BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
From: Hawkeyed

This Post:
00
150725.99 in reply to 150725.96
Date: 7/7/2010 6:51:46 AM
Overall Posts Rated:
7474
zgadzam si臋. Tylko jest 1 ale: czy kluby z tych wy偶szych lig mia艂by same se "produkowa膰" takich grajk贸w czy te偶 zakupywa膰 ich ju偶 od innych klub贸w kt贸re powiedzmy w p贸藕niejszym etapie ich rozwoju nie by艂o by ich sta膰 na utrzymanie takich zawodnik贸w. Bo w膮tpi臋 aby zespo艂y z PLK czy II lig chcia艂y w艂a艣nie bawi膰 si臋 w robienie wszechstronnych zawodnik贸w co te偶 zobowi膮zywa艂oby ich do umieszczania takiego grajka na nie najlepszej pozycji dla jego osoby i dla klubu. Wiem 偶e niekt贸re zespo艂y z PLKa maj膮 tak膮 siln膮 pozycj臋 w lidze 偶e akurat mogliby ale jest ich znaczna mniejszo艣膰. A kluby kt贸re dopiero co wesz艂y do w/w lig my艣l膮 tylko o utrzymaniu.
Wi臋c je艣li mieliby powiedzmy kupowa膰 gotowych grajk贸w to trza to wszystko um贸wi膰 od podstaw...Na razie tyle, ale pami臋taj 偶e Ci臋 popieram w 100%. Pozdrawiam

Przewidzia艂em takie pytania.
Odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz w ka偶dym z tych post贸w:
(150725.2), (150725.3), (150725.4) i (150725.5).
B臋d臋 wdzi臋czny, je艣li podzielisz si臋 wra偶eniami odno艣nie tych propozycji.

This Post:
00
150725.100 in reply to 150725.98
Date: 7/7/2010 7:08:18 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Wiesz jak wygl膮daj膮 zawodnicy U-21 kadr Niemiec, Hiszpanii, W艂och贸w i wszystkich najlepszych?
Ja widzia艂em takich zawodnik贸w dziesi膮tki.
Tak samo jak nasi, mo偶e troch臋 lepiej mo偶e ciut gorzej. Nie zauwa偶y艂em 偶adnej, podkre艣lam absolutnie 偶adnej r贸偶nicy w szkoleniu graczy do U-21 przez najsilniejsze kraje i Polsk臋. Wi臋c chyba wszyscy dooko艂a zwariowali ;)





warto by przesledzic droge po nazwisku grajka z tych krajow bo mozliwym jest ze oni sa podzieleni i grajacy z u-21 owszem sa wykorzystywani ale tylko najlepsi a do NT gdzies na boku tworzy sie grupa tylko pod NT z najwyzszym potencjalem

This Post:
00
150725.101 in reply to 150725.98
Date: 7/7/2010 7:09:21 AM
Overall Posts Rated:
7474
Wiesz jak wygl膮daj膮 zawodnicy U-21 kadr Niemiec, Hiszpanii, W艂och贸w i wszystkich najlepszych?
Ja widzia艂em takich zawodnik贸w dziesi膮tki.
Tak samo jak nasi, mo偶e troch臋 lepiej mo偶e ciut gorzej. Nie zauwa偶y艂em 偶adnej, podkre艣lam absolutnie 偶adnej r贸偶nicy w szkoleniu graczy do U-21 przez najsilniejsze kraje i Polsk臋. Wi臋c chyba wszyscy dooko艂a zwariowali ;)

A nie przysz艂o Tobie do g艂owy, 偶e przedstawiciele tych innych kraj贸w by膰 mo偶e nie wpadli na co艣 tak banalnego jak odwr贸cenie treningu pod k膮tem NT zamiast reanimacji zawodnik贸w po U-21?
Je艣li wg Ciebie nie wpadli na to, to tym bardziej wprowadzaj膮c proponowany przeze mnie projekt b臋dziemy mieli przewag臋.
Im szybciej to zrobimy, tym lepiej.
Chyba zgodzisz si臋, 偶e skoro ich jest dziesi膮tki a w starszym wieku trenuj膮 nieodpowiednie dla nich umiej臋tno艣ci to:

1) trenuj膮 wolniej;
2) musz膮 znale藕膰 kogo艣, kto temu nieekonomicznemu treningowi si臋 po艣wi臋ci;

M贸j projekt w obu tych podpunktach wypada o niebo lepiej. I w obu w nich z nimi wszystkimi w贸wczas wygrywamy.
Mo偶e nie powariowali, ale je艣li tak jest to bystro艣ci膮 umys艂u raczej nie grzesz膮 ;)

Poza tym po raz kolejny podkre艣l臋. Chcemy tworzy膰 dziesi膮tki zawodnik贸w podobnych do tych, jakich maj膮 inni czy chcemy tworzy膰 lepszych?

