BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Transfery

[U21] Transfery (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: B.B.King

This Post:
00
138252.987 in reply to 138252.984
Date: 10/13/2010 12:46:22 PM
Overall Posts Rated:
12061206
To nie rozumiem czegoś, można podawać imię i nazwisko, a numeru ID lub linka już nie? To bez sensu w takim razie takie zasady :D
Wg mnie to trochę nielogiczne, może niedopatrzenie lub celowa furtka, bo imię i nazwisko to są dane identyfikacyjne. No ale nie doszukuj się w tym logiki ;-)

This Post:
00
138252.988 in reply to 138252.986
Date: 10/13/2010 1:02:41 PM
Overall Posts Rated:
2121
Przy nazwisku łatwiej o literówki, poza tym (wg mnie) tamta szukajka jest trudniej dostępna. O wiele częściej używa się TL-u i to jest dla mnie dosyć naturalne. Inna sprawa, że ja po prostu przy robieniu baz po prostu nawet nie patrzę na nazwiska tylko zawsze sortowałem je po cyferkach (często po pensji) i taka ustaliła się u mnie kolej rzeczy i nie wyobrażam innej ;-)

No prawdę powiedziawszy ja także w tej chwili patrzę już tylko przez pryzmat "cyferek" ale większość graczy, których suma zawodników z jakimi mają do czynienia nie przekracza 20 patrzy raczej przez pryzmat nazwiska więc śmiem wątpić, że będą mieli chęci na taką zabawę.

Natomiast jeśli wiążesz to z jakimś innym zamieszeniem, to mogę się domyślać, że pewnie z tym, które wynikało z hipokryzji i mentalności Kalego niektórych userów.

Tak dokładnie o te zamieszanie mi chodzi.

Wymienianie się skillami pomiędzy polskimi userami BB ma miejsce od niepamiętnych czasów, na długo przed tym nim Ty czy ja zaczęliśmy grać. Nawet mistrzowie gry uczestniczyli bądź w tym uczestniczą... a przecież GM-y coś tam trochę na regułach BB raczej się znają... (listy draftu pomagam robić od bodajże trzech sezonów, a widzę, że skautem 19-latków jest GM, więc te listy w zeszłym sezonie musiał łykać aż miło).
A nagle okazuje się, że to grzech gdy ktoś ukraść Kalemu krowa (albo znać skille Kallego) a dobry uczynek, gdy Kali komuś ukraść krowa (poznać jego skille) ;-)

Tylko widzisz dopóki coś takiego dzieje się poza kulisami to wszystko jest ok - bo co bardziej kumaci wiedzą o tym ale masy nie mogą się burzyć i ta błoga niewiedza jest dla nich ok. Gorzej jak nagle znajdzie się taki, który chce burzyć system (owszem zły i niesprawiedliwy system) ale nie mając pomysłu na stworzenie nowego lepszego - a tak się skończyło w tym przypadku. Bo reasumując, ten proceder zwany "wymienianiem się skilami" zapewne dalej ma miejsce, a stracili na tym jedynie scouci, którzy muszą się teraz bawić w kruczki prawne znacznie mniej skuteczne niż to było wcześniej.
Poszedł offtop ale czasem nawet offtop jest pozyteczny.

Last edited by Lucas Scott at 10/13/2010 1:04:05 PM

This Post:
00
138252.989 in reply to 138252.988
Date: 10/13/2010 1:24:50 PM
Overall Posts Rated:
12061206
To, że nie możecie podawać linków, to na pewno nie przeze mnie ;-)
Jeśli to miałeś na myśli pisząc o kruczkach prawnych, których w konsekwencji muszą się imać skauci.
Ewentualnie mogę przyjać, że przyczna, z powodu której nie można podawać skilli, była w jakiś sposób związana ze mną.
Tylko że... skille można podawać na forum ;-)
Z tego co pamiętam, to jakiś czas temu któryś z GM-ów napisał posta, że niby nie można podawać skilli. Tylko że nie napisał tego w przyklejonym wątku tylko w jakimś innym luźno. Padły pytania czy zostanie to zapisane w regułach forum i odpowiedź była taka, że nie.
Tak więc w zasadzie okazuje się, że to była tylko prywatna opinia i życzenie jednego z prezesów grających w BB. Do niczego nie zobowiązujące, bo nie ma tu znaczenia, że zdarza mu się być GM-em, bo akurat wtedy był po służbie ;-)

Swoją drogą otrzymałem już kilka pytań, czy zrobię takie zestawiania jak w poprzednim sezonie (zawodnicy posortowani od najlepszego w dół i wg potencjału). Co prawda to trochę zachodu (z przetworzeniem do formatu do wklejenia na forum) ale generalnie nie byłoby problemu. Tylko, że nie chciałoby mi się sprawdzać czy któryś z tych zawodników przypadkiem jest na TL-u czy nie, albo czy będzie za tydzień, wklejałbym jak leci.

