BuzzerBeater Forums

Magyarország - I.1 > Bajnoki

Favorite Folders

Bajnoki (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Precki

This Post:
00
3833.922 in reply to 3833.919
Date: 10/20/2009 3:52:27 PM
Dombó KC
II.4
Overall Posts Rated:
1818
Ezt nem hiszem el ... Nem olyan régen még ritkák voltak az 5M körüli igazolások, most meg tessék ... Bevezették újra ezt a retired rendszert is, de egyelőre semmi eredményét nem látom, pedig most már legalább egy kicsit meg kéne mutatkozzon.

From: Precki

This Post:
00
3833.923 in reply to 3833.921
Date: 10/20/2009 4:00:17 PM
Dombó KC
II.4
Overall Posts Rated:
1818
Ja, én meg Havasit 7M-ért. :-)

From: Arsene

This Post:
00
3833.924 in reply to 3833.923
Date: 10/20/2009 4:12:51 PM
Overall Posts Rated:
00
Az Egri Ágyúsok kiárusít pár értékes játékost! Ha valaki viszi ennyiért akkor hajrá! Remélem amúgy nem jár feljelentés az ilyen tulzo igazolásokért!

From: Precki

This Post:
00
3833.925 in reply to 3833.924
Date: 10/20/2009 4:29:54 PM
Dombó KC
II.4
Overall Posts Rated:
1818
Szerintem jelenleg nincs olyan, hogy túlzó igazolás, mivel nagyon sok van belőlük, így relatíve nem is túlzó már. (Pedig aztán az. :-))
Kíváncsi leszek kit visznek el tőled ezekért az árakért.

From: Nimitz

This Post:
00
3833.926 in reply to 3833.919
Date: 10/20/2009 6:36:51 PM
Overall Posts Rated:
77
Á feladom! Takátsy 7,5 milla! Pffff
Kész. Nem tudom mi lesz így de ez nagyon felborítja a játék képét.


Hát felettéb furcsa kellemes meglepetés.
De úgy értékelem a helyzet az ,h inflálódik pénz ,a fiatallabbaknál már korábban lehetett látni ,de evvel az igazolással számomra is bebizonyosodott. És ez leginkább az elmúlt fél szezonba csúcsosodott ki. Egy Takátsynál picivel jobb guardot ,bár egy évvel idősebb volt csak fele ennyiért vittek el.
Szerintem sokat nyomott a latban,h válogatott és úgy néz ki megérte beletuszakolni azt a plusz outdefet. Erre én se számítottam.
Ettől függetlenűl kéne vki edzhető manó a helyére ,de ott se túl vidámak az árak. Szóval ezt is vedd számításba.
Ettől függetlenűl úgy éreztem Takátsyt félre edzettem kicsit,most értékeljem át a helyzetet?
A következő guardomat nem akartam ennyire kiegyensúlyozottra,de most gondolkodom.
Amúgy nehéz szívvel váltam meg tőle ,de ha már a kezdetektől edzettem ,akkor ez megfelelő vigaszdíj.
ui.: azt vajon lehet tudni hány magyar játékos kelt el nála drágábban?
ui.2: itt sok kérdés van evvel a pénzes dologgal. Beszélgessünk róla ,ki mit gondol!

From: Precki

This Post:
00
3833.927 in reply to 3833.926
Date: 10/20/2009 6:57:32 PM
Dombó KC
II.4
Overall Posts Rated:
1818
Lehet, hogy a fejlesztőknek nem kéne annyit variálniuk a pénzügyi dolgokon. Tudom, hogy a személyzetes dolgoggal és most a retired játékosokkal is az a cél, hogy kivonjanak egy kis pénzt a játékból, s ezáltal csökkentsék az árakat, de úgy tűnik ez nem nagyon akar bejönni. Talán az lenne a legjobb, ha nem lenne ezen a téren ilyen sok változás szezonról-szezonra és akkor talán idővel stagnálódnának az árak is. A régebbi játékosoknak (köztük nekem is) természetesen furcsák a 6-7 milliós árak, de ezek a csillagos égig nem nöhetnek. Most, hogy elméletileg a közeljövőben csökkennek majd az árak (legalábbis ez a terv), sokan úgy gondolják, hogy inkább most válnak meg a játékosaiktól és erre az időszakra tesznek félre pénzt. Viszont akkor később megint az lesz a helyzet, hogy a csapatoknál sok a pénz és egymást überelik a licitekkel, szóval nem nagyon fog változni semmi. Ha most hagynának mindent úgy, ahogy van, akkor idővel mindenki megszokná, hogy ezek az árak és a csapatok tudnának tervezni. Azonban, ha folyamatosan változnak a pénzügyi dolgok, minden kiszámíthatatlan lesz.
Összegezve az én véleményem az, hogy nem a magas árakkal van baj, hanem azzal, hogy senki sem számított arra, hogy ez fog történni, így tervezni sem lehetett.

From: Arsene

This Post:
00
3833.928 in reply to 3833.927
Date: 10/21/2009 5:20:02 AM
Overall Posts Rated:
00
EZ így van ahogy mondod! Én nem szándékoztam megválni a kulcsjátékosoktol de ha ennyiért elviszik akkor hajrá!

Nem tudom mi vezetett ehhez! Egyáltalán azt nem értem hogy honnan lett ennyi pénze néhány csapatnak. Eladtak 2 játékost hogy vehessenek 1 et? Egyszerűen nem értem! Logikátlan az egész rendszer.