Bo ja czego艣 tu nie rozumiem w takim wypadku.

Poza tym dlaczego ja mam odpowiada膰 za zawodnik贸w po 21 roku 偶ycia?

Bo Ty ich stworzy艂e艣. A ja Ci臋 za to rozliczam. Za to jaki b臋d膮 mieli wp艂yw na kadr臋 NT. I o ile Tw贸j pomys艂 z supertalnetami popiera艂em i uwa偶a艂em, 偶e by艂 dobr膮 inicjatyw膮 to... paradoskalnie pozwoli艂 mi wyci膮gn膮膰 wnioski, 偶e ma te偶 swoj膮 drug膮 stron臋 medalu. O kt贸rej pisz臋.
I ju偶 nie po to, 偶eby Ciebie krytykowa膰. Bo nie w tym mam cel. Nie mam zarzut贸w do Twojej kadencji. Realizujesz sw贸j projekt.
Moim celem jest dobro kadry NT i jej lepsze wyniki. Na przestrzeni wielu sezon贸w.
Czy kto艣 w og贸le czyta艂 m贸j projekt?!

Czy mo偶e dlatego, 偶e Twoja akcja nie by艂a z艂a i omal si臋 nie powiod艂a to mam zamie艣膰 pod dywan pojawianie si臋 na rynku zawodnik贸w, z kt贸rymi nie wiemy co zrobi膰?

I jak s艂usznie zauwa偶y艂 RafikWielki pojawia si臋 to samo, co w dyskusji z B.B. Kingiem.
Czyli Ty zamiast odpowiada膰 na moje pytania, kt贸rych zada艂em wiele tutaj: (150725.92) i tutaj r贸wnie偶 (150725.93) - nie robisz tego, ale wcale nie przeszkadza to Tobie zadawa膰 mi swoje ;)

Mimo to jestem zadowolony, 偶e prezentujesz postaw臋 obrony w艂asnego ogr贸dka, bo to w pewnym stopniu pokazuje podzia艂y, 偶e je艣li nie otworzymy oczu to kadra U-21 b臋dzie ci膮gn臋艂a w swoj膮 stron臋, bo selekcjonera U-21 przecie偶 nic nie obchodzi co b臋dzie potem z kadr膮 NT.
Tak to wygl膮da.
Dlatego Twoje wypowiedzi wyra偶ane w ten spos贸b bardzo mi si臋 przydaj膮.
Bo je艣li kto艣 wyci膮ga wnioski z tego typu zachowa艅 to mo偶e jednoznacznie uzna膰, 偶e s膮 one argumentem za proponowanym przeze mnie projektem.

A ja, je艣li kto艣 nadal tego nie zauwa偶y艂 optuj臋 za tym, by jak najbardziej zmaksymalizowa膰 korzy艣ci dla kadry NT.
Kt贸ra powinna by膰 kadr膮 wa偶niejsz膮. Sam to potwierdzi艂e艣.

Last edited by Hawkeyed at 7/7/2010 7:11:31 AM

This Post:
00
150725.102 in reply to 150725.101
Date: 7/7/2010 7:28:55 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Ok. Przyjmij wi臋c do wiadomo艣ci jakie jest oficjalne stanowisko selekcjonera U-21 i na tym ko艅cz臋 temat:

- najwa偶niejsze jest dla mnie dobro U-21, Twoim dobro NT. To jednak jest nie jest w 100% do pogodzenia
- robi臋 (oczywi艣cie w przeno艣ni, robi to wiele os贸b) wszystko 偶eby zawodnicy do U-21 trenowali jak najlepiej i kadra U-21 by艂a jak najsilniejsza
- absolutnie nie poczuwam si臋 do odpowiedzialno艣ci za graczy od 22 lat wzwy偶
- nie trenuje reprezentant贸w pod NT
- moja akcja mia艂a przynie艣膰 rezultaty w U-21, nie w NT
- je偶eli selekcjoner NT zabierze mi np. graczy od allstar wzwy偶 to b臋d臋 pracowa艂 na tych do poziomu gwiazda, ale tylko on mo偶e mi tak kaza膰, nikt inny ;)
- mow臋 wyborcz膮 ju偶 masz, teraz musisz czeka膰 co najmniej 2 sezony 偶eby ja wcieli膰 w 偶ycie ;)
- owocnej dyskusji ;)
- wyci膮gaj sobie wnioski jakie chcesz z moich wypowiedzi, p贸ki co s膮 one b艂臋dne ;)

This Post:
00
150725.103 in reply to 150725.98
Date: 7/7/2010 7:29:43 AM
Overall Posts Rated:
7474
Z tego co zd膮偶y艂em prze艣ledzi膰, a przyznaj臋 nie 艣ledzi艂em dok艂adnie kampanii, to jego program jest inny.

