BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > U21 Milli Takım

U21 Milli Takım (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: 19bjk03
This Post:
44
290828.954 in reply to 290828.953
Date: 8/30/2023 5:25:10 AM
BES!KTAS
II.3
Overall Posts Rated:
9595
Hocam benim tahminim xertz hocamın tepkisi geliboluspor hocamın haklı çıkmaktan yoruldum demesine olmuş.
Ben de belli bir oranda xertz hocama katılıyorum. Evet böyle bir hata veya suistimal ile geçen sezon daha ilerilere gidebilecekken U-21 milli takım elendi ama şunun da altını çizmek lazım ki uzun zamandır U-21 milli takımda olmayan bir oyuncu yetiştirme geleneği kazandırıldı. Hatta tahmin ediyorum ki tayanç hocam da bu geleneğin devamı olacağı ve düzeni bildiği için takımın başına açık ara oy farkıyla getirildi.
Amerikalıya bence de fazla eleştiri yapılmadı. Eğer bizden birisi böyle bir yerde kadro çıkarmasaydı herhalde bazı kullanıcı arkadaşlar ettikleri küfürler sebebiyle oyundan uzaklaştırılmış olurlardı :)
Neyse yine boş ve fazla konuştuk. Herkese iyi oyunlar.

This Post:
00
290828.955 in reply to 290828.951
Date: 8/30/2023 6:15:21 AM
Tekirdağ Spor
III.2
Overall Posts Rated:
2222
Hocam bir hoca özelinde belirttim ırkçılığı, daha öncesinde çok defa sırf Türk değil diye yaptığı yorumlar ve kabalıklar eğer silinmediyse hala forumlarda mevcuttur. Forumdaki herkesi kastetmedim asla, herkesin aynı düşüncede olmadığını da biliyorum. Bir hocamın da dediği gibi aynı hatanın 2 kere yapılması kesinlikle kabul edilemez. Fakat oyuncu yetiştirme açısından da benim gördüğüm sürede hiç bu kadar düzgün bir sistemi olmamıştı hiçbir hocanın. Umarım Tayanç hocamın döneminde her açıdan en iyi dönemlerimizi yaşarız.

From: Honnete

To: Alp
This Post:
11
290828.956 in reply to 290828.946
Date: 8/30/2023 2:37:22 PM
Biraderler
II.1
Overall Posts Rated:
9191
Second Team:
Küçük Biraderler
Hocam ben de Elbruz Tecen'in sahibiydim, Vefa ile eşit belki bir tık üstte olmasına rağmen o da kadroya anca son maçta girecekti ki o da mümkün olmadı. Vefa'yı kullanmak da pek mümkün değildi zaten, kadroda olmaması normal. Ecnebide iş olmadığını vs ağır ithamlar. Hatalar yapıldı (ki bence fazla acemice bir hataydı), karşılığı da verildi. Hata yapmanın da "ecnebilikle" alakası yok. Göz göre göre ırkçı ithamlarda bulunmayın.

From: Caveman

This Post:
00
290828.957 in reply to 290828.950
Date: 8/30/2023 2:42:37 PM
Mağara Adamları BK
II.2
Overall Posts Rated:
6262

Fakat burada sapla samanı ayırmak gerekiyor. Bu problemi baz alarak yapılan ırkçılıklar ve pozitif milliyetçilikleri doğru bulmuyorum. Uymamız gereken şey liyakattir, işini doğru yapan kişi doğru yaptığı müddetçe desteklenmelidir. İşler yolunda gitmediği an birilerini suçlamak ve bağırıp çağırıp kötülemek en kolayıdır. Önemli olan gidişatı mantık çerçevesinde değerlendirip aksiyon almaktan geçer.

Önemli olan milliyetler değil yapılan iştir, hepimiz buna odaklanmalıyız diye düşünüyorum.

