efekcie brakuje na to czasu i dochodzi się do wniosku, że tyle ile jest wystarczy. O treningu IS dla SG, czy PG nawet nie mówię;-) Ja startuję po to aby zawodnicy do gry pod kosz się u nas pojawili. Tak jak pisałem w mowie wyborczej, będę się starał robić zawodników usposobionych do konkretnych taktyk. Nie chciałbym tworzyć zawodników „bliźniaków”, choć na pewno zawodnicy na zmianę, czy w razie jakieś kontuzji o podobnym rozkładzie skilli będą potrzebni.

11. Czy znasz jakieś języki obce?
Całkiem dobrze radzę sobie z angielskim:) Ale kto go dzisiaj nie zna;-)

This Post:
00
148681.95 in reply to 148681.87
Date: 6/30/2010 4:15:13 PM
Fragmin Team
III.7
Overall Posts Rated:
11191119
No już nie chciałem się znęcać i nic nie odpowiadałem:) Powodzenia w nowej lidze!

Się nie mogłem powstrzymać.... :) Dzięki - będę walczył :)

From: kozlik4

To: Jax
This Post:
00
148681.96 in reply to 148681.82
Date: 6/30/2010 4:24:54 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
1. Co zamierzasz zrobić z zawodnikami z wielkimi pensjami ? ( Wiśniewski i jemu podobni ) coś tam słychać było ze źródełko powoli wysycha .
Na stan dzisiejszy nie ma lepszych. Z resztą jeśli BB-cy nic nie zrobią z pensjami podkoszowych to ten problem będzie wieczny. Gracz z pensją 150k, nawet z fajnymi bokami nie da rady na C. Mimo wielu niechętnych głosów odnośnie farm nie widzę lepszego rozwiązania i będę chciał im szukać nowych "źródeł".

2 Czy zamierzasz grać zawodnikami typu Strojnowski ?? (6844050) Jeśli tak to dlaczego jeśli nie to też prosiłbym o uzasadnienie ?? Akurat jest na TL-u to sobie można popatrzeć :-)

Nie ponieważ byłby on tylko uzupełnieniem składu w mojej reprezentacji i mógłby w niej wystąpić jedynie w roli rezerwowego. W takiej sytuacji wolałbym dać szansę gry na rezerwie młodym zawodnikom po U-21, którzy będą się dalej rozwijać.

Last edited by kozlik4 at 6/30/2010 4:25:10 PM

This Post:
00
148681.97 in reply to 148681.76
Date: 6/30/2010 4:45:57 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Jak oceniasz obecnego pracę obecnego selekcjonera NT? Jakie popełniał błędy i co zrobisz by je za swojej kadencji wyeliminować?

Jestem pewny, że robił wszystko co w jego mocy. Trzeba przyznać, że przez ten czas udało mu się rozwinąć kilku graczy. Poza tym na duży plus trzeba mu zaliczyć zmiany jakie zrobił w bazach zawodników, które znacząco ułatwiły pracę scautom (mi na pewno:D). Miał trochę pecha bo po U-21 wychodziło w tym okresie mało zawodników z odpowiednim potencjałem, a Ci którzy mieli potencjał przepadali jak np. Gątalski. Nie było chętnych do kupowania tych zawodników w Polsce. Ci, którzy chcieli sprzedać czasami też dyktowali zaporowe ceny. Możliwe, że trochę brakowało Mr.Presidentowi pomysłu jak z tym walczyć. Na pewno nie było mu łatwo, a wiem że bardzo chciał. Jeśli mam porównywać dwie kadencje to chyba mimo tego słynnego błędu jaki popełnił w sezonie 9 grając TiE w meczu ME z Izraelem (mecz ten zadecydował o tym, że trafiliśmy do trudniejszej grupy w kolejne rundzie ME), bardziej podobała mi się jego pierwsza kadencja. W drugiej zabrakło mi u niego chyba najbardziej motywacji. Pod koniec mam wrażenie, że odpuścił z zaangażowaniem, z którego był do tej pory bardzo znany, a mecze NT cieszyły się coraz mniejszą popularnością...na co po części miały też wpływ mecze i emocje w U-21, które rozgrywały się o podobnej porze. Mimo wszystko uważam, że mógł zrobić trochę więcej w końcówce swoich rządów;-)

This Post:
00
148681.98 in reply to 148681.90
Date: 6/30/2010 5:14:49 PM
Overall Posts Rated:
2121
Stworzyć to nie znaczy od 0 do bohatera tylko załatać, polepszyć, dodać coś gdzieś. Trudno mówić o tym jeśli nie widzi się zawodników będących w bazie. Głównie skupić się na podaniach, kozlowaniu i wejsciu pod kosz. Trudno mówić o rozkładzie skili bo nie wiem jacy sa zawodnicy w bazie. Jest to do wykonania, może za sezon nie uda się odprawić JW ale trzeba już o tym myśleć.
Na oku nikogo nie mam, ale mam nadzieje, że bazy z zawodnikami mi udostępnisz:)

From: Dejvidd
This Post:
00
148681.99 in reply to 148681.97
Date: 6/30/2010 5:20:55 PM
Overall Posts Rated:
188188
@m4ti_: Nie będę się powtarzał, ale interesuje mnie Twoja odpowiedź na pytanie Jaxa ;)

Poza tym, o ile dobrze pamiętam, piszesz o 'SF i PF z prawdziwego zdarzenia'. Jak taki zawodnik miałby wyglądać?


I to samo pytanie w sumie do kozlika4 i reszty kandydatów, którzy będą mieli zamiar się wypowiedzieć ;)

From: m4ti_

To: Jax
This Post:
00
148681.100 in reply to 148681.92
Date: 6/30/2010 5:22:39 PM
Overall Posts Rated:
2121
Na etapie projektu. Umówmy się Wiśnia wkońcu trafi do bota i będzie lipa, trzeba coś lepszego wymyślić abyśmy mieli coś lepszego do zaoferowania.
To jest projekt, marzenie a zarazem konieczność aby coś takiego spróbować stworzyć. Przeglądnąłem na szybko bazy na Gmailu i jest tam kilku którym mogło by się udać.

This Post:
00
148681.101 in reply to 148681.98
Date: 6/30/2010 5:27:33 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Przekażę Ci wszystko co będziesz chciał ;) Oczywiście związanego z kadrą i BB ;)
To zadanie jest ambitne ale jeśli mam być szczery to cholernie trudne do zrealizowania... Rzekłbym nawet, że nie do zrealizowania w 2 sezony... Ciężko będzie znaleźć managera C z pensją powiedzmy 180-250 tys i namówić go by trenował mu podania czy kozłowanie...
No ale obym się mylił i oby Ci się udało :)

Advertisement