BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Transfery

[U21] Transfery (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Jax

This Post:
00
138252.979 in reply to 138252.978
Date: 10/13/2010 9:07:31 AM
Overall Posts Rated:
773773
chyba nie można ale mucha8 albo zapomniał albo o tym jeszcze nie wie

From: mucha8

To: Jax
This Post:
00
138252.980 in reply to 138252.979
Date: 10/13/2010 9:58:39 AM
Overall Posts Rated:
1919
wie wie...
Nom ale Panowie ja nie widzę problemów w umieszczaniu linka do nich. Chcę aby kolesie znaleźli odpowiedni dom do treningu, a tak jak kolega od Banana zauważył nie wszystkim chce się wpisywać po imieniu i nazwisku.

From: B.B.King

This Post:
00
138252.981 in reply to 138252.980
Date: 10/13/2010 10:07:43 AM
Overall Posts Rated:
12061206
kto to jest ten Nom?

A co do podawania to podawaj pensje, potencjał, wiek - ewentualnie narodowość i domyślną pozycję..
Skilli i playerid nie można - więc trzeba to obejść, tak żeby moderator był syty i forumowicz cały.
Podawania pensji, potencjału, wieku, itd nigdy nie zabronią, bo są to skille oficjalnie widoczne dla wszystkich, więc spokojnie można o nich rozmawiać.
A podanie dokładnej pensji, wieku i potencjału już w zasadzie wystarcza, żeby sprawnie namierzyć zawodnika na TL-u. Zwykle będzie jeden taki zawodnik. A gdyby dziwnym trafem znalazłu się dwóch, to nie powinno być problemem ze domyśleniem się o kogo chodzi.

From: Galfin

This Post:
00
138252.982 in reply to 138252.981
Date: 10/13/2010 11:26:41 AM
Overall Posts Rated:
1313
A wg mnie lepiej jest podawac link. Duzo mniej klikania, naprawde jak ktos ma wpisywac recznie kilka czy kilkanascie imion i nazwisk moze sie odechciec. Przeciez to skauci czy uzytkownicy daja tutaj namiary na grajkow a nie ich wlasciciele.

From: B.B.King

This Post:
11
138252.983 in reply to 138252.982
Date: 10/13/2010 12:08:38 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Jasne, że lepiej. Tyle że linków nie można. I dupa zbita ;-)
Takie ustalili reguły więc trzeba sobie radzić w ramach tych reguł.
Wpisanie pensji jako przedziału w szukajce na TL-u jest wg mnie dosyć sprawne.
A gdy mówisz o kilkunastu imionach to najprawdopodobniej nie chcesz kupić (a na pewno nie chcesz większości z tych zawodników) tylko chcesz sobie popatrzeć.

From: ozi90
This Post:
00
138252.984 in reply to 138252.982
Date: 10/13/2010 12:10:54 PM
Overall Posts Rated:
6363
To nie rozumiem czegoś, można podawać imię i nazwisko, a numeru ID lub linka już nie? To bez sensu w takim razie takie zasady :D

This Post:
00
138252.985 in reply to 138252.983
Date: 10/13/2010 12:18:40 PM
Overall Posts Rated:
2121
Jasne, że lepiej. Tyle że linków nie można. I dupa zbita ;-)

Przypomnij sobie po którym zamieszaniu do tego doszło...

Inna sprawa, że nie wyobrażam sobie żeby podawanie jedynie pensji, potencjału danych grajków miało być skuteczne. Jeśli czasem problemem jest wpisanie imienia i nazwiska to co dopiero przegląd LT nawet poprzez widełki pensji.
A odnośnie tematu:
Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupieniem SG do treningu pod kadre niech pisze do mnie BB@ to prześlę aktualnie wystawionych, i ewentualnie tych którzy być może zostaną wystawieni. Oczywiście mowa o tych z obecnego draftu.


Last edited by Lucas Scott at 10/13/2010 12:51:41 PM

This Post:
00
138252.986 in reply to 138252.985
Date: 10/13/2010 12:44:49 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Przy nazwisku łatwiej o literówki, poza tym (wg mnie) tamta szukajka jest trudniej dostępna. O wiele częściej używa się TL-u i to jest dla mnie dosyć naturalne. Inna sprawa, że ja po prostu przy robieniu baz po prostu nawet nie patrzę na nazwiska tylko zawsze sortowałem je po cyferkach (często po pensji) i taka ustaliła się u mnie kolej rzeczy i nie wyobrażam innej ;-)

Przypomnij sobie po którym zamieszaniu do tego doszło...
Reklamować nie można niby od zawsze, tylko różnie było z przymykaniem na to oko przez funkcyjnych.