From: Precki

This Post:
00
3833.929 in reply to 3833.928
Date: 10/21/2009 5:42:37 AM
Dombó KC
II.4
Overall Posts Rated:
1818
Szerintem itt az volt a gond, hogy a BB-k beleavatkoztak a növekvő piaci árakba ...
Ugye egyre több lett a csapat, így az árak is szép lassan növekedtek. Ekkor kitalálták ezt a személyzetes dolgot, hogy folyamatosan nő a fizetésük az edzőknek, menedzsereknek, orvosoknak. Ezáltal megpróbáltak kivonni pénzt a játékból. Emellett viszont a jegyárakból már nem vontak le bizonyos %-ot, így gyakorlatilag nagy változás nem volt. Csupán annyi, hogy néhányan próbálhattak trükközni ez idő alatt az árakkal. (Magas áron eladták a játékosaikat, később olcsóbban vettek hasonlókat és ez idő alatt a fizetésüket sem kellett ugye fizetni, ami megint plussz bevétel.) Tehát lényegében teljesen teljesen kiszámíthatatlanná vált a piac, volt aki tudott ügyeskedni a pénzével, volt aki nem. Akiknek sikerült azok nagy előnyre tettek szert. Később viszont pont ők tornászták fel az árakat, mikor egymást licitálták túl ...
Ezt a drágulási folyamatot szerintem visszafordítani már nem lehet, maximum lassítani, esetleg megállítani, de utóbbit sem könnyű. Úgy gondolom nem kéne ebbe a dologba beleavatkozni, mert - mint már mondtam - a végtelenségig nem emelkedhetnek az árak. El kell fogadni, hogy ezek az árak ... ez van.
Mikor jelentősebben elkezdtek emelkedni az árak, eleinte furcsa volt, hogy 3,5-4M alatt nem igazán lehet kapni ütőképes játékost, de aztán mindenki kénytelen volt elfogadni. Ha most csökkennének is az árak (elméletben), akkor is sokakban még az lenne, hogy ennyi egy jó játékos ára, ezért ennyit meg is adna érte ... én így gondolom.
A kulcsjátékosaimat én csak azért, hogy most jó pénzt kapjak értük, nem adnám el, mert úgy vélem, hogy ez a folyamat már nem fordul vissza, ergo olcsóbban nem nagyon fogok kapni hasonló játékost.

From: vendabal

This Post:
00
3833.930 in reply to 3833.929
Date: 10/21/2009 7:45:54 AM
Májköldzsordön
II.1
Overall Posts Rated:
175175
Second Team:
Babszinyúl

Mikor jelentősebben elkezdtek emelkedni az árak, eleinte furcsa volt, hogy 3,5-4M alatt nem igazán lehet kapni ütőképes játékost, de aztán mindenki kénytelen volt elfogadni. Ha most csökkennének is az árak (elméletben), akkor is sokakban még az lenne, hogy ennyi egy jó játékos ára, ezért ennyit meg is adna érte ... én így gondolom.
A kulcsjátékosaimat én csak azért, hogy most jó pénzt kapjak értük, nem adnám el, mert úgy vélem, hogy ez a folyamat már nem fordul vissza, ergo olcsóbban nem nagyon fogok kapni hasonló játékost.


Szerintem igazad vagyon.

HUNGARY!
This Post:
00
3833.931 in reply to 3833.930
Date: 10/21/2009 8:23:00 AM
Spartak Vodka
III.6
Overall Posts Rated:
00
De azt azért vegyétek figyelembe, hogy régen nem volt túl sok játékos aki egy licitet el tudott volna vinni mondjuk 5 millióig. Sok a pénz és még több lesz, főleg a magasabb osztályokban. az osztályunk fele folyamatosan bővíti a stadionját, ami nagy valószínűséggel azt jelenti, hogy telt házak vannak. Ez még több bevételt generál. A free agentekkel megpróbálták, hogy az így felgyülemlett pénzt "többfelé" lehessen elkölteni, de szemmel láthatóan nincs annyi free agent amennyi ehhez kellene. Tegyük fel, hogy volt 5 menedzser aki meg akarta venni Takátsyt. Nyilván ha lett volna a piacon 3-4 Takátsy szintű játékos, nem 7 millióért mentek volna el, hanem mondjuk 4-5 között.

This Post:
00
3833.932 in reply to 3833.931
Date: 10/21/2009 8:48:39 AM
Overall Posts Rated:
77
Egyetértek a fentebb leírtakkal,meg a korábban szólókéval is.
Csak még annyit tegyünk hozzá,h egy 21 éves manóval próbáltam az edzés helyet pótolni (mert ugye Takátsy-t nem lehet v legalább is nem könnyű :) ) és 2,5-ig gondoltam elmegyek érte ,de licitelgetés közben úgy döntöttem kell nekem ez a manó amíg nem lesz nagyon irreális az ára,ha már ez nem az ,mert du elutazom pár napra és ahogy nézegettem a piacot amúgy is neces dolog most ez a vásárolgatás. Mindegy a lényeg,h 2.8 lett a vége. És ez nem kevés ,akkor sem ,ha azt veszem,h a főskilljeinek átlaga 11.
Egyébként ezt az eladás-vétel dolgot párhuzamba kell nézni. Úgy értem, h amennyiért eladok ,abból hogy tudok új edzhető játékost venni és erősíteni a csapatot és ezek után lehet értékelni ,h vmi drága vagy nem drága. Erre írtam,h igazából elcsúsztak a dimenziók. A fiatal is drágább lett meg a rutinos is drágább lett. Ergo inflálódás van.
Ettől függetlenűl ,ha vki jó ritmusban vett ,akkor nagyot kaszálhat(ott).
De ezt még lehet boncolgatni.

Advertisement