All Press Releases
Press Announcements

Драма у Сателит арени, домаћини у продужецима дошао до победе 126 - 132

Очекивали смо тешку утакмицу против Purple Rams али за ово лутрију у продужецима сами смо криви.
Солидно прво полувреме после ког смо отишли на одмор са предношћу од +13 није указивало да нас у наставку чека права драма. Лоша игра у нападу, лоша реализација као и катастрофаслан шут нашег првог плеја истопио је нашу предност на +5 чак је противник у једном моменту и повео у 8 минуту треће четвртине.Незадовољан сам игром Санчеза који је на силу покушавао да убоде тројку 2 - 8. Срећом Дмитро је одиграо меч којим је показао да са правом носи број 5 у првој постави, такође Барт је одиграо мајсторски на позицији крила иако је био покриван од веома раположеног Z. Milanićа који је га је као фластер пратио у сваки корак. Расположени бековски пар противника S. Babović и Moreira на висини задатка правили су велики проблем нашој одбрани и само њих двојица успели су да забележе 60 поена.Задњи напад у последној четвртини, нерешен резултат, 7 секунди за напад и Барт неспретно промашује уз звуке сирене 111-111.
У кратком разговору са играчима тренер Jonathan Trudel одлучује да продужетак започне са одморном другом поставом,што се испоставило као одличан корак и екипа ГП долази до предности од +12, екипу Purple Ramsа издала је срећа и покушаји за 3 поена не налазе путању кроз обруч, имали смо мало спортске среће и уз добар шут са линије слободних бацања побеђујемо 126 - 132.
Честитке противнику на одличној игри, овакав спетакл на Сателиту одавно нисмо видели, такође велико хвала домаћој публици која нам је дала преко потребну подршку да уз пуне трибине добијемо довољно снаге и самопоуздања и победимо у овој за нас веома битној утакмици. Надамо се добром жребу у следећем колу али како год било даћемо свој максимум како би што даље догурали у националном купу ове сезоне.