+1

To: Bora
This Post:
22
290828.958 in reply to 290828.953
Date: 8/30/2023 2:44:23 PM
Biraderler
II.1
Overall Posts Rated:
9191
Second Team:
Küçük Biraderler
Hocam, " bu ecnebi de iş olmadığını.. Hıyar herif, gider ayakta kazık atmış..". Bakın şu ithamları tamamen yabancılığını vurgulayarak yapmış bu ırkçılıktır. Onun dışında taktik vermeyi unutan koç mu olur vs vs istendiği kadar dalgası geçilir, acemiliğine vurgu yapılır fakat sürekli Amerikalı olması üzerinden "ecnebi" vs gibi küçümseyici laflar belirtilerek eleştirilirse bu ırkçılıktır. İnsan sevgisi ile de alakası yok Xertz hocamın söylediğinin. Zaten yabancı olmasa bizden biri olsa "hıyar" diyemeyeceğini de hepimiz biliyoruz. Yarın öbür gün X milli takımının başına Türk birisi geçer "Türk'tü zaten ne bekliyorsunuz bundan" derler bu da ırkçılıktır. Futbolculara atılmadık alet edavat, edilmedik küfür kalmıyor umurlarında değil, ama muz atıldığı zaman hüngür hüngür sahadan çıkıyor en deli olanı bile. O yüzden böyle şeyleri hafife almayınız, insan sevgisi önemlidir.

From: Caveman

This Post:
11
290828.960 in reply to 290828.959
Date: 8/30/2023 3:00:56 PM
Mağara Adamları BK
II.2
Overall Posts Rated:
6262
Elbruz tecen mi dedim ben hocam, ismini hatırlamadığım sezon sonu satışta gördüğüm bir oyuncudan bahsediyorum. Ve bu oyuncuya milli maçlarda görev verildiğini hatırlıyorum. Diğer konu ise "ecnebi" sözünden ırkçılık ifadesi çıkartma yeteneğinize hayran kaldım doğrusu. Halbuki "hıyar" diye açıkça belirtmiştim oradan yürüseydiniz keşke. Bizim orada hıyarlık yapana hıyar, yabancı uyruklu insanlara da ecnebi derler(.)

Elbette hıyarlık yapana hıyar, yabancı uyruklu insanlara da ecnebi denir...

Ama birine "ecnebi hıyar" denirse, orada ecnebiliğine vurgu yapılmış olur.

Türk birine "Türk hıyar" demediğimize göre, kimseye "ecnebi hıyar" da diyemeyiz - ki çok iyi biliyoruz ki Honnete'nin de dediği gibi bu forumda Türk bir kullanıcıya hıyar diyemezsiniz, derseniz de bu cezayla sonuçlanır -.

Oldukça basit...

Last edited by Caveman at 8/30/2023 3:01:16 PM

This Post:
00
290828.961 in reply to 290828.959
Date: 8/30/2023 3:16:05 PM
Biraderler
II.1
Overall Posts Rated:
9191
Second Team:
Küçük Biraderler
hocam Elbruz dediniz demedim, Elbruz bile oynayamadı dedim, ki Vefa'nın kadroda olmayışı da o yetenek setinden ötürü normaldi. Bu konuda bir haksızlık yok açıkça belirteyim. Irkçılık da sadece insanların ten rengi üzerinden yapılan bir ayrımcılık değildir. Bir insanın yanlışını veya hatasını ecnebiliği üzerinden bu şekilde dile getirmek de ırkçılıktır. Söylemlerinizi hangi içgüdü ile oluşturduğunuzu kavrayabildiğimi düşünüyorum. Hıyar inanın gayet masum kaldı yanında ona hiç değinmeye gerek duymadım o yüzden.

Last edited by Honnete at 8/30/2023 3:17:33 PM

This Post:
00
290828.963 in reply to 290828.962
Date: 8/30/2023 3:39:11 PM
Biraderler
II.1
Overall Posts Rated:
9191
Second Team:
Küçük Biraderler
Hocam bana günümüz hastalığı vs vs gibi kelamlarla gelmeyin. Tam tersi günümüz Türkiye hastalığı insanların ırkçı söylemlerinin farkında olmaması. Çoğu insan gibi sizin de ırkçılığın ne olduğunu tam olarak bildiğinizi düşünmüyorum. Bizim buralar dediğiniz için söylüyorum, yetiştiğiniz ortam veya kültür söylediklerinizi ırkçılık olarak algılamanıza müsaade etmiyor olabilir, ama inanın böyle. Bu mesajları da sizi üzmek veya saldırgan bir tutumla hırpalamak için değil; tam tersi, siz başkasına tatsız ve nefret söylemine yakın ithamlarda bulunduğunuz için yazıyorum. Emin olun başka bir ülkede çalıştığınızda, olumlu olumsuz tüm yaptıklarınızın yabancılığınız vurgulanarak ele alınmasını istemezsiniz. Bundan sonra da konunun uzayıp forumun konudan sapmaması için bu konuyu kendimce burada kapatıyorum. Saygılarımla Alp hocam.

Advertisement