BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > U21 Milli Takım

U21 Milli Takım (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Honnete

To: Alp
This Post:
00
290828.963 in reply to 290828.962
Date: 8/30/2023 3:39:11 PM
Biraderler
II.1
Overall Posts Rated:
9191
Second Team:
Küçük Biraderler
Hocam bana günümüz hastalığı vs vs gibi kelamlarla gelmeyin. Tam tersi günümüz Türkiye hastalığı insanların ırkçı söylemlerinin farkında olmaması. Çoğu insan gibi sizin de ırkçılığın ne olduğunu tam olarak bildiğinizi düşünmüyorum. Bizim buralar dediğiniz için söylüyorum, yetiştiğiniz ortam veya kültür söylediklerinizi ırkçılık olarak algılamanıza müsaade etmiyor olabilir, ama inanın böyle. Bu mesajları da sizi üzmek veya saldırgan bir tutumla hırpalamak için değil; tam tersi, siz başkasına tatsız ve nefret söylemine yakın ithamlarda bulunduğunuz için yazıyorum. Emin olun başka bir ülkede çalıştığınızda, olumlu olumsuz tüm yaptıklarınızın yabancılığınız vurgulanarak ele alınmasını istemezsiniz. Bundan sonra da konunun uzayıp forumun konudan sapmaması için bu konuyu kendimce burada kapatıyorum. Saygılarımla Alp hocam.

This Post:
11
290828.967 in reply to 290828.966
Date: 8/30/2023 5:13:39 PM
Manhattan Warriors
II.1
Overall Posts Rated:
2121
Olay çok ama çok saçma bir şekilde uzatılmış resmen. Ecnebi sözcüğünün anlamına bakarsanız aşağılayıcı bir anlamı olmadığını çıkarabilirsiniz heralde. Ayrıca bunu sarf eden de bu şekilde kullanmadığını belirtiyor. Günümüz hastalığı bence gereksiz duyar kasmaya çalışmak olabilir. Zira günümüz siyasetçileri de bunu kendinden olmayanların kelimelerini cımbızlayarak yapıyorlar. Tüm olayları geneliyle değerlendirmek lazım. Ve burasıda bunu tartışacak yer değil diye düşünüyorum.

From: Tayanç
This Post:
11
290828.968 in reply to 290828.967
Date: 9/1/2023 3:02:45 PM
Mavi Bayrak SK
III.8
Overall Posts Rated:
8888
Second Team:
Mavi Bayrak İdmanyurdu
Merhabalar,

Takımın durumu ile alakalı bu güncellemeyi bu kadar geç yaptığım için öncelikle özür dilerim. Fakat tüm yaş gruplarını kontrol edip database hazırlamam düşündüğümden uzun sürdü. Buna odaklandığım içinde kadroya yönelik tam bir hazırlık yapamadım. Bir aday kadromuz oluşmuş durumda, sadece bir kaç oyuncunun elenmesiyle nihai formuna ulaşması gerekiyor.

Önümüzdeki maç hakkında konuşmamız gerekir ise;

Bu sezon ilk resmi maçımıza Ermenistan karşısında çıkacağız. İnaktif sayılabilinilecek ülkelerden biri olduğundan dolayı pek bir derin kadroyu sahip değiller. Rölantide geçirip kendi seviyemizi ölçeceğimiz bir maç olacağını söylebilirim.

Grubumuz hakkında kısa bir kesit yapmak gerekir ise açık ara favori İspanya olarak görünmekte ve Azerbeycan, Ermenistan haricindeki takımların hemen hemen birbirlerine diş geçirebilecek durumda takımları olduklarını düşünüyorum. (Bulgaristan'ın hali hazırda kadrosu bulunmamakta gerçi.)

Şu an daha ayrıntılı ve net bir açıklamaya yapamıyorum. Kusura bakmayın. Yarın gün sonuna kadar kadronun durumunu halledip, daha ayrıntılı bir şekilde sizinle iletişim kurmayı planlamaktayım.

Sağlıklı günler dilerim..

This Post:
33
290828.969 in reply to 290828.968
Date: 9/4/2023 1:22:42 PM
Mavi Bayrak SK
III.8
Overall Posts Rated:
8888
Second Team:
Mavi Bayrak İdmanyurdu
Bugün Avrupa Şampiyonası'nda ilk maçımızı Ermenistan'a karşı 133-120'lik skor ile kazandık. (71126)

Daha kolay geçmemiz gereken bir sınavdı. Gerek benim tecrübesizliğim ve taktiksel hatalarımdan dolayı oldukça stres dolu ve gel gitli bir maç oldu ne yazık ki. Benim için rakibe karşı tutum açısından oldukça büyük bir ders oldu. Bu aşamadan sonra daha dikkatli hareket etmeyi planlıyorum.