Nie wiem dokładnie o które zamieszanie Ci chodzi, ale ja raczej nigdy nie bylem zamieszany w reklamowanie zawodników na forum...

Natomiast jeśli wiążesz to z jakimś innym zamieszeniem, to mogę się domyślać, że pewnie z tym, które wynikało z hipokryzji i mentalności Kalego niektórych userów. Wymienianie się skillami pomiędzy polskimi userami BB ma miejsce od niepamiętnych czasów, na długo przed tym nim Ty czy ja zaczęliśmy grać. Nawet mistrzowie gry uczestniczyli bądź w tym uczestniczą... a przecież GM-y coś tam trochę na regułach BB raczej się znają... (listy draftu pomagam robić od bodajże trzech sezonów, a widzę, że skautem 19-latków jest GM, więc te listy w zeszłym sezonie musiał łykać aż miło).
A nagle okazuje się, że to grzech gdy ktoś ukraść Kalemu krowa (albo znać skille Kallego) a dobry uczynek, gdy Kali komuś ukraść krowa (poznać jego skille) ;-)

From: B.B.King

This Post:
00
138252.987 in reply to 138252.984
Date: 10/13/2010 12:46:22 PM
Overall Posts Rated:
12061206
To nie rozumiem czegoś, można podawać imię i nazwisko, a numeru ID lub linka już nie? To bez sensu w takim razie takie zasady :D
Wg mnie to trochę nielogiczne, może niedopatrzenie lub celowa furtka, bo imię i nazwisko to są dane identyfikacyjne. No ale nie doszukuj się w tym logiki ;-)

This Post:
00
138252.988 in reply to 138252.986
Date: 10/13/2010 1:02:41 PM
Overall Posts Rated:
2121
Przy nazwisku łatwiej o literówki, poza tym (wg mnie) tamta szukajka jest trudniej dostępna. O wiele częściej używa się TL-u i to jest dla mnie dosyć naturalne. Inna sprawa, że ja po prostu przy robieniu baz po prostu nawet nie patrzę na nazwiska tylko zawsze sortowałem je po cyferkach (często po pensji) i taka ustaliła się u mnie kolej rzeczy i nie wyobrażam innej ;-)

No prawdę powiedziawszy ja także w tej chwili patrzę już tylko przez pryzmat "cyferek" ale większość graczy, których suma zawodników z jakimi mają do czynienia nie przekracza 20 patrzy raczej przez pryzmat nazwiska więc śmiem wątpić, że będą mieli chęci na taką zabawę.

Natomiast jeśli wiążesz to z jakimś innym zamieszeniem, to mogę się domyślać, że pewnie z tym, które wynikało z hipokryzji i mentalności Kalego niektórych userów.

Tak dokładnie o te zamieszanie mi chodzi.

Wymienianie się skillami pomiędzy polskimi userami BB ma miejsce od niepamiętnych czasów, na długo przed tym nim Ty czy ja zaczęliśmy grać. Nawet mistrzowie gry uczestniczyli bądź w tym uczestniczą... a przecież GM-y coś tam trochę na regułach BB raczej się znają... (listy draftu pomagam robić od bodajże trzech sezonów, a widzę, że skautem 19-latków jest GM, więc te listy w zeszłym sezonie musiał łykać aż miło).
A nagle okazuje się, że to grzech gdy ktoś ukraść Kalemu krowa (albo znać skille Kallego) a dobry uczynek, gdy Kali komuś ukraść krowa (poznać jego skille) ;-)

Tylko widzisz dopóki coś takiego dzieje się poza kulisami to wszystko jest ok - bo co bardziej kumaci wiedzą o tym ale masy nie mogą się burzyć i ta błoga niewiedza jest dla nich ok. Gorzej jak nagle znajdzie się taki, który chce burzyć system (owszem zły i niesprawiedliwy system) ale nie mając pomysłu na stworzenie nowego lepszego - a tak się skończyło w tym przypadku. Bo reasumując, ten proceder zwany "wymienianiem się skilami" zapewne dalej ma miejsce, a stracili na tym jedynie scouci, którzy muszą się teraz bawić w kruczki prawne znacznie mniej skuteczne niż to było wcześniej.
Poszedł offtop ale czasem nawet offtop jest pozyteczny.

Last edited by Lucas Scott at 10/13/2010 1:04:05 PM

Advertisement