This Post:
00
138252.990 in reply to 138252.989
Date: 10/13/2010 1:31:52 PM
Overall Posts Rated:
2121
To, że nie możecie podawać linków, to na pewno nie przeze mnie ;-)
Jeśli to miałeś na myśli pisząc o kruczkach prawnych, których w konsekwencji muszą się imać skauci.
Ewentualnie mogę przyjać, że przyczna, z powodu której nie można podawać skilli, była w jakiś sposób związana ze mną.

Bezpośrednia przyczyną zaostrzenia reguł było podanie skilli Węgrzyna co wywołało burzę. Rozpoczęło się od zakazu podawania skilli poprze koniec z reklamowaniem zawodników nawet przez scoutów - taka reakcja łanuchowa. No ale mniejsza z tym. Trzeba sobie jakoś radzić :)
Pozdrawiam,

Last edited by Lucas Scott at 10/13/2010 1:44:34 PM

This Post:
00
138252.991 in reply to 138252.990
Date: 10/13/2010 2:00:33 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Z podawaniem linków nie mam nic wspólnego. Nie łącz tych dwóch spraw (linków i skilli), one są oddzielne. Z tego co pamiętam, to wielu userów po prostu nadużywało i reklamowało swoich zawodników. Mi się to też nie podobało.

A co do zakazu podawania skilli to nie ma czegoś takiego ;-) Ewentualnie prośba ;-)

A tu np. masz fajną perełkę ;-) Cały pakiet, link i skille ;-)
(138252.158)
I nikogo w oczy nie gryzło. Hipokryzja połączona bardzo często z mentalnością Kalego ;-)
Takich sytuacji jest pełno. Byli userzy, którzy prosili, żeby nie powoływać ich zawodników do kadry w obawie przed tym, żeby nikt nie poznał ich skilli, a jak wygrali powołanie w konkursie to tak gdzieś połowa bez przymusu wystawiła ich na TL (pokazała skille całemu światu) ;-)
Albo inny user - w poprzednich wyborach prosił selekcjonera (lub kandydata, nie pamiętam czy to było po zakończeniu wyborów), żeby powołał jego zawodnika do kadry w celu sprawdzenia skilli, a w tych wyborach atakował, że zawodnicy są powoływani w celu sprawdzania skilli ;-)

From: Galfin

This Post:
00
138252.992 in reply to 138252.991
Date: 10/13/2010 2:18:09 PM
Overall Posts Rated:
1313
To forum ma to do siebie, ze reguly sobie ustalam sami, my, uzytkownicy a nie jacys modowie ;) Rozumiem ze co innego jest podawanie skilli albo reklamowanie zawodnikow przez menadzerow. Ale tu chodzi o wygode ich przegladania a przede wszystkim o dobro kadr narodowych. Takze wydaje mi sie, ze jesli mowa jest o zawodniku ktory gra lub ma szanse grac w reprezentacji najlepsze bedzie takie rozwiazanie:
-bezposredni link do zawodnika moze dawac kazdy oprocz wlasciciela
-skilli na forum nikt nie moze podawac


From: mucha8

This Post:
00
138252.993 in reply to 138252.981
Date: 10/13/2010 3:24:22 PM
Overall Posts Rated:
1919
kto to jest ten Nom?


