BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > U21 Milli Takım

U21 Milli Takım (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Tayanç

This Post:
00
290828.989 in reply to 290828.988
Date: 9/26/2023 3:15:51 AM
Mavi Bayrak SK
III.8
Overall Posts Rated:
9292
Second Team:
Mavi Bayrak İdmanyurdu
4.Maçımızda 3.mağlubiyetimizi alarak gruba havlu atmış bulunmaktayız. Portekiz maçındaki yaptığım hatanın devam etmesiyle beraber bu maç içinde risk alarak maça çıkmak gerekiyordu ve yanlış aldığım karar doğrultusunda ve form farklarının da eklenmesiyle bir hezimet ile karşı karşıya kaldık. Gruptaki bir sonraki 2 maçımız biraz daha sakin olacaklar maçlar gibi duruyor. Planlama ve bakış açısı olarak biraz daha farklı bir şekilde ilerlemem gerekiyor sanırsam.

Sevgilerimle..

This Post:
00
290828.990 in reply to 290828.989
Date: 9/26/2023 7:41:35 AM
r1card0
TBL
Overall Posts Rated:
247247
Moral bozmak yok,
ilk sezon hatalar doğal önemli olan dersler almak.
Konuştuğumuz gibi ekibi doğru bir şekilde çoğaltmaya bakman faydana olacaktır.

This Post:
11
290828.991 in reply to 290828.990
Date: 9/26/2023 8:13:55 AM
Mavi Bayrak SK
III.8
Overall Posts Rated:
9292
Second Team:
Mavi Bayrak İdmanyurdu
Desteğiniz için teşekkür ederim. Bir tık deneme yanılma ilerliyorum şu anki süreçte ne yazık ki.

Benimle özelden veya buradan münakaşa etmek isteyen, düşüncelerini, tavsiyelerini söylemek isteyen, eleştiri yapmak isteyen birileri var ise lütfen bir kaç kelam bir şey söylesinler. İş işten geçtiksen sonra öyleydi böyleydi demek ne size ne bana bir şey kazandırmaz.

Teşekkürler.

This Post:
11
290828.992 in reply to 290828.991
Date: 9/26/2023 3:29:38 PM
Çanta Spor
II.3
Overall Posts Rated:
3636
Dene, yanıl ve öğren hocam yeter ki çabala biz razıyız.

This Post:
00
290828.993 in reply to 290828.992
Date: 9/27/2023 4:12:59 AM
Mavi Bayrak SK
III.8
Overall Posts Rated:
9292
Second Team:
Mavi Bayrak İdmanyurdu
Teşekkür ederim yorumunuz için.

This Post:
00
290828.995 in reply to 290828.11
Date: 10/3/2023 12:21:20 AM
Mavi Bayrak SK
III.8
Overall Posts Rated:
9292
Second Team:
Mavi Bayrak İdmanyurdu
Bu hafta Azerbaycan’a karşı kolay bir galibiyet aldık. Göreceli olarak daha zayıf bir rakipti ve savunma eşleşmesi olarak ters yakalamasına rağmen kalite farkından dolayı pek bir şey ifade etmedi. Maçta 7 oyuncumuz çift haneli skor üretti.

Grupta Portekiz, İspanya’yı 98-93’lük skorla yendi. Bu neticede çıkış ihtimalimiz tamamen bitmiş durumda oldu ne yazık ki. Ama yine de bir sonraki 2 maçı da kazanıp bir nebzede olsa olumlu bir bitiriş yapmayı planlıyoruz. Bir sonraki Bulgaristan maçı ile alakalı ayrıntılı olarak hafta içi tekrar yazacağım.

Sevgilerimle..

This Post:
11
290828.996 in reply to 290828.995
Date: 10/10/2023 12:40:58 AM
Mavi Bayrak SK
III.8
Overall Posts Rated:
9292
Second Team:
Mavi Bayrak İdmanyurdu
Merhaba,

Türkiye 125 - 88 Bulgaristan(71148)
Bulgaristan'ın bir önceki maç ÇZ çıkmasından dolayı kolay geçeceğini düşündüğüm bir maçtı ve öyle oldu. Kadro olarakta formumuzun iyi olduğunu söyleyebileceğimiz bir haftaydı. Galibiyette en büyük pay Honnete(25535) hocama ait. "İçeri Odaklı İzolasyon" o söyleyene kadar hiç aklımda olmayan bir taktikti. Rakibin içeriden oynayacağımızı tahmin edebileceği çok aşikardı. Ona ithafen alternatif bir taktik çözümü oldu.

Muhtemel gelecekteki MT oyuncularından biri olacak olan Ali Arif'in(51635936) kenardan gelerek sadece tek 1 şut ve 1 serbest atış kaçırarak bulmuş olduğu 21 sayı galibiyetin en büyük milenk taşı oldu.

Sezona umutlu başlamıştık fakat benim sezonun önemli maçlarındaki sergilediğim kötü performanstan dolayı gruptan çıkamayıp sezonu bitirdik ne yazık ki. İspanya karşısında ki maçta yaşananlardan sonra gaza gelip, Portekiz karşısında yaptığım tuhaf hamleler sonrasındaki hem isteklilik düşüklüğü ve formsuzlukta eklenince takım oldukça zor bir hal almıştı. Her açıdan toparlanmak oldukça zor oldu.

Gruba havlu atmış olsak bile Estonya maçını da kazanıp sezonu pozitif bitirmeyi amaçlamaktayım. Umarım bizi güzel bir hafta beklemektedir.

Sağlıkla kalın

Last edited by Tayanç at 10/10/2023 1:03:08 AM

This Post:
00
290828.997 in reply to 290828.996
Date: 10/17/2023 12:44:28 AM
Mavi Bayrak SK
III.8
Overall Posts Rated:
9292
Second Team:
Mavi Bayrak İdmanyurdu
Olmadı yapamadım. Bu sezonki son resmi maçımızıda kaybettik. Rakibin dışarıdan hücum edeceğini ve iç oyuncularının sadece savunma ağırlıklı olduğunu bilmeme rağmen, kendi oyun planımızı oluştururken cesur veya emin hareket edemiyorum. Kesinlikle dışarıdan oynanması gereken bir maçtı ama Zühtü ve Candaş'ın 6 formda olduğu haftada dışarıda oynamam için ana bir etken kalamıyor çünkü üst düzey skorer sadece ikisi bulunuyor kadroda. Onların yerine Ali Manço'yu saha sürerek elde edebilirim dedim fakat başarısız bir hamle oldu. Yedekten getirmek daha etkili olabilirdi. Ekstra skor bulabilmek adına Dış defanstanda çok ödün verdim yapmamam gerekirdi. Pısırıklığımın kurbanı oldum. Daha emin ve cesur olup hareketli oyun planını bozmayıp öyle bir yol izlemeliydim. Topu götür çıkmak en büyük kayıp oldu.

Lütfen söylediklerim haricinde görmüş olduğunuz bir hata bir durum var ise lütfen benimle paylaşın ki bende görmüş olabileyim.

Teşekkürler.

From: Honnete

This Post:
00
290828.998 in reply to 290828.997
Date: 10/17/2023 8:49:36 AM
Biraderler
II.1
Overall Posts Rated:
9292
Second Team:
Küçük Biraderler
Herkese selamlar, Tayanç hocam senin de emeklerine sağlık. Çok hatırlamak istemeyeceğimiz bir sezondu. Ben de fikrimi belirtmek için bu sefer burasını seçmek istedim. Özelden de iletebilirdim lakin foruma yazmak daha yapıcı ve aktiflik açısından daha iyi diye düşünüyorum.
Şahsen, daha önce de dile getirdiğim gibi zayıf bir kadroya sahip olduğumuz ortada. MT rotasında antrenman alan dolayısıyla formundan dolayı kadroya alamadığımız 2-3 , kadroda bulunup da formları hep 6-7 civarında takılan 2-3 oyuncuyu da ekleyince hezimet gibi gözüken bazı sonuçlar kabul edilemez olsa da zaten kaçınılmazdı.
Buna ek olarak, ben bazı maçlarda maceraya kaçtığını düşünüyorum hocam. Tabii ki senin kararın ve gerçekten deneme yapılması gereken zamanlar da vardı fakat somut örnekle konuşmam gerekirse son maçta 8 Formlu ve savunması U-21in bu seviyesi için çok geride olan Ali Arif'in yerine kesinlikle 9ar formlu Tunç veya Kenan tercih edilmeliydi. Aytürk yedek bırakılsa bile 20 dakika civarı oynayacak şekilde kullanılmalıydı (ki UF'miz Seyit 3. periyotta sakatlandı). Rakipleri son haftalarda fazla analiz edemediğim için yorum yapmayı uygun bulmuyorum fakat hatırladığım önceki İspanya veya Portekiz maçlarında da kadro ve taktiksel yaklaşım konusunda biraz zorlamalar olduğunu hatırlıyorum. Form konusunda da şunu eklemek istiyorum. Oyuncu seviyemizin bu kadar yakın olduğu bir kadroda form daha önemli bir etken olmalıydı kanaatimce.
Tüm bu fikirleri belirtmek istedim ki, 2-3 kişinin arasında konuştuğu şeyler olarak kalmasın, daha tecrübeli kişiler ekleme-çıkarma veya yorum yaparak katkıda bulunabilsin, belki Tayanç hocam da karar alırken bazı şeyleri göz önünde bulundurabilir.
Önümüzdeki sezon için başarılar Tayanç, herkese de iyi sezonlar diliyorum.

This Post:
11
290828.999 in reply to 290828.998
Date: 10/17/2023 10:32:40 AM
r1card0
TBL
Overall Posts Rated:
247247
Bu sezon sevabıyla günahıyla sona erdi artık,

Kendine yüklenmek ve geçen maçlara takılmak bir fayda getirmez,

Önümüzdeki sezon için oyuncu değil yönetim takımı çalışmalarına başlaman en doğru hareket olacaktır.

Doğru bir ekip hem iş yükünü paylaşır hem maçlarla ilgili daha doğru yönlenditmeler gerçekleşir.

Destek gerektiğinde her zaman hazırım,

Görüşmek üzere

Advertisement