Maça bakacak olursak da Zühtü, Ferdi ve Mustafa'nın üstün hücum performansı bize bu zorlu geceden galibiyeti getirmenin anahtarı oldu. Tunç'ta kenardan gelerek 11 dakika gibi kısa sürede 15 sayı ile bir ciddi katkı sağladı.

Eksiklerimizi ve yanlışlarımızı görme adına kendim için büyük bir ders oldu. İlk sınavımda bu denli zorlanmanın vermiş olduğunu his ile sizlere bir sonraki maçlarda böyle taktiksel hatalara maruz bırakmamayı amaçlamaktayım.

Zorlu grubumuza kötü bir başlangıç yaptık, bir sonraki maçımız bana göre grubun favorisi İspanya'ya karşı. İlerleyen günlerde görüşmek dileğiyle..

Saygılarımla

Last edited by Tayanç at 9/4/2023 1:23:23 PM

This Post:
00
290828.970 in reply to 290828.969
Date: 9/4/2023 1:40:58 PM
r1card0
TBL
Overall Posts Rated:
246246
İlk maça galibiyetle başladık, tebrikler.

Neyse ki kazasız bitti, olabilir risk almanda da olmuyor bazen. Hücum artılarını cebe koyup devam etmek lazım.

İspanya son U21 Dünya Şampiyonu, bir detay vereyim teknik ekipte 8 kişi çalışıyorlar. Gerçekteki gibi organizeler.

Kolay bir maç olmayacağı aşikar, başaılar diliyorum şimdiden.

This Post:
22
290828.971 in reply to 290828.970
Date: 9/4/2023 4:54:20 PM
Biraderler
II.1
Overall Posts Rated:
9191
Second Team:
Küçük Biraderler
Hocam öncelikle size de tebrikler galibiyetinizden ötürü. Mesajınıza istinaden grupla ve takımla ilgili fikirlerimi paylaşmak istiyorum. Grubumuzun "orta sıra" takımlarının diğerlerine nazaran güçlü olduğunu düşünüyorum. 2.lik için en net rakibimiz Portekiz olarak gözükse de, Estonya ve Ukrayna'nın da, özellikle Portekiz'e karşı isteklilik avantajı yaratmalarının muhtemel olduğunu düşününce, işlerin karışacağı tek grubun bizimki olması muhtemel. Diğer gruplar ilk 2 açısından daha net gözüküyor. Açıkçası tüm bu hesaplamalara girmemin sebebi de kadromuzu geçen sezonlara kıyasla zayıf görmem. Son 5 sezonun en zayıf 2 kadrosundan birisine sahibiz başlangıç olarak. Özellikle kısa rotasyonumuz benzer oyunculardan oluşuyor, fark yaratacak olanları da bazı özelliklerde geride ( bu yüzden sahipleriyle iletişimdeyiz.). Sizden ricamız, geçen sezonlarda yaşadığımız form sorununa karşı oyuncu sahipleri olarak haftalık dakikalara dikkat etmeniz, eğer ekonominiz elveriyorsa takımınızda spor psikoloğu bulundurmanız da önemli bir nokta. Kadroya önümüzdeki birkaç gün içinde 3 oyuncu daha ekleyerek ana kadro iskeletini oluşturmuş olacağız. Askerliğim sebebiyle Bulgaristan maçına kadar buralarda olamayacağım. Dönüşte güzel bir tablo görmek ve devamını getirmek üzere.

This Post:
00
290828.972 in reply to 290828.970
Date: 9/5/2023 7:17:30 AM
Manhattan Warriors
II.1
Overall Posts Rated:
2121
Öncelikle tebrikler hocam. Umarım daha iyi oluruz. İspanyanın 8 kişilik ekiple çalıştığını bilmiyordum. Başarı tesadüf değil her zaman ki gibi.

This Post:
00
290828.973 in reply to 290828.11
Date: 9/11/2023 1:47:32 AM
Mavi Bayrak SK
III.8
Overall Posts Rated:
8888
Second Team:
Mavi Bayrak İdmanyurdu
Merhabalar,

Bu haftaki maçımız grubumuz favorisi olan ve geçen yılın U21 Dünya şampiyonasını kazanmış olan İspanya. Bizim adımıza zor bir karşılaşma olacak. Kağıt üzerinde bizden bi tık iyi durumda görünüyorlar. Şansımız az olsada elimizden geleni deneyeceğiz.

Kadroya eklemeyi düşündüğümüz 3 oyuncu daha vardı. Ne yazık ki biri sakatlandığı öbürüde form sorunları yaşadığından kaynaklı sadece Necati Ekmel'i(51315932) şu an kadroya eklebilmiş bulunmaktayız.

Maç Türkiye saati ile 18:30'da.

Saygılarımla..

Last edited by Tayanç at 9/11/2023 1:48:09 AM

Advertisement