Każdy kto chce nim być ;pp

From: B.B.King

This Post:
00
138252.994 in reply to 138252.992
Date: 10/13/2010 3:30:56 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Takze wydaje mi sie, ze jesli mowa jest o zawodniku ktory gra lub ma szanse grac w reprezentacji najlepsze bedzie takie rozwiazanie:
Po pierwsze kwestia czy zawodnik ma szanse grać w reprezentacji, to jest sprawa dyskusyjna. Co osoba to opinia, można by to sobie dowolnie interpretować. Przykładowo niektórzy uważają, że prawie 24-letni patałach z beznadziejnym wzrostem i ze skillami na sporo gorszymi niż występują w kadrze juniorów (SS na poziomie 74) ma szanse grać w kadrze, no to w zasadzie o każdym zawodniku można powiedzieć, że takie szanse ma ;-)
Już nie mówiąc o tym, że każdy ma równe szanse wygrać powołanie w konkursie (słowa byłego selekcjonera) ;-)

bezposredni link do zawodnika moze dawac kazdy oprocz wlasciciela
Łatwe do obejścia. Ja reklamuje Twoich a Ty moich ;-)

skilli na forum nikt nie moze podawac
Zabiłoby to jakiekolwiek dyskusje, no ale gdyby był przepis to należałoby się go trzymać. Tylko trzeba pamiętać, że jest także grupa, z całkowicie przeciwstawnymi poglądami, która uważa, że skille zawodników z reprezentacji powinny być jawne, bo reprezentacja to nie zabawka wąskiej liczby osób, itd.
Nigdy wszystkich nie zadowoli ;-)
Każdy ma prawo do swojego zdania i ja to szanuję.
Tylko najgorsi są hipokryci, którzy nie widzą w tym nic złego jak oni sami (lub ich znajomi) coś zrobili, coś wiedzą lub mają, a nagle robią wielkie halo, gdy ktoś inny zrobi, wie lub ma to samo ;-)
Z nimi żadna dyskusja o jakichkolwiek regułach nie ma sensu, bo zmieniają zdanie w zależności od prywatnych interesików.
Trzeba też pamiętać, że zawsze znajdują się krzykacze lub płaczki, którym nic nigdy nie pasuje i lamentuja dla samego lamentowania.
A tu masz fajny przykład ;-)
(137508.28)
Oddałem swój głos na Vinniego, bo liczę na powołania sprawdzające do kadry.

Najpierw user nie tylko nie widział nic złego w "powołaniach sprawdzających", a wręcz nie mógł się ich doczekać, by potem...
(150717.688) (ten i inne posty):
popieram apel, oto aby wpierw zapytać o zgodę na powołanie do NT

... by potem nagle stać się największym przeciwnikiem ;-)

From: Joker

This Post:
22
138252.996 in reply to 138252.991
Date: 10/14/2010 2:40:40 AM
TOP TEN THUNDERS
PLK
Overall Posts Rated:
188188
Widze ze dalej nie widzisz nic złego w podaniu skilli innego zawodnika zeby zrobić na złość innemu przeciwnikowi/wrogowi. Pokazaniem wyższości nad innymi i utemperowanie osoby działającej Ci na nerwy.
W podawaniu linków czy skilli liczą sie intencje, a nie mam wątpliwości ze w przypadku węgrzyngate Twoje nie były dobre.
Zakończmy ten temat i niestety trzeba trzymać sie utrudniających gre zasad, które zaostrzyła m.in. w/w afera.
Sprawa kupna obecnych lub przyszłych reprezentantów powinna wyglądać tak, że zainteresowani kupnem takiego gracza ogłaszają swoje chęci zakupu w zakładce kupię zawodnika oraz zgłaszają sie bezpośrednio do skauta, który zna skille zawodników i pomoże w transakcji.

This Post:
00
138252.997 in reply to 138252.994
Date: 10/14/2010 4:40:20 AM
Overall Posts Rated:
7272
No no widzę, że wywołujesz mnie do tablicy co pewien czas, więc uważaj bo pterodaktyl ci odpowie i nie wiem , czy też będziesz chciał odpowiedzieć bo poza piepszeniem o byle czym, robieniem z siebie cwaniaczka i kozaka, co za mądrego uchodzi bo jakieś bazy tam zrobił wszedłeś już na ciemną stronę mocy Lordzie King. A jak przeczytasz wątek który dodałeś na przykład to tam jest napisane w nawiasie kozaczku (żartowałem). Co gorsza nadal nie zrozumiałeś lekcji z zasad dobrego wychowania, ze skoro ktoś na ciebie głosuje to powinno się szanować elektorat,ale widzę, że skoro nie zdecydowałeś się kandydować to wydaje ci się, że nic złego ci stać nie może. No to uważaj,bo pterodaktyl bywa nieprzewidywalny cwaniaczku i czkawką ci się odbije kolejny post :)))

Advertisement