Tak samo nie zgadzam si臋, 偶e jego projekt jest inny.
W jego projekcie nie ma po prostu czego艣, co jest w moim.
M贸j projekt to warto艣膰 dodana.

Oba si臋 wzajemnie nie wykluczaj膮.

Dlatego z gruntu jestem przeciwnikiem wszystkiego co os艂abi reprezentacj臋 polski U-21, to chyba normalne? ;) A 偶e os艂abi to sam przyznajesz ;)

Jasne, 偶e rozumiem. I przynaj臋, bo nie mam zamiaru nikogo oszukiwa膰.
Poda艂em wszystkie za i przeciw.
Pozostawiaj膮c ocenie.
To chyba rozwi膮zanie fair, nie s膮dzisz?

This Post:
00
150725.104 in reply to 150725.102
Date: 7/7/2010 7:41:13 AM
Overall Posts Rated:
7474
Ok. Przyjmij wi臋c do wiadomo艣ci jakie jest oficjalne stanowisko selekcjonera U-21 i na tym ko艅cz臋 temat:

Z tym, 偶e ja chcia艂bym pozna膰 r贸wnie偶 zdanie vinnie_jonesa a nie tylko selekcjonera U-21.
Czy musz臋 na nie czeka膰 ca艂y sezon (o ile nie wygrasz kolejnych wybor贸w)? ;)

- najwa偶niejsze jest dla mnie dobro U-21, Twoim dobro NT. To jednak jest nie jest w 100% do pogodzenia

1. Nie moim. Naszym. Ja proponuj臋 co艣, nad czym sama spo艂eczno艣膰 mo偶e zdecydowa膰. Gdybym chcia艂 sam decydowa膰 to kandydowa艂bym na selekcjonera ;)
I wg mnie mo偶na pogodzi膰 obie kadry, gdyby si臋 uprze膰. Co艣 jednak dla najlepszych efekt贸w chyba zawsze trzeba po艣wi臋ci膰.

- absolutnie nie poczuwam si臋 do odpowiedzialno艣ci za graczy od 22 lat wzwy偶
- nie trenuje reprezentant贸w pod NT
- moja akcja mia艂a przynie艣膰 rezultaty w U-21, nie w NT

My艣lisz, 偶e ja tego wszystkiego nie wiem?
Nadal jestem jednak ciekaw co na ten temat s膮dzi vinnie_jones.

- je偶eli selekcjoner NT zabierze mi np. graczy od allstar wzwy偶 to b臋d臋 pracowa艂 na tych do poziomu gwiazda, ale tylko on mo偶e mi tak kaza膰, nikt inny ;)

Ja Ci niczego nie ka偶臋.
Jedynie proponuj臋 rozwi膮zania.

- mow臋 wyborcz膮 ju偶 masz, teraz musisz czeka膰 co najmniej 2 sezony 偶eby ja wcieli膰 w 偶ycie ;)

Na nic nie musz臋 czeka膰. Chyba, 偶e Wy chcecie czeka膰 z wynikami kadry. Ale to ju偶 Wasza sprawa.
Nie moja.
Swoj膮 drog膮 prezentujesz tym samym bardzo post臋powe podej艣cie.

- owocnej dyskusji ;)

Wycofujesz si臋, ot tak po prostu?

- wyci膮gaj sobie wnioski jakie chcesz z moich wypowiedzi, p贸ki co s膮 one b艂臋dne ;)

Nie s膮 b艂臋dne, poniewa偶 w swoim stanowisku jako selekcjonera U-21 napisa艂e艣 dok艂adnie to samo, co przewidywa艂em.
Chyba, 偶e vinnie_jones my艣li inaczej i w贸wczas s膮 b艂臋dne.

This Post:
00
150725.105 in reply to 150725.102
Date: 7/7/2010 7:47:57 AM
Overall Posts Rated:
7272
Vinnie - spokojnie. To nie jest atak na twoj膮 osob臋, tylko rozmowa na temat NT. Ty masz card blanche, poniewa偶 startowa艂e艣 w wyborach w innej ni偶 obecnie rzeczywisto艣ci. Wi臋c nie martw si臋. Ciebie ta dyskusja w pewnym sensie nie dotyczy. Mati si臋 skompromitowa艂, teraz sam odczuwa skutki swojego zachowania, a na kanwie tego rozpocz臋艂a si臋 og贸lnonarodowa debata co zrobi膰 aby by艂o lepiej. Nie zwalnia ciebie to jednak z systemu pracy jaki zaprezentowa艂e艣 w mowie wyborczej. Trzymasz si臋 tego i s艂usznie, wi臋c do ciebie ani ja ani przypuszczam inni pretensji nie maj膮, bo mie膰 nie mog膮. Teraz chodzi o wypracowanie na przysz艂o艣膰 modelu, kt贸ry ma nas doprowadzi膰 do Mistrzostwa 艢wiata w NT. Ty spokojnie realizuj plan wyborczy i nie martw si臋 ch艂opie,偶e kto艣 co艣 tam. Problem ma selekcjoner NT, a jak narazie nadal nie zabiera g艂osu w tej rozmowie kt贸ra go bezpo艣rednio dotyczy, czym daje po raz kolejny w trzecim dniu po wyborach 艣wiadectwo zainteresowania NT. Tak wi臋c relaksik, a co do reszty nadal biadolicie co i jak a na moje pytania nikt odpowiedzi nie da艂 jeszcze. O czym to 艣wiadczy. O bezkr贸lewiu, bo selekcjoner milczy, czy te偶 mamy sejm podzielny na kilka frakcji bez wi臋kszo艣ci. Ja spokojnie czekam na odpowiedzi na moje pytania. Nie chcia艂bym jednak us艂ysze膰 r贸wnie偶 od ciebie, 偶e masz to w dupie, bo wtedy bym si臋 lekko 藕dziwi艂, a co oznacza艂oby, 偶e jest dok艂adnie tak jak to opisa艂em wcze艣niej.Czyli leci smr贸d z klozetu, a nikt nie chce zamkn膮膰 drzwi tylko st臋pa, 偶e 艣mierdzi...Ka偶dy patrzy, st臋ka i na tym koniec...

This Post:
00
150725.106 in reply to 150725.45
Date: 7/7/2010 8:11:31 AM
Overall Posts Rated:
7474
No fakt. Rozgada艂e艣 si臋 co nieco. Ale mo偶e znajdzie si臋 kto艣, kto b臋dzie czyta艂 dok艂adnie wszystkie posty. Ja nie da艂em rady

A偶 tak 藕le jest u mnie z umiej臋tno艣ci膮 pisania?

1. Pomys艂 jest przedni i poniek膮d ju偶 mamy dowody, 偶e jest dobry. By艂 sobie kiedy艣 taki zawodnik w NT, kt贸ry junior贸w nawet nie pow膮cha艂, a w seniorach sobie powyst臋powa艂, pomimo niezbyt wysokiego potencja艂u. A pogra艂 dlatego, 偶e by艂 dobrze prowadzony przez pewnego skauta, kt贸ry jest w tej chwili trenerem jednej z naszych kadr. I spokojne prowadzenie, bez ci艣nienia na U21 zaowocowa艂o gr膮 w NT.

Czy czasem teraz ta sama osoba nie jest przeciwna mojemu projektowi?
Zabawne.

2. Trzeba znale藕膰 ch臋tnych, kt贸rzy ze wzrostem 185 b臋d膮 twardo trenowa膰 C, a potem przerzuc膮 si臋 na trening PG (lub sprzedadz膮 takiego niezbyt atrakcyjnego zawodnika - atrakcyjnego w danym momencie)

Uwa偶am, 偶e mam argumenty, by ich do tego przekona膰. Po pierwsze to atrakcyjno艣膰 tego zawodnika podczas p贸藕niejszej sprzeda偶y. A po drugie wymuszona w ten spos贸b konieczno艣膰 treningu podkoszowych na dw贸ch pozosta艂ych slotach, co pozwala w ten spos贸b stworzy膰 sobie zawodnik贸w wystarczaj膮cych do walki w ligach III-VI.
Jakby nie patrze膰 dwie pieczenie na jednym ogniu. Bo p贸藕niej ju偶 tylko przerzucamy si臋 na trening obwodowego w tym poruszonym przyk艂adzie.

3. Dalszy trening tych graczy to bu艂ka z mas艂em i b臋dzie wiele ekip ch臋tnych.

Dok艂adnie tak. A teraz jak jest z tymi ch臋tnymi to wszyscy dobrze wiemy.

4. Moim zdaniem absolutnie nie musimy rezygnowa膰 z U21, po prostu tam trafi膮 zawodnicy z ni偶szym potencja艂em, albo tacy, co maj膮 czarno na g贸rze/dole (odpowiednio). Szczeg贸艂y do dalszej dyskusji.

Nie musimy, o ile jaki艣 organ b臋dzie potrafi艂 rozs膮dnie zdecydowa膰 kt贸rzy zawodnicy powinni by膰 trenowani wg kt贸rego modelu.

Powodzenia

PoPiErAm ;)

Dzi臋ki.
G艂os z PLK liczy si臋 dla mnie mimo wszystko szczeg贸lniej, bo dotyczy Was jakby nieco bardziej.

Last edited by Hawkeyed at 7/7/2010 8:17:02 AM

This Post:
00
150725.107 in reply to 150725.106
Date: 7/7/2010 8:21:27 AM
Overall Posts Rated:
7272
Hawkeyed - widzisz PLK coraz przychylniej patrzy na to co piszemy. Ja dosta艂em poparcie innego PKL-owca. Czyli z tymi managerami z PLK wcale nie nie musi by膰 tak trudno...Jest ich narazie dw贸ch, wi臋c mo偶e i nast臋pni si臋 do艂膮cz膮. W jedno艣ci si艂a :)))) PR musi dzia艂a膰, ale nie mo偶e zapomina膰 o argumentach.

Mimo wszystko nadal czekam cierpliwie na g艂os selekcjonera NT. Wypowiedzia艂 si臋 coach U-21 czas na coacha NT,
a tu ciszaaaaaaaa..., hmm...ciekawe jak d艂ugo b臋dzie milcza艂, bo z ka偶d膮 minut膮 tylko pogarsza sw贸j nadszarpni臋ty wizerunek, hmmm....

This Post:
00
150725.108 in reply to 150725.107
Date: 7/7/2010 8:28:14 AM
Overall Posts Rated:
7474
Rozumiem zdanie vinnie_jonesa jako selekcjonera U-21. Rozumiem, 偶e musi broni膰 swojej idei zaproponowanej w swoim programie. Nie rozumiem tylko dlaczego tak si臋 denerwuje.
呕e zabieraj膮c wy偶sze potencja艂y odbierze mu si臋 szans臋 na wymarzony medal U-21?
Bezpodstawne.
Przecie偶 selekcjonerem U-21 by艂 miniony sezon. I b臋dzie ten.
Wcze艣niej r贸wnie偶 pewnie dosta艂 pod nadz贸r wyniki draft贸w.
Tak偶e je艣li wygra kolejne wybory na selekcjonera U-21 b臋dzie mia艂 kolejne szanse na realizacj臋 swojego marzenia.
Czy偶by o tym zapomnia艂?

Naprawd臋 nie rozumiem.

This Post:
00
150725.109 in reply to 150725.98
Date: 7/7/2010 8:40:25 AM
Overall Posts Rated:
7474
Jednocze艣nie deklaruj臋 pe艂n膮 lojalno艣膰 i dostosowanie si臋 do polece艅 selekcjonera NT. Wybacz, nie do Twoich pomys艂贸w, czy kogokolwiek innego, ale tylko do Jego zalece艅 ;) Gdyby艣 kandydowa艂 z Twoimi pomys艂ami i wygra艂, bez problem贸w, narzeka艅 i szemra艅 robi艂bym to co do mnie nale偶y b臋d膮c pos艂uszny Tobie ;)

Tak samo nie wymagam od nikogo podleg艂o艣ci czy pos艂uszno艣ci wobec mnie.
Ka偶dy z nas wg mnie powinien by膰 wierny s艂usznym wg niego ideom.
A nie jakim艣 ludziom, kt贸rym akurat podlegaj膮.
Ludzie nami zarz膮dzaj膮cy s膮 tylko lud藕mi i mog膮 si臋 myli膰.
R贸wnie偶 ich w艂adza nad nami jest okresowa. Tymczasowa. Nieistotna na przestrzeni czasu.
Nasze przekonania budowane s膮 na pewnych podstawach, kt贸re musz膮 do nas trafi膰.
A jak ju偶 trafi膮 to z czasem coraz bardziej si臋 w nas zakorzeniaj膮.
S膮 cz臋艣ci膮 nas.
I to im powinni艣my by膰 wierni.

